Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Fals zrak na nrgu mc3  (Posjeta: 540 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mzkss1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg mc3
  • Moja Kaciga: Mt helmets bee
  • MojSetup: Stage 6 streetrace 70,Stage6 HPC radilica, dellorto 19
  • MojSpuh: Yasuni r
Fals zrak na nrgu mc3
« : 14 Kolovoz, 2024, 18:36:15 »
Pozz svima trebami hitno vaša pomoć. Nedavno sam radio generalu na  mašini od nrga mc3 2003.
Stavio sam sve serijsko (orginal radilica, klip, cilindar, semerinzi i brtve). Od ostaloga ima 17.5 DELLORTO PHVA ID karb sa 64 diznom, Original mali airbox sa red spongeom, yasuni r, multivar itd...
Otkad sam ga sastavio i upalio nisam uspio nastelat smjesu jer sam primijetio da dobiva falš zrak, prirubnica nova, karbonske lamelice ispravne. Toliko mu je jak falš zrak da ne može ni krenut odma pocinje gušenje boooooooo. Sve sam rastavio da vidim pusta li na airboxu, prirubnici ili na bloku ali nigdje nisam pronašao nista. Mislio da su semerinzi propustili ali nisu sve je novo. Cak sam stavio drugi airbox i promijenio drugi čok ali opet isti problem. Pokusao sam vidjet gdje pusta fals zrak tako sto sam sa start sprejem posprico po prirubnici i on je naglo spustio okretaje, samo sto se nije ugasio. Nakon toga sam pomislio da pusta na spoju gdje legne prirubnica sa lamelicama na blok ali skinuo sam i nigdje nema nikakvih pukotina i sve je čisto. Kad zavijem saraf smjese do kraja onda se može voziti po ravnom 30kmh ali cim dode nizbrdica pocne gušit. U jednom trenu sam pomislio da je 64 dizna pre velika ali dosta ljudi vozi s tim setupom. Mislim da je to dizna koja bi trebala bit jer nema limića na karbu i ipak je yasuni r na  serijali. I prije sam vozio yasuni r na serijali i sve je bilo dobro. Moram napomenut da su Blokovi u perfektnom stanju i nisu nigdje puknuti. Ne znam vise što bi provjerio, nadam se da bi imate neki prijedlog ili ste imali slican problem, hvala!

Offline Mzkss1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg mc3
  • Moja Kaciga: Mt helmets bee
  • MojSetup: Stage 6 streetrace 70,Stage6 HPC radilica, dellorto 19
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Fals zrak na nrgu mc3
« Odgovori #1 : 14 Kolovoz, 2024, 18:38:07 »
I čak sam probao začepiti airbox i on dalje radi tako da sam 100000% siguran da je falš zrak.

Online matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5094
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Fals zrak na nrgu mc3
« Odgovori #2 : 14 Kolovoz, 2024, 21:03:27 »
Ne brtvi dobro poklopac airboxa i vuce si previse zraka tu
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Mzkss1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Nrg mc3
  • Moja Kaciga: Mt helmets bee
  • MojSetup: Stage 6 streetrace 70,Stage6 HPC radilica, dellorto 19
  • MojSpuh: Yasuni r
Odg: Fals zrak na nrgu mc3
« Odgovori #3 : 15 Kolovoz, 2024, 15:01:41 »
Nije do airboxa jer sam pokušao upaliti bez airboxa i nije htio nego tek kad sam potpuno začepio karburator, znaci da negdje vuce dosta zraka ali mi nije jasno gdje. Jeli moguce da karburator pusta negdje falš zrak. Ja sam mu zacepio pipu gdje se spaja ulje jer sam radim mjesavinu. I moram napomenut da kad sam radio generalku stari Blokovi su bili oštećeni jer se raspao iglicasti lezaj radilice i uzeo sam druge blokove isto od nrga koji su prvi put rastavljeni u super stanju i primijetio sam da kraj usisa ima velika sisica gdje se pretpostavljam spaja crijevo od vakuma ali na mojim starim blokovima to je bilo tvornički blindirano, pa sam i ja blindirao na ovom bloku kako nebi vuklo fals zrak.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4264
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Fals zrak na nrgu mc3
« Odgovori #4 : 15 Kolovoz, 2024, 20:09:26 »
pa ako si spricao prirubnicu i mjenjao je okretaje, onda prvo nju resi.. stavi malo diht mase izmedju nje i bloka..