Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: problem sa nrg-om... molim pomoć  (Posjeta: 1003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline frmljmrmlj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: imam
problem sa nrg-om... molim pomoć
« : 01 Svibanj, 2009, 01:27:35 »
Veseli Pozdrav :hello:
E vako, kupio sam polovni nrg godište 2008. Blokade su skinute a sve je na njemu serijski. E sad kad sad ga kupio je dobro išo negdje cca 85 i lovio je gas ok. a kad sam mu natanko super 98 na ini nekako usporava. Ide mi 55 po ravnome i obrtaji mu dođu do 7000 pa ko da počnu lagano padat. Tip od koga sam kupio mi je reko da tanka samo na omv-u super100 jer da na drugome ide lošije. (tankao bi ja na OMV u ali ga nemam u blizini)
Zanima me ustvari, ako je stvarno moguće da baš toliko motor osjeti razliku pa se to dešava radi goriva ili je moguće da je nešto drugo u banani.  :help: :dontknow: :help:

Da ne otvaram novu temu... kako da ga malo nabrijem.... najjednostavnije.... pa da mi može lovit stotkicu ili bar da ide i uzbrdo ko i po ravnome.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #1 : 01 Svibanj, 2009, 01:39:55 »
Ima benzinskih postaja gdje razvodnjavaju gorivo, pa motori slabije rade i trokiraju. Pokusaj uliti obicni 98 ili pak 95 pa reci iskustvo.
Najednostavnije da ti se posteno istice od ostlih serijala je zamjena auspuha nekim sportskim, tipa Leo vince ZX ili TT. Imas jos neke modele auspuha. S njim ces imati malo vecu krajnju ali ce ti puuno bolje ici uz brjeg i puno ce brze hvatati.
Pozdrav :hello:

Offline Aleks

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: CPI Aragon
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #2 : 01 Svibanj, 2009, 01:49:31 »
Mozda je moguce da ima pretoplu svjecicu, pa sa gorivima manje oktanske vrijednosti dolazi do samozapaljenja, dok super100 može izdržat tu temperaturu i onda sve radi ok?

Reci koju svjecicu imas na skutu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #3 : 01 Svibanj, 2009, 09:55:52 »
ovom dečku vjerujem na riječ.
Ja sam prekjučer natankao na ini u centru grada, di je najveća frekvencija auta, nikad nije slobodno za tankat.I tako upalim ja skuter iz auspuha puca katastrofa, po ravnom 40 idem. I potrošim ja to do kraja tih 10kn i reko odo do omv-a usput mi je. I stavim super100 za 10kn ,upalim skuter, ono ne da je preporod nego 2 preporoda. I vozim se cijeli dan jučer s tih 10kn i oko 9 navečer na istoj pumpi od INE na kojoj sam bio prethodni dan stavim 10kn i opet ista stvar, motor se davi, neide. Sreća pa tankam 10kn samo svaki put, da sam ga u čep mogo bi sjest i plakat. Eto tim sam si dokazao da na INI nikad više,pogotovo sa ditechom.

Ovjde treba krenut rješavat problem od svjećice kao šta je iznad mene netko rekao.E pa onda tražit problem u benzinu jer karbovi trpe puno lošiji benzin nego ditech.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #4 : 01 Svibanj, 2009, 11:17:15 »
izbjegavajte smeće od benzina, a na motor stavi neki auspuh, multivar 2000, poštelaj frgazer i ić će dosta zavidnije..

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #5 : 02 Svibanj, 2009, 00:34:18 »
ovisi od benzinske od benzinske..kod mene ina nije losa recimo stalno tocim na njoj jel mi je pred kucom i aute i skuter..i ide mi najnormalnije...ko i na svakoj drugoj benzinskoj da natocim...izostavljajuci omv i super sto njihov..kad njega natocim osjeti se mala razlika da se bolje razvrtava...ali to svi znamo vec...tak da pokusavam kad god mogu super sto tociti..
Under construction...

Offline MACsr50r

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #6 : 03 Svibanj, 2009, 11:59:49 »
moj ide normalno i sa 95 i 98
prodajem pioneer subwoofer 900w

Offline al bandi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 122
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: TGB Jet figter 50
  • MojSetup: nema se para
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #7 : 03 Svibanj, 2009, 13:04:50 »
ovom dečku vjerujem na riječ.
Ja sam prekjučer natankao na ini u centru grada, di je najveća frekvencija auta, nikad nije slobodno za tankat.I tako upalim ja skuter iz auspuha puca katastrofa, po ravnom 40 idem. I potrošim ja to do kraja tih 10kn i reko odo do omv-a usput mi je. I stavim super100 za 10kn ,upalim skuter, ono ne da je preporod nego 2 preporoda. I vozim se cijeli dan jučer s tih 10kn i oko 9 navečer na istoj pumpi od INE na kojoj sam bio prethodni dan stavim 10kn i opet ista stvar, motor se davi, neide. Sreća pa tankam 10kn samo svaki put, da sam ga u čep mogo bi sjest i plakat. Eto tim sam si dokazao da na INI nikad više,pogotovo sa ditechom.



a jel bi bilo bolje onda da skuter sa karburatoron uliva omv 100 nego eurosuper 95,znan da ima dosta tema već al i gorivo je sve lošije i lošije ...ko će znat više
FOLK 'N' ROLL

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #8 : 03 Svibanj, 2009, 18:01:44 »
Nije bitna oktanska vrjednost, samo je bitna cistoca goriva. U gradu imotskom imaju dvije benzinske. Na jednoj gorivo valja a na drugoj ne, a obe INA s 4 mjesta, dakle iste crpke. Jednostavno probas s malim kolicinama goriva gdje ti motor bolje radi i tu tocis. Tvrtka sigurno nezna koji im djelatnici razvodnjavaju gorivo. Ulje je druga stvar. Nikad nemoj uliti ulje s INE. Nemam pojma zasto, ali motor upola bolje ide s nekim drugim uljem nego s ininim :icon_scratch:

Offline MACsr50r

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Aprilia sr50r
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: serijala
Odg: problem sa nrg-om... molim pomoć
« Odgovori #9 : 03 Svibanj, 2009, 23:34:19 »
meni su ipon i agip nekak najbolji
prodajem pioneer subwoofer 900w