Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć oko kupnje  (Posjeta: 3504 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maljavi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nunka
Pomoć oko kupnje
« : 07 Rujan, 2007, 14:25:37 »
Molim Vas pomozite!Razmišljam kupit skuter do 50 ccm do oko 8000 kn.Malo bi se na njemu vozio,ali ono što kod skutera cijenim je da je udoban i da ne troši previše goriva.Na akciji je TGB laser za 8000 kn,ali ne znam da li mi je bolje kupit piaggio zip(cijena je tu negdje) ili neki rabljeni skuter.Odbija me kupnja rabljenih najviše zbog toga što skuter u dvije,tri godine starosti promjeni nekoliko vlasnika,a i mogućnost da je isti bio već razbijan me odbija od takve kupovine.Pomozite molim Vas savjetom.Da li možda ima neki drugi skuter koji spada u ovaj cjenovni razred kao novi ili poznajete nekog tko ima par godina stari ušćuvan skuter pa ga želi prodati po dotičnoj cijeni.Unaprijed hvala.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #1 : 07 Rujan, 2007, 14:48:54 »
tko kaze da skuter star 2-3 god, promjeni par vlasnika i da je izrazbijan...odakle ti samo to..takvi su jako rijetki

prodao bi ti ja svoju apriliu odma, al mi jos uvijek treba


...kupi moto oglasnik ili trazi na netu, naci ces hrpu skutera

trazi piaggio masine (piaggio nrg, gilera runner, aprilia sr50 od 2003. god)


zajebi novi skuter....nazoves, dođes, pogledas stanje, provozas, platis, sredis papire i doviđenja


ako nista drugo u zg-u ih je hrpetina takvih

« Zadnja izmjena: 07 Rujan, 2007, 14:53:28 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #2 : 07 Rujan, 2007, 15:04:30 »
sad ti je sezona gotova,puno skutera se prodaje a cijene su pale pa malo razgledaj polovne pa onda vidi šta češ....
istina,ima svakakvih skutera ali ima i dobrih.....

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #3 : 07 Rujan, 2007, 15:14:24 »
ja bih ti preporucio zipaca 4t ali jedino ako se mislis voziti sam...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Maljavi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nunka
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #4 : 07 Rujan, 2007, 20:04:44 »
Ne kažem da su svi stari dvije,tri godine razbijeni nego većina onih koji se prodaje.To govorim na osnovu mnogobrojnih poziva koje sam obavio.Neviđen broj njih je samo pao sa nogara.I to po nekoliko puta.Ali izgledaju kao da su pali iz zrakoplova...A što se tiče oglasa odem na stranice specijalizirane za skutere,oglasnike i slično,a zapanjujuća je pojava da tamo ljudi pod regija upisuju "Hrvatska".To je zbilja iritirajuće da ljudi ne znaju upisat regiju ili županiju u kojoj žive.Da je skuter 50% ispod cijene po njega ne idem iz Zagreba u Dubrovnik jer kad dođem do tamo gazda zaboravio reć da je skuter pao sa nogara.S neke planine naravno.Hoću reć promjenio sam puno automobila pa znam da je situacija na tržištu takva da netko prodaje auto koji glasi na susjeda koji je sad na moru,al samo što nije došao.A vlasnik?Da trći sam.Na katu...I da ne zaboravim moja težina je 120 kg,a to je po standardima ko dvije osobe ha,ha...

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #5 : 07 Rujan, 2007, 21:38:34 »
ako te vec toliko boli ako skuter ima koju crticu sto je pao s nogare, onda do k... kupi novi

sta da ti kazem  :dontknow:





It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Maljavi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nunka
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #6 : 08 Rujan, 2007, 11:16:45 »
Igore ne razumjemo se...Ne smeta mi crtica ni pad s nogara.Smeta me što se zabijanje u kamion i posljedice takve nesreće zovu pad s nogara.Normalno da ne očekujem da rabljeni skuter bude kao nov.To nije realno.Ako ti sve smeta odi kupi novi to je o.k. uputa.Pa ga plati pa nitko na njemu nije sjedio.Ali nisam ja takva picajzla već masa prodavača nešto mulja.Odvedu te na drugi kraj grada,trošiš vrijeme,novac kad ono što su oni predstavljali kao savršeno stanje ispadne da nedostaje dijelova sa skutera,da je šaren ko krava,pola prekidača ne radi i sl.Skuter može bit star,ali ne prihvaćam da je normalno da mu ne rade žmigavci,truba i slično,da se gasiu u vožnji.I kao sve su to sitnice.Da su to sitnice onda bi se oni tim pozabavili,Jel se sad razumjemo?

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #7 : 08 Rujan, 2007, 17:55:34 »
daj Mr J kakav zip, to je samo skuplji baotian sa znakom piaggia.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #8 : 08 Rujan, 2007, 19:10:15 »
Igore ne razumjemo se...Ne smeta mi crtica ni pad s nogara.Smeta me što se zabijanje u kamion i posljedice takve nesreće zovu pad s nogara.Normalno da ne očekujem da rabljeni skuter bude kao nov.To nije realno.Ako ti sve smeta odi kupi novi to je o.k. uputa.Pa ga plati pa nitko na njemu nije sjedio.Ali nisam ja takva picajzla već masa prodavača nešto mulja.Odvedu te na drugi kraj grada,trošiš vrijeme,novac kad ono što su oni predstavljali kao savršeno stanje ispadne da nedostaje dijelova sa skutera,da je šaren ko krava,pola prekidača ne radi i sl.Skuter može bit star,ali ne prihvaćam da je normalno da mu ne rade žmigavci,truba i slično,da se gasiu u vožnji.I kao sve su to sitnice.Da su to sitnice onda bi se oni tim pozabavili,Jel se sad razumjemo?

ma razumijemo se...skuzio sam ja odma sta si napisao....samo kazem da ima puno skutera kojisu ocuvani a stari su...samo treba znat gdje traziti (evo danas sam u osijeku vidio aprilia area 51 5.god. stara, nema crtice na sebi, a seriska boja, stanje kao da je iz tvornice izasao i runnera jednog 7god starog uredan da ne moze biti uredni)

ljudi nahvale ono sve pic pic, kad dođes tamo ono drlog od skutera

daj Mr J kakav zip, to je samo skuplji baotian sa znakom piaggia.

da, slazu se u kini....ma bjezi

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #9 : 08 Rujan, 2007, 19:55:49 »
evo moj peugeot je bio bez i jedne crtice,seriska boja,ni jedna naljepnica nije bila skinuta ni stavljena,mokar je jedino bio kad je bio pran,čak ni auspuh nije imao hrđe i prodao sam ga za 6200 kn i to jedva jer ni jedan purger nije htio doć vidjet a kad je jedan došao odmah je kupio....

Offline karlo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 78
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: selce
  • Moj Skuter: italjet dragster, piaggio NRG
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #10 : 09 Rujan, 2007, 11:42:09 »
Igore ne razumjemo se...Ne smeta mi crtica ni pad s nogara.Smeta me što se zabijanje u kamion i posljedice takve nesreće zovu pad s nogara.Normalno da ne očekujem da rabljeni skuter bude kao nov.To nije realno.Ako ti sve smeta odi kupi novi to je o.k. uputa.Pa ga plati pa nitko na njemu nije sjedio.Ali nisam ja takva picajzla već masa prodavača nešto mulja.Odvedu te na drugi kraj grada,trošiš vrijeme,novac kad ono što su oni predstavljali kao savršeno stanje ispadne da nedostaje dijelova sa skutera,da je šaren ko krava,pola prekidača ne radi i sl.Skuter može bit star,ali ne prihvaćam da je normalno da mu ne rade žmigavci,truba i slično,da se gasiu u vožnji.I kao sve su to sitnice.Da su to sitnice onda bi se oni tim pozabavili,Jel se sad razumjemo?

ovo šta je mrljavi rekao je živa istina, danas je rijetkost da naletiš na nešto vrlo dobro, a polovno (nekažem da nema, nego da je dosta teško)
evo ja sam uzeo dragstera nedavno, tip mi je napričao se super,ovo ono kao samo par sitnica, ali ce mi spustit cijenu...
kad sam ga otpeljao na servis, pol prekidaca ne radi, indikatorke lampice i zadnje svjetlo nisu dobro spojeni, nema plovka u rezervaru, preljeva benzin na frgazeru i nakraju ono šta me najviše muči kočnica, rekao da treba samo ozračit, kad ono kur..a... klip kočnice bio je brušen, pa moram nabavit i novi klip i gumicu koja ide na njega...
te nemam točnu kilometražu jer je sajla bila izvučena...
sve su to sitnice, ali me nerviraju... reci mi odmah to ti neradi, to ti radi i amen
šta je najgore zovem ga i kažem mu da sam iz Selaca i da su doc po njega u ZG i pitam ga da li je sve u redu i on kaže da je, a te sitnice mi je spomenuo kad sam dosao u Zg...

evo meni je stari imao sreće prilikom kupnje auta, otišao je u citroen i pitao ih da li imaju xantiu polovnu, rekli su mu da počeka jer neki tip misli dati svoju xantiu pod cijenu i uzeti c5, tako je i bilo(1 vlasnik, srvis redovit...)  po meni to najbolji način kupnje polovnih vozila jedino šta nema tolikog izbora i neznam da li sve firme to rade...
danas je teško biti glup, konkurencija je prevelika...

Offline iron-xxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • Ja volim piti kahvu !!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Cazin
  • Moj Skuter: Peugeot speedfight2 Iron-x
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #11 : 09 Rujan, 2007, 12:11:19 »
Pa vidi sebi polovnu gileru runner,peugeot speedfight 2 ili vivacity,a mozes vidjeti i dobar piaggio nrg mc3 to je skuter boli glava !!!  :binkybaby:

Offline BunnyRabbit

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krk
  • Moj Skuter: Kymco Vitality 50 2T
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #12 : 10 Rujan, 2007, 11:22:22 »
Pogledaj Kymco Agility. Dođe oko 8500 kn, 4-taktni, malo troši, pouzdan. Vozio sam od frenda sa blokadama i čisto solidno ide. A kad se skinu blokade mora super ići jer se sa blokadama stvarno osjeti da bi mogao dati puno više. A i ne izgleda loše. Ja imam Vitality-ja od kymca, 10 000 km, ništa mjenjano (osim svjećice i to na 8000 km, ali ne iz potrebe nego čisto zbog km  :icon_thumright: ), nikakvih problema. Preporučio bi ti njega, ali je oko 11500 kn, a tražio si oko 8000 kn.

Offline Maljavi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nunka
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #13 : 11 Rujan, 2007, 21:05:41 »
Hvala svima koji su se javljali kako bi mi pomogli oko odabira.Kupio sam Kymco spacer 50 2003.,8500 km.Kao model daleko od toga da je dizajnersko remek djelo,ali njegovo stanje me oduševilo.I prodavač je bio više nego korektan pa me uputio u neke detalje koje kao početnik u vožnji sa skuterima nisam znao.Inače skinuta mu je blokada, a s mojom težinom od oko 120 kg na ravnom potegne 65-70km/h što je dovoljno da ne smetam nikom na cesti.Skuter je uznimno udoban osim naravno preko većih neravnina ,ali ni traga tvrdom ovjesu kao što se priča za Kymco ili možda ima još udobnijih skutera,ali ja ih naravno nisam probao.Uglavnom za sad sam iznimno zadovoljan,a vrijeme će pokazati ostalo.A što se tiče agilitya gledao sam novog,ali mi se sjedalo činilo tvrdo kao daska.Možda je u vožnji udoban,ali o nekoj kraćoj vožnji u salonima gdje se prodaju novi skuteri uglavnom možete samo sanjati...

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Pomoć oko kupnje
« Odgovori #14 : 11 Rujan, 2007, 21:17:18 »
drago mi je šta si zadovoljan...sretno s novom pilom....treba ga samo pazit i bit će sve ok...