Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gospić-Novalja-Gospić  (Posjeta: 1665 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MS portal

  • VIRTUALNI ČLAN
  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 0
  • VIRTUALNI ČLAN
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gospić-Novalja-Gospić
« : 17 Kolovoz, 2006, 23:51:15 »


Evo se i ja malo otisnuo u bijeli svijet

Nekoliko puta odgađan put došao je na red za odrađivanje.

Planirao sam krenuti u 06.00 ujutro, bez obzira na temperaturu i ostale vremenske uvjete.

Međutim kako nikad ništa ne ide po planu, mene je oko 03.00 probudilo probadanje u trbuhu. Malo meškoljenja po krevetu i trk do najomiljenije prostorije, nakon kuhinje.  

Kako sve što je lijepo, kratko traje, moja muka nikako se nije mogla ubrojiti u lijepe stvari, pa sam tako na "dežurstvu", uz obaveznu literaturu, bio skorom do 5 sati, nakon čega sam se opet osjećao sposobnim za mnoga velika djela.

Međutim zaspao sam k'o klada i kada sam se trgnuo bilo je već 06.40.

Ništa zato. Nikud nisam morao stići na vrijeme, pa sam lagano ustao, umio se, navukao opremu i odlepršao do garaže u kojoj me je čekala Ona.

Paljenje, malo turiranja i rada na mjestu da se motor zagrije jer sam osjetio da temperatura ne odgovara hvale vrijednim najavama od 14 celzijevaca.

Nakon kratkog dogovora sa samim sobom, na jaknu sam stavio i pripadajući termo umetak, a na glavu ispod kacige i potkapu. Sigurno je sigurno kad je toplo

I tako sam se uputio prema Sv. Roku gdje sam planirao ući na auto cestu. Ugodno ličko jutro pobrinulo se da od ugodne hladnoće počnem halicinirati i to je potrajalo sve do tunela Sv. Rok gdje sam zapuhnut toplinom došao u stvarnost i počeo razmišljati vlastitim mozgom. I odmah počeo blagoslivljat onoga ko je odredio da se tu gradi tako topao i ugodan tunelić.

Čim sam izašao iz tunela, jugo je, za razliku od onoga sa ličke strane, postalo moj saveznik, i do kraja odledilo moje usahle staračke ekstremitete.

Vozio sam, tako, 100-105 km/h do benzinske crpke, gdje sam obnovio zalihe goriva i nastavio do izlaza Posedarje, gdje sam počašćen plaćanjem cestarine kao da sam se vozio u majbahu. Toliko me cijene...

Nakon toga lagana vožnjica preko Ražanca do Paškog mosta gdje je vjetar počeo jačati i tako me pratio sve do Novalje. Kako sam se tek u Novalji sjetio da sam ponio foto aparat , ovaj dio smionog pothvata ostao je nezabilježen u slici.

Po dolasku na odredište, ipak sam poželio napraviti par zabilješki...





U Novalju sam stigao za nešto manje od dva sata, prevalivši pri tome 145 km.

Nakon korisno izgubljenog vremena, došao je i trenutak povratka. Odlučio sam se vratiti preko Karlobaga.

Znači, let do Žigljena i ukrcaj...







Nakon toga lagano do Baga i uspon uz Velebit...













...pa niz Velebit i u Gospić.

Kliknite ovdje da pročitate ovaj članak!
VIRTUALNI ČLAN