Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR 50 2008 struja??  (Posjeta: 1346 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
SR 50 2008 struja??
« : 01 Ožujak, 2015, 21:50:56 »
ajmo znalci jedno pametno pitanje.. znači nakon pada sa skutera na desnu stranu potrgao se prekidač za paljenje na volanu i nakon što ga je dečko uspio osposobiti da upai skuter, izgorila je bobina,odnosno ja sam ustanovio da je zelena žica koja dolazi u konektor na bobinu pod stalnim naponom,bio kontakt ili ne. Nakon ugradnje druge bobine, odma nakon davanja kontakta, izbio mi je osigurač od 15A. Zamjenio sam osigurač, uspio upalit skuter koji je radio nekih 100 m te je izgorila i ta druga bobina. E sad.. , pošto od jučer od danas nisam ništa radio na motoru,a danas kad sam gledao,više ta zelena žica nije bila pod stalnim naponom, moje nagradno pitanje je šta se treba desit na skuteru,odnosno na struji da on šlusa toliko jako da krepa bobina. Mjerio sam otpor između namotaja između zelene i bijele,i daje nešto manje od 900 ohma, pickup također daje oko 140 ohma...
da li netko ima kakav pametan savjet što da pogedam. usput da napomenem, kada bi gore na prekidaču (killswitchu) onom crvenom ON/OFF prebacivao sa on na off, izgarao bi osigurač jučer. danas tome više nije tako :O.. p.s. sad sam zalemio zelenu i crvenu žicu sa prekidača tako da je prekidač stalno na ON da se nemoram više s tim zezat svaki put kad palim...

svi prijedlozi su dobrodošli .hvala ;)
098-625-570

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17033
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #1 : 01 Ožujak, 2015, 22:13:01 »
naprijed ispod tanka ulja ti je regler
do reglera ti ide struja direkt s namotaja u visokoj voltazi
ako je zica negdje ostecena zbog pada ce ti na masu (ramu) bacat preko 100V
i spaliti sve

skidaj plastike i provjeri jednu po jednu zicu nema ti druge

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #2 : 01 Ožujak, 2015, 22:46:55 »
nisi me skuzio bas .. kada je motor ugasen i kada skinem osigurač, i kada nema kontakta, meni je pokazivalo da na bobini ima stalni napon?? kuzim da kada ga upalim da ima,ali kako je moguce da ima plus kad je motor ugasen...
skinuo sam danas sve plastike a sutra cu jos pogledat malo napred instalaciju... to su mi najgori "kvarovi"
098-625-570

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #3 : 01 Ožujak, 2015, 23:17:28 »
Da nije slucajno spojio napon na zicu za gašenje ako je prispaja oko brave pa zato ima stalni napon ali i pali motor

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #4 : 01 Ožujak, 2015, 23:40:47 »
zelena zica ide sa brave na cdi,ona je za gasenje skutera..treba vidit na bravi da nije kaj u kratkom spoju il da nema kakvog povremenog kontakta..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #5 : 02 Ožujak, 2015, 06:17:50 »
nije oko brave nista spajano,sa brave idu narancasta i zelena samo, gore je spajano na prekidaču na volanu,problem je sljedeci... imaju 3 zice.. zelena, crveno bijela i crveno crna ako se dobro sjecam, to je na prekidaču onom crvenom sa desne strane volana za palit i gasit .odnosno kad je taj prekidač na off,skuter ima kontakt,ali ne vergla. problem je sto on hoce verglat jedino onda kada su spojene zelena i crvena...a po meni nebi trebalo biti tako .
098-625-570

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #6 : 02 Ožujak, 2015, 12:41:54 »
Ajde lipo te te tice odvoji da se ne dodiruje nijedna sa nijednom i probaj upalit skut na kurblu i dodiruj zice na masu nadi tocnu zicu sa kojom se gasi

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #7 : 02 Ožujak, 2015, 16:05:57 »
nemozes sve odvojit ,jer onda nemozes upalit ni na kurblu ni na anlaser jer nema iskre. moraju 2 žice bit spojene na prekidaču gore da se zatvori strujni krug.
098-625-570

Offline Booster 1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Mbk Booster
  • Moja Kaciga: Givi BKCR
  • MojSetup: Italkit 50
  • MojSpuh: na dane
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #8 : 02 Ožujak, 2015, 18:14:44 »
Kada das kontakt zatvara se strujni kurug sta se tice kontakta i anasera a otvara onaj za gašenje a ne obrnuto tebi je onda neka kemija vjerovatno zica sa namotaja spojena na bravu umisto zica sa cdia nezz sad koje je boje an piaggiu zato ti prigara osigurac i desavaju se takve stvari   :dontknow:

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #9 : 02 Ožujak, 2015, 19:40:40 »
nemA KEMIJE skuter je original i nije nikad nis kemijano po struji... sutra cu raskopat predni kraj pa cemo vidjet..
098-625-570

Offline mako

  • Tržnica : (+47)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1163
  • Spol: Muški
  • servis skutera-0976568442
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: križevci
  • Moj Skuter: SP180
  • MojSpuh: malossi
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #10 : 02 Ožujak, 2015, 20:49:00 »
Probaj otpojit bravicu i prekidac i palit skuter,jer ti upravilu trebas samo crvenu, bijelu i zelenu zicu sa paljenja na cdi da upalis motor, a to i imas kad otpojis ovo dvoje jer te 3 zice idu direkt sa paljenja na cdi, zelena je dupla i ide dalje na bravu i prekidac, jednostavno eliminiraj ostatak struje od ovoga, ako motor tak normalno radi, onda tek kreni dalje, prekidac,brava, regler, instalacija
NUDIM USLUGE TUNNINGA 2T SKUTERA PIAGGIO GRUPACIJE, 50ccm i BB !!!

Offline Shokre.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 198
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sesvete
  • Moj Skuter: Piaggio Zip SP2
  • Moja Kaciga: Xlite 802rr
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Wild lion
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #11 : 02 Ožujak, 2015, 21:04:56 »
imam ja jedan konektor s namotaja slozen di je samo zelena bijela i crvena zica, i tak radi normalno... istina bog kad sam gledal čini se sve normalno, jer sam gore gdje je onaj prekidač kada sam to rastavio našao unutra još 2 šerafića i kuglicu,i moguće da je to diralo + na masu.. sad mi više na zelenu ne pokazuje 12v, al hebi ga strah me zaštekat sad jos koju bobinu da ne izgori... namotaji kak sam mjerio čine se ispravni. problem mi je bilo to šta nisam znao kako je bilo moguće da kad je motor ugašen da na bobini pokazuje na zelenoj zici bez kontakta 12v...
098-625-570

Offline mako

  • Tržnica : (+47)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1163
  • Spol: Muški
  • servis skutera-0976568442
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: križevci
  • Moj Skuter: SP180
  • MojSpuh: malossi
Odg: SR 50 2008 struja??
« Odgovori #12 : 02 Ožujak, 2015, 21:11:54 »
Ako nema struje na zelenoj onda mores zastekat jer ti vise nist nemre nastetit bobini kad je zica bez napona, kad stisnes prekidac na off probaj izmjerit otpor zelene zice izmedu bobine i rame ako me kuzis, i ako je taj krug zatvoren u tom polozaju onda je to ok
NUDIM USLUGE TUNNINGA 2T SKUTERA PIAGGIO GRUPACIJE, 50ccm i BB !!!