Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan  (Posjeta: 3399 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ficho62

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco ZX50
Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan
« : 08 Lipanj, 2016, 18:55:27 »
Pozdrav,

imam problem sa skuterom ne želi nikako sastavit na alnaser ali vergla (ne vergla u prazno) jako malo mu fali da sastavi.
Probao sam sa start kablom spojit na akumulator od traktora no isto samo vergla.

Na kurblu pali iz prve kad je topal bez problema a kad je hladan ne želi. Provjerio sam čok i kad ga spojim na akumulator izađe igla, kad se ohladi vrati se unutra.
Karburator i filter zraka sam nekoliko puta čistio... Provjerio sam i vakum ventil izgleda da je ok kad povucem gorivo curi, kad prestanem vuci ne curi...
Kablove sam pregledao i ocistio kontakte, alnaser sam rastavio i cetkice su uredu.

Zna li itko što bi mogao biti problem, šta da još pogledam ?

Nedavno su mjenjane karike i klip... Kada upali ide sasvim uredu nema nikakvih problema kod vožnje, jedino što sam primjetio da je malo veća potrošnja... 1 L / 20 KM
« Zadnja izmjena: 08 Lipanj, 2016, 18:57:57 Ficho62 »

Offline [R]UNNE[R]

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 884
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2016, 01:41:33 »
.
« Zadnja izmjena: 31 Svibanj, 2018, 19:36:56 [R]UNNE[R] »

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan
« Odgovori #2 : 09 Lipanj, 2016, 09:11:22 »
Za one koji ne razumiju, troši mu 5L na 100km što nije pretjerano ali ipak bi se to moglo malo smanjiti..

Što se tiče problema, je li zazor na karikama sigurno dobro podešen i da li se taj problem javio kada je zamijenjen klip i karike ili nekad poslije toga? Da bi ti mogli pomoći moraš nam reći šta voziš, ovako slabo da će šta biti od toga..

Offline Ficho62

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco ZX50
Odg: Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan
« Odgovori #3 : 09 Lipanj, 2016, 10:39:43 »
Kymco zx50 Super Fever... Mjenjane su klip i karike što je se zaštopala pumpa ulja i napravila sranje pukla karika... Eh sad kolega koji je mjenjao rekao je da bi bilo možda bolje glavu bušit i staviti veći klip jer nije siguran kakav je cilindar tj dali ga je karika oštetila golim okom i pregledom je rekao da nije oštetilo cilindar no da je za svaki slučaj najbolje bušit i staviti veći klip, nisam stavio veći klip cilindar je ostao isti... Pumpu ulja nakon toga sam izvadio i sam pravim mješavinu stavio sam ovaj čep unutra gdje ide pumpa ulja

Znači kad se zagrije pali odlično a kad je hladan treba ga kurblati ko konj da upali i nako on upali radi malo ugasi se i tako sve dok se ne zagrije a kad se zagrije sve je ok...

Mislim ga odvesti kod rođaka da izmjeri kompresiju ako je manja od one koja bi trebala biti planiram zamjeniti cilindar, šta vi kažete na to?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Ne pali na alnaser, teško pali kad je hladan
« Odgovori #4 : 10 Lipanj, 2016, 08:35:06 »
izmjeri ti kompresiju manometrom dok je masina bila 12 sati u garazi na hladnome
ako ti je ispod 7.5 bara skidaj cilindar i izmjerite cilindar

na oko se cilindar ne procjenjuje zato sluzi mjerni alat

vjerojatnost je da je cilindar popigan ili da je karika orala cilindar prije nego je pukla
i da je sama potokarila cilindar. samim time nova karika nije dobra i funkcionira granicno
odnosno ima preveliku zracnost da bi kompresija bila dobra, zato i tesko pali odnosno dobro pali dok je vruč.