Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter  (Posjeta: 1520 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« : 06 Srpanj, 2009, 15:16:21 »
Skuter je bio na redovnom servisu, strucna :icon_scratch: osoba je izmjenila dosta sitnica da je skuter spreman za sezonu...

ipak im nisam vjerovao i morao sam sve detaljno provjeriti i nasao nekoliko sitnica koje me smetaju.

Prva stvar je da crijevo koje spaja airbox i fergazer nije dobro postavljeno i svakih 10-ak km vuce fals zrak jer se crijevo malo po malo do kraja odspoji... jos jedan razlog tomu je 1 vijak manje u kutiji filtera (potrebna su 3). E sad, kada imate ispred sebe 60-ak km puta i bez alata ste, to postaje jako neugodno i opasno za masinu...

Druga stvar je blokada variomata koja se postavlja na bolcnu, dalje necu komentirati:


Treca stvar, postavljena je podloska izmedju polutki i zvona na osovinu primara. Debljina je 1.2mm sto distancira zvono i ne prekriva u potpunosti ferode. Inace ne ide nikakava podloska.
Nemam sliku, ali bolcna je produzena predebelom podloskom, stavljena je podloska koja ima 2mm sto je stvarno predebelo i nepotrebno jer se remen manje podize sto rezultira manjoj krajnjom brzinom i visim okretajima opcenito...
Zapravo ova podloska od 1.2mm sto je zavrsila ispod zvona je orginalna podloska koja se stavlja an radilciu da bi produzila bolcnu, umjesto ove koja ima 2mm.


Ako se vec mijenja svijecica, mogla je se i srediti zica od lampice za temperaturu koja se nalazi 3cm od svijecice:




Jest da su sitnice u pitanju, osim crijeva na airboxu i kutije filtera (stavljena je nova spuzva, a filter je zaserafljen sa 1 vijkom manje i vuce fals zrak).


eto
« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2009, 15:17:58 SlowRider »

Offline zac183

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 540
  • Spol: Muški
  • 0911619516
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZAGREB
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2009, 15:20:09 »
Boli njih racku za tvoj skuter važno da oni stave novi filter,itd... a to kaj pol šerafa ne stave to nema veze...
Ma cigani...izuzetak onim serviserima koji nisu takvi.... :icon_thumright:
Gilera Runner Sp180
Potrošnja 22l na 100km ....nije strašno...!!!

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=20782.msg323281#msg323281

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #2 : 06 Srpanj, 2009, 15:34:36 »
Zato i postoji forum da kazes o kojem se servisu radi!!


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #3 : 06 Srpanj, 2009, 15:38:31 »
ima jaku puno takvih servisa...slicno iskustvo sam ja dozivio tj. decko kojem sam ja radio motor nakon sto je bio u tom servisu..piaggio centar u zagrebu...pola sarafa naje vraceno, deklo na svega 7-8 sarafa, ugradili su kit i ostavili karb netaknut, cak je i blokada ostala na njemu...jednom sam dao svoj skuter na servis i nikad vise..

Offline DaBo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 528
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Donji Miholjac- Velika Gorica
  • Moj Skuter: Kymco S9RR 70
  • MojSetup: Airsal T6 70
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #4 : 06 Srpanj, 2009, 15:52:08 »
Hvala Bogu ja stim neam problema. Vamo u servisu radi stari majstor koji popravlja aute i motore 40godina. A kom se desi tak šta nazad tamo i reklamacija. Sve si ti to platio, tvoje pravo.
.....:::::2fast4you:::::.....

Offline benelli

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1485
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novigrad
  • Moj Skuter: benelli 491 i gilera runner vx125
  • Moja Kaciga: na laktu
  • MojSetup: malo(s)si spor(t)
  • MojSpuh: serjalović sa db kilerom
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #5 : 06 Srpanj, 2009, 16:32:51 »
jbt pa sta si dao skuter na servis kad vidis da skoro svi isfušaju samo da dobe pare pogotovo ovako poznatiji koji imaju posla i zuri im se da naprave što prije da uzmu drugi

Offline [SB]Replica 180

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1444
  • Spol: Muški
  • iphone guru
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SL.Brod
  • Moj Skuter: big bore blok
  • Moja Kaciga: hjc fg-15
  • MojSetup: 172ac
  • MojSpuh: x-tech 59
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #6 : 06 Srpanj, 2009, 16:37:57 »
situacija na mom(sadasnjem) nrgiju ,  stavili arrow titanium, dizna 56 , nakon 3000km , mjenjaju u servisu karike posto scoot kurca ne ide..... i nedugo nakon toga, zariba ....  :(
Replico  DIJAMANTUUUUUUUUUUU!!!!!!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Kako ovlastene osobe servisiraju skuter
« Odgovori #7 : 06 Srpanj, 2009, 17:24:15 »
jbt pa sta si dao skuter na servis kad vidis da skoro svi isfušaju samo da dobe pare pogotovo ovako poznatiji koji imaju posla i zuri im se da naprave što prije da uzmu drugi

nisam ja dao skuter u servis, inace ne bi nikome ostavio scoot  ::)