Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem : Sajlica ili karb ??  (Posjeta: 1152 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Problem : Sajlica ili karb ??
« : 30 Kolovoz, 2008, 19:08:41 »
E ovako..par puta sam mijenjao sajlicu od gasa jer nemogu naći orginalnu nigdje za MBK i pretežno mi se dešava isti problem..

Ujutro je nemoguće upaliti scoot i nakon 100 pokušaja..neznam kako da upalim..moram sve razmontirat i onda probat..
Scoot jadno vuče a sajlica je sve kako treba namontirana samo gorivo kao da kapa..povuče pa stane pa opet tako i gas ne smijem do kraja povući jer scoot se utuši i nakon par sekunda jednostavno skoči i ide max brzinom..

Ako neko ima stračan da pomogne..Hvala unaprijed..

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #1 : 01 Rujan, 2008, 07:00:17 »
I još da se nadovežem...jučer ujutro mi scoot nije htio nikako da upali..nije postojao način kao i danas..ali sam ga u toku dana uspio upaliti nakon što sam skidao karb i čistio..i poslije je htio da pali jedino ako je čok povučen..sad opet neće..

Ali do prekučer je sve išlo odlično i samo sam zamijenio sajlu od gasa i više neće da pali..

Daj neka neko pomaže ljudi moji...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #2 : 01 Rujan, 2008, 07:17:59 »
E ovako..par puta sam mijenjao sajlicu od gasa jer nemogu naći orginalnu nigdje za MBK i pretežno mi se dešava isti problem..

Ujutro je nemoguće upaliti scoot i nakon 100 pokušaja..neznam kako da upalim..moram sve razmontirat i onda probat..
Scoot jadno vuče a sajlica je sve kako treba namontirana samo gorivo kao da kapa..povuče pa stane pa opet tako i gas ne smijem do kraja povući jer scoot se utuši i nakon par sekunda jednostavno skoči i ide max brzinom..

Ako neko ima stračan da pomogne..Hvala unaprijed..

Ujutro ga teze upalis jer je zrak gusci zbog nize temperature nego preko dana,a to ti se desava jer ti skuter vuce previse zraka ,to objasnjava i gusenje kada okrenes gas!

Kazes da sada nakon promjene sajle nece upaliti ...provjeri vjerojatno ti se klipic u karburatoru ne spusta do kraja i imas jos vise zraka.

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #3 : 01 Rujan, 2008, 07:27:22 »
E ovako..par puta sam mijenjao sajlicu od gasa jer nemogu naći orginalnu nigdje za MBK i pretežno mi se dešava isti problem..

Ujutro je nemoguće upaliti scoot i nakon 100 pokušaja..neznam kako da upalim..moram sve razmontirat i onda probat..
Scoot jadno vuče a sajlica je sve kako treba namontirana samo gorivo kao da kapa..povuče pa stane pa opet tako i gas ne smijem do kraja povući jer scoot se utuši i nakon par sekunda jednostavno skoči i ide max brzinom..

Ako neko ima stračan da pomogne..Hvala unaprijed..

Ujutro ga teze upalis jer je zrak gusci zbog nize temperature nego preko dana,a to ti se desava jer ti skuter vuce previse zraka ,to objasnjava i gusenje kada okrenes gas!

Kazes da sada nakon promjene sajle nece upaliti ...provjeri vjerojatno ti se klipic u karburatoru ne spusta do kraja i imas jos vise zraka.

da da..ali evo sad ga nemogu nikako da upalim..uspio je jednom ali 2 sekunde i opet je umro..znam da je do gorivili do karb-a..a jučer je tokom dana htio samo sa čokom sad neće nikako..prije je palio u dani bez čoka..to jest do prije 2 dana dok nisam zamijenio sajlicu..inače sajlica nije orginalna pa je nekako montiram ali ovo je 6-ti puta da je stavljam..i prije je radilo ok..neznam šta je sad..pomozite..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #4 : 02 Rujan, 2008, 11:16:27 »
jesi gledao dali se igla i klipic vracaju skroz kada pustis gas??

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #5 : 02 Rujan, 2008, 12:45:46 »
jesi gledao dali se igla i klipic vracaju skroz kada pustis gas??

Hmm..jesam..kada pogledam igla udje skroz ali ima onaj ovalni dio klipića što je ostao..da li to mora ili ?

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #6 : 02 Rujan, 2008, 12:53:31 »
Neznam sada koji je to dio i kako je to kod tebe ...znat ces tako da odspojis sajlu i vidis koliko ulazi bez sajle.

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #7 : 02 Rujan, 2008, 14:02:10 »
sto se tice kupnje sajle od gasa!! kad dodes u trgovinu nemoj reci MBK reci yamaha spy... moj frend je imao problema pa sam mu preporucio da tak kaze.... tulavi su oni tamo!!!   on ima mbk nitro  i nista nemoze nac ili je skupo, i ja mu reko da ode i kaze yamaha aerox!! neki tulav lik radi pa valda nije znao!!!
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline RimSo

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški
  • ako me trazis onda me trazi na cesti
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • THEBOXHOSTING
  • Mjesto: Doha - Qatar
  • Moj Skuter: Quadro 350D
Odg: Problem : Sajlica ili karb ??
« Odgovori #8 : 02 Rujan, 2008, 18:10:40 »
sto se tice kupnje sajle od gasa!! kad dodes u trgovinu nemoj reci MBK reci yamaha spy... moj frend je imao problema pa sam mu preporucio da tak kaze.... tulavi su oni tamo!!!   on ima mbk nitro  i nista nemoze nac ili je skupo, i ja mu reko da ode i kaze yamaha aerox!! neki tulav lik radi pa valda nije znao!!!

Eh moj drug..ja u svojoj okolini nemogu nigdje naći sajlu..sad uzimam sajlu od običnog automatik motora..ona što na jednom kraju ide u karb ima mali dio a u ručke gore nema ništa..da li ima neko neku sliku da vidim kako izgleda orginlno u ručkama..ako neko ima da postavi..

I još nešto..da li ko može da mi napiše tačna imena i adrese Yamaha shop i servisa u Zagrebu jer mi frend ide tamo next week pa da mogu da kupim neke sitnice..