Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kit - nrg power 50  (Posjeta: 3517 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bumbuleya

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
kit - nrg power 50
« : 29 Svibanj, 2007, 14:49:12 »
Pozdrav!
Uskoro namjeravam staviti kit (obicni gusani, 70ccm) na piaggia nrg powera pa me zanima dali je potrebno mjenjati radilicu, jer neki kazu da moram,neki da ne moram. Koliki mi je vijek kita ako ne stavim radilicu??
Molio bih vas da mi da dajete prijedloge sto da stavim uz kit npr variomat,gljivu, koje federe kvacila,opruge itd,koliko bi mi to sve boboljsalo performanse uz kit, i tako to? Novi sam u svemu ovome pa me interesira. E, i koliku diznu. Imam karburator 17,5. Pisite sve sto znate.. Pozdrav i hvala!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #1 : 29 Svibanj, 2007, 15:14:24 »
Pozdrav!
Uskoro namjeravam staviti kit (obicni gusani, 70ccm) na piaggia nrg powera pa me zanima dali je potrebno mjenjati radilicu, jer neki kazu da moram,neki da ne moram. Koliki mi je vijek kita ako ne stavim radilicu??
Molio bih vas da mi da dajete prijedloge sto da stavim uz kit npr variomat,gljivu, koje federe kvacila,opruge itd,koliko bi mi to sve boboljsalo performanse uz kit, i tako to? Novi sam u svemu ovome pa me interesira. E, i koliku diznu. Imam karburator 17,5. Pisite sve sto znate.. Pozdrav i hvala!

radilicu nije potrebno mjenjati, zavisi koliko ti nrg ima kilometara, ako ima dosta tisuca onda samo lezajeve radilice

znaci uz kit, auspuh, multivar, redspong(filter), odgovarajuce federe kvacila i rolice i to  je to

dizna 74-80

gljivu zaboravi

gusani kit moze trajat uz finu smjesu i dobro podmazivanje kao i serijala

racunaj da je cijena svega toga novog malo vise od 2,5t kn + ruke
« Zadnja izmjena: 29 Svibanj, 2007, 15:16:11 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #2 : 29 Svibanj, 2007, 16:12:34 »
igor.sb ti je sve rekao...

gljivu nemoj stavljati radije malo preradi airbox ili stavi samo red spoonge ako nemas iskustva sa skuterima/motorima...

auspuh obavezno stavi jer je velika razlika voziti kit sa i bez rezonantnog auspuha... preporuka LEO RR ili ZX, ako kupujes vani onda YASUNI R ili Technigas Next-R ili Laser X-Pro... I VIjek trajanja ce biti skoro pa kao i kod serijale...

Malossi Multivar - dobijes rolice i centralnu oprugu...

Na kvacilo idu opruge srednje tvrdoce osim ako nisi dobio oprugice uz auspuh...  :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #3 : 29 Svibanj, 2007, 16:39:22 »
Malossi gus (+lamele)
multivar 2000, 6.0 gr role
žute malossi federe kuplunga
auspuh ZX ili RR, može i Giannelli extra ili slično
redsponge (možda)
dizna 72-78

Offline bumbuleya

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #4 : 29 Svibanj, 2007, 21:52:42 »
skuter mi ima oko 8000km. Kako to mislite preuredit air box?? Sto da napravim sa njim? Ako imate neku sliku da stavite a da vidim. E i jos nesto, kazu mi da stavim usis sa karbonskim lamelicama. Dali se to isplati i sto dobivam sa tim? Koje federe kvacila preporucujete. Vidim po forumima da se spominju bijeli,zuti,crveni... Neman ja pojma o tome svemu pa pomagajte... :dontknow:

Offline lik-bj

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 208
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: bjelovar
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #5 : 29 Svibanj, 2007, 22:12:03 »
evo IVANIM ti je sve ljepo objasnijo,a što se  airboxa tiče evo ti tu pa malo prouči http://www.malossi.com/Archivio_Files%5CMONTAGGIO%5C7310997.pdf  :icon_thumright:
Kaciga glavu čuva,A što čuva kacigu?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #6 : 29 Svibanj, 2007, 22:16:03 »
skuter mi ima oko 8000km. Kako to mislite preuredit air box?? Sto da napravim sa njim? Ako imate neku sliku da stavite a da vidim. E i jos nesto, kazu mi da stavim usis sa karbonskim lamelicama. Dali se to isplati i sto dobivam sa tim? Koje federe kvacila preporucujete. Vidim po forumima da se spominju bijeli,zuti,crveni... Neman ja pojma o tome svemu pa pomagajte... :dontknow:

preradit box znaci napravit par rupa na određenim mjestima da dobijes vise zraka, po meni mislim da to nije potrebno, to se inace radi sa min 19 frgom i to po malossi uputama za preradu boxa

s karbonskim lamelama dobijes bolji odziv na gas

a federe ces i onako dobit ako budes kupovao spuh, a ako nedobijes onda kupis set federa za  serisko kvacilo (crne,bijele,zute)  i stavis one koje ti budu najvise odgovarale ili srednje(bijele) ili najtvrđe(zute), one određuju na koliko ce ti okretaja hvatati kvacilo kod kretanja

..toliko od mene
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #7 : 30 Svibanj, 2007, 10:46:48 »
ja ne bi rekao da je s karbonskim lamelama bolji odaziv na gas...  :icon_scratch:
nek se jos netko izjasni  ::)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #8 : 30 Svibanj, 2007, 12:01:36 »
karbonske lamele se stavljaju jer ako se odlome smrve se a limena ako otpadne napravi stetu...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #9 : 30 Svibanj, 2007, 13:06:08 »
ja sam mislio da to sve ide za dobrobit odziva na gas  :toothy11:


...ono prerada usisa, karbonske lamele i tako
« Zadnja izmjena: 30 Svibanj, 2007, 13:10:40 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline bumbuleya

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #10 : 30 Svibanj, 2007, 16:45:22 »
sad ni sam ne znam,dal da stavim onda te karbonske lamelice ili ne?? Mislio sam ih stavit najvise radi odaziva na gas(tako sam i ja cuo), ali sad vise nista neznam,neki kazu ovako neki onako.....  :dontknow:
Ima li tko iskustava sa njima??

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #11 : 30 Svibanj, 2007, 16:50:53 »
MrJ ti ne bi uzaludno govorio da staviš karbonske, a ne koštaju puno i pridonose sigurnosti.
Ako i nema nekih boljih performansi (ne znam ni ja) s tim dijelom nema veze jer imaš jednu stvar za manje brinuti da bi ti mogla oštetiti mašinu...
Who's looking for punishment ??

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #12 : 30 Svibanj, 2007, 16:52:33 »
utječe i na jedno i na drugo, jer su tanje od originala, malossi kit ide u garnituri i stavljaš sve iz njega, ostalo su nepotrebna pitanja.. na mom piaggiu ni serijske nisu bile limene, a nisu ni na sf-u bile..
ipak sam stavio malossi, jer su 0.35 mm, a orig. su 0.45mm..

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #13 : 30 Svibanj, 2007, 17:10:47 »
kolko ja znam odaziv na gas je bolji s limenim jer su tanje i savitljivije, samo sto mogu puknut. al mislim da na base kit bez problema mogu ic limene jer se ne otvaraju tako da bi puknule a karbonske cesto odlaze.

Offline bumbuleya

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #14 : 31 Svibanj, 2007, 10:51:03 »
Sto je onda bolje da stavim,karbonske lamelice ili sportski variomat (koji??)? Sto bi od ovo dvoje davalo bolje performanse?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: kit - nrg power 50
« Odgovori #15 : 31 Svibanj, 2007, 10:53:57 »
Sto je onda bolje da stavim,karbonske lamelice ili sportski variomat (koji??)? Sto bi od ovo dvoje davalo bolje performanse?
karbonske lamelice ti daju malo bolji odaziv na gas,a sportski variomat ti da linearno ubrzanje,bez rupa u ubrzanju,stavi si malossijev multivar,s multivarom dobijes 2-3 km/h vise