Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gy6 regler pinout??  (Posjeta: 3552 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Gy6 regler pinout??
« : 22 Ožujak, 2016, 00:38:28 »
Pozz
Kupio sam ovaj regler
http://m.ebay.com/itm/HOT-12V-Motorcycle-Regulator-GY6-125-Motor-cycle-bike-Rectifier-Universal-/321699001855?nav=SEARCH






I pokusao ga spojit po ovoj shemi
http://www.mortchmotor.com/image/cache/catalog/data/gyengine/139rectifiera-500x500.jpg

Gnd zemlja, a na AC doveo žicu s namotaja. Pipalicu instrumenta spojio na GND i mjerio sta ima na dva ostala izlaza, i mjerio sam samo napon isti kao i bez regulatora, ondosno kad dadnem gas ide preko 20 V. Namotaji na motoru su monofazni

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #1 : 22 Ožujak, 2016, 19:27:04 »
Danas sam imao malo više sreće.
AC i L trebaju biti paralelno spojeni. I na nih ide žica s namotaja i odna uredno regulira izmjeničnu struju do 14V.
E sad na ovaj izvod +B mi izbacuje 6V DC, ali kad prebacim instrument na izmjeničnu pokazuje mi 12.5 V AC  :dontknow: a više mi je vjerovatno ovo 12 AC jer kad spojim sijalicu od žmigavca ona punim kapacitetom svjetli.
Sad ili je regler spržen sinoćnim krivim spajanjem ili ga kinezi nisu dobro složili?

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #2 : 22 Ožujak, 2016, 19:38:18 »
Kako misliš paralelno?
Po nekoj logici, B je za aku(battery) a L je za svjetla(lights), nešto tu ne valja, ne vidim razlog spajanja dva kontakta  :dontknow:

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #3 : 22 Ožujak, 2016, 20:25:43 »
zar nije L faza? GND uzemljenje , +b nula i AC struja s akua ?

mislim da aragone griješiš za  B battery i L svjetla ;D to ti u struji nema veze

stari mi je električar pa znam nešto sitno iako ne pretjerano pogotovo u vezi auto/moto struje ali po nekoj logici i pravilu L faza, GND uzemljenje kao što sam ga napiso AC dolaz AC struje vjerovatno i +b ga moram pitat šta bi bilo ali vjerovatno nula ?
« Zadnja izmjena: 22 Ožujak, 2016, 20:29:58 jerrycro »

Offline jerrycro

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 72cc
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #4 : 22 Ožujak, 2016, 22:06:14 »
bump, da se ispričam što sam širio svoje malo znanje o struji ipak, nakon konzultiranja sa starim gdje mi je objasnio da je auto-moto struja dosta drugačija od recimo kućne instalacije reko mi je da je 99 % ovako - L - potrošaći (svjetla,blabla) , +b baterija aku, gnd zemlja i AC struja s namotaja, pozz  :binkybaby:

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #5 : 22 Ožujak, 2016, 23:46:30 »
Hahahahaha koliko sam se ismijao za ovaj prvi post :laughing7: hvala ti ❤

Ja se razumijem dosta oko kućnih aparata i kućnih instalacija i shvatio sam donekle o čemu pričaš ali ovo je druga stvar haha
Ovo mi je bilo logično pošto je našao shemu na internetu 70% šanse je da su u pitanju početna slova engleskih riječi.


Ali i dalje ne vidim razlog spajanja bilo kojih od ova 4 pina jer to je u principu ulaz i izlaz + - Dakle, na +B bi trebalo biti 14,6V a na L ne znam,valjda 12V da održava konstantno za sijalice pošto su za taj napon predviđene. Čekamo Joga da se malo uključi, i ja mučim muku sa prevelikim naponom pa možda uspijem i svoj problem riješiti  :binkybaby:

Offline Beneli

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 796
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Benelli 491 LC
  • MojSetup: Dell 17.5,redsponge
  • MojSpuh: R1200
Odg: Gy6 regler pinout??
« Odgovori #6 : 22 Ožujak, 2016, 23:57:24 »
Pinovi su paraleno spojeni zato što je ovo seriski regler, i taj drugi pin mu je 'sense' "feedback" neznam kako se to na hrvatskom kaze. Ugl da regler zna koliki je napon.