Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech  (Posjeta: 3146 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #20 : 21 Kolovoz, 2014, 15:40:27 »
Grale je potpuno u pravu,za nekoga ko se ne kuži uzeo si najkompliciraniju 50ku za "hobi",s bolesno skupim dijelovima,a pitanje koliko je pametno vozit sa pojedenim dosjedom je ravno pitanju dal igrat nogomet sa strganom nogom  :dontknow:

Offline djserato

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 51
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #21 : 21 Kolovoz, 2014, 16:36:49 »
Pa šta ste navalili na čovjeka vidite da ima volju da to sam napravi, a kako on kaže pomozite mu sa savjetima, i ako on hoče da rastavja najskuplju 50 ku koja postoji ja mislim da je to njegov problem, ja da mu znam dati neki savjet bi mu dao ali se baš ne kužim u popravke, jer je to jedino što čovjek traži.
 :help:

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #22 : 21 Kolovoz, 2014, 17:18:20 »
Ok, ok... popustite malo.
*djserato hvala na podršci
Tomi, to nije uopće pitanje... dosjed i voženje. Ako ste čitali temu od početka bio sam jasan po pitanju mijenjanja semeringa i ležajeva. Kada, kako i to. Sve je ovo potaknulo moje Glupo pitanje: Koliko je pametno..?
A naglasak je bio na LUDO... i čovjek mi je odgovorio i to je to! Stvar riješena.
A to što sam ja izabrao "bolesno skup hobi"... pa šta ti predlažeš.. da pravim "kućice za ptice"... ha ha
Hobi ili ne, moj cilj je (a vjerujem i svakoga tko je ovdje) da taj skuter na kraju vozi. Pa ako košta, pa neka.. ali ne plaćam majstore i točka. I on kao i ja mora sve rastaviti da bi znao u čemu je problem, pa naručiti dijelove kao i ja itd...
A evo dokaz da ne treba čak ni radapciger, a kamo li majstor od 100 kn po satu

 

I kako sam se i bojao, Iwo SR Tuono je bio potpuno u pravu.
Ležajevi su kao novi, a radilica je dala svoje.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #23 : 21 Kolovoz, 2014, 17:24:57 »
Radilicu imaš na webshopu za uzet, BGM-ova, 100€ košta, ja je vozim 2-3 tisuće već i dobra je, ništa lošija nego serijska.

2-3 tisuće pređenih km je u najmanju ruku neozbiljno za takav zaključak.


A ti Dragane, moraš novu radilicu jer ipak od tu sve počinje kada repariraš mašinu. Vidi jel ti se sve to isplati u konačnici, pa dalje ćeš već pronaći upute kako se stavljaju novi ležaji na novu radilicu, pa u blok, i onda ideš prema kraju. Posao je malo škakljiv i rizičan, ali nije nemoguće. :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #24 : 21 Kolovoz, 2014, 18:20:02 »
Radilicu imaš na webshopu za uzet, BGM-ova, 100€ košta, ja je vozim 2-3 tisuće već i dobra je, ništa lošija nego serijska.

2-3 tisuće pređenih km je u najmanju ruku neozbiljno za takav zaključak.


A ti Dragane, moraš novu radilicu jer ipak od tu sve počinje kada repariraš mašinu. Vidi jel ti se sve to isplati u konačnici, pa dalje ćeš već pronaći upute kako se stavljaju novi ležaji na novu radilicu, pa u blok, i onda ideš prema kraju. Posao je malo škakljiv i rizičan, ali nije nemoguće. :icon_thumright:

Ček ček malo, zar nisam pročitao negdje da ležajevi idu prvo u blok pa onda radilica... ili?
A zapravo moji su ležajevi ostali u bloku i odlični su, pa ne bih mijenjao a pogotovo vadio da ne zaj**** ležište u bloku.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #25 : 22 Kolovoz, 2014, 02:13:29 »
Radilicu imaš na webshopu za uzet, BGM-ova, 100€ košta, ja je vozim 2-3 tisuće već i dobra je, ništa lošija nego serijska.

2-3 tisuće pređenih km je u najmanju ruku neozbiljno za takav zaključak.


A ti Dragane, moraš novu radilicu jer ipak od tu sve počinje kada repariraš mašinu. Vidi jel ti se sve to isplati u konačnici, pa dalje ćeš već pronaći upute kako se stavljaju novi ležaji na novu radilicu, pa u blok, i onda ideš prema kraju. Posao je malo škakljiv i rizičan, ali nije nemoguće. :icon_thumright:

Ček ček malo, zar nisam pročitao negdje da ležajevi idu prvo u blok pa onda radilica... ili?
A zapravo moji su ležajevi ostali u bloku i odlični su, pa ne bih mijenjao a pogotovo vadio da ne zaj**** ležište u bloku.

Imaš više različitih pristupa pri ugradnji ležaja i radilice, bitno je da sve sjedne (klizne) do kraja sa što manje naprezanja. Ako kupis novu radilicu i stavis je u rabljene lezaje, onda je to svetogrdje  :tstnd:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #26 : 22 Kolovoz, 2014, 09:45:02 »
Radilicu imaš na webshopu za uzet, BGM-ova, 100€ košta, ja je vozim 2-3 tisuće već i dobra je, ništa lošija nego serijska.

2-3 tisuće pređenih km je u najmanju ruku neozbiljno za takav zaključak.


A ti Dragane, moraš novu radilicu jer ipak od tu sve počinje kada repariraš mašinu. Vidi jel ti se sve to isplati u konačnici, pa dalje ćeš već pronaći upute kako se stavljaju novi ležaji na novu radilicu, pa u blok, i onda ideš prema kraju. Posao je malo škakljiv i rizičan, ali nije nemoguće. :icon_thumright:

Ček ček malo, zar nisam pročitao negdje da ležajevi idu prvo u blok pa onda radilica... ili?
A zapravo moji su ležajevi ostali u bloku i odlični su, pa ne bih mijenjao a pogotovo vadio da ne zaj**** ležište u bloku.
O tom se i radi...radilica kad ima zdrav dosjed, ne uvijek ali u vecini slucajeva lezajevi ostaju na njoj a ne u blokovima  :icon_biggrin:
E sad to sto ti pitas je pitanje mehanicarske etike  :icon_biggrin: ono sto bi trebalo napraviti je izbiti te lezajeve i staviti nove jer su ti lezajevi potroseni,njihov unutarnji prsten koji dosjeda na radilicu je potrosen i sve skupa je za zamjenu. Kod vracanja radilice meni osobno je laksi nacin lezajevi na radilicu i u led i onda sve skupa u vruce blokove, svatko ima svoj nacin pa kako kome lakse.
Tebi su lezajevi ostali u bloku iz jednog jedinog razloga a to je da dosjed u blokovima je zdrav (imas srece) a radilica je stradala. Zasto je to tome tako doc ces do odgovora kad pogledas duzinu osovine odnosno vratila morini radilice u usporedbi s piaggio/minarelli

Uglavnom sad te cekaju troskovi i zelim ti jakom puno srece a ako sto trebas slobodno pitaj  :hello:

jos nesto, primjeti kako morini ima izmedu blokova brtvu tako da uzmi to u obzir kod sklapanja da nebi ostao kratak s prostorom izmedu blokova  :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2014, 09:49:23 Iwo SR Tuono »
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #27 : 22 Kolovoz, 2014, 11:13:49 »
Da, sve razumijem Iwo.
Znam da će te me razapeti, ali...
Ležajevi ostaju. A radilica? Ako sve bude po planu ide polovna za 250kn.
Čujte, nismo svi baš frikovi za friziranje 50ccm. Taj skuter treba da radi, vozi i služi svrsi. Ne treba ići 85-90 kmh.
Ni jedan dio na njemu neće biti Malossi ili slično od par tisuća kuna. To je skuter koji ima 11 godina.
Iako moram priznati da sam malo razočaran ovim najnovijim otkrićem neispravne radilice, taj skuter mi pričinjava zadovoljstvo
od trenutka kad sam ga istresao pred garažu i počeo rastavljati. Istraživati njegove sisteme i svaki djelić vrtiti u rukama dok ne skužim što, kako i zašto. Naravno ono nužno i nepopravljivo sam kupio i mijenjam.
Ali evo jedan detalj kako ja pristupam ovom svom "hobiju". Poklopac akumulatora. Slomljen i nedostaje više od pola plastike.
Tražim ja po oglasima, sa nekima čak i dogovorim da mi pošalju, ali ništa. Sve ćorak. Tražili su od 50 do 150 kn.
I onda ja jedno popodne besposlen, odem u jednu radnju i kupim onaj mali kit sa smolom i staklenim matom, 75 kn.
Savijem i oblikujem poklopac od kartona, pa smola pa mat i tako sa obe strane. Osušim i ponovo zalijem tankim slojem smole.
Prebrusim, kitujem i ugradim bravicu sa orginalne plastike. Tralala... Samo još bojanje kad sve plastike dođu na red.
Eto, ja sam se osjećao odlično jer sam to odradio, koštalo me jeftinije i izgleda odlično.
Nadam se da razumijete što želim reći.
Dakle, mogao bih od slijedeće plaće odvojiti za novu radilicu, ležajeve i semeringe. cca 1200kn, ali neću. Ne želim te pare istresti na skuter koji je 11 godina star. Polovna (naravno ispravna) će sasvim dobro okrenuti u njemu i služiti svrsi.
A kad sve bude gotovo i kad ja sjednem na njega i napravim krug po naselju... a veselja majko mila.
Pa ja sam ga istresao pred garažu sa svega 10 polustegnutih šarafa i jedva je sve bilo na okupu...

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #28 : 22 Kolovoz, 2014, 13:33:47 »
Da, sve razumijem Iwo.
Znam da će te me razapeti, ali...
Ležajevi ostaju. A radilica? Ako sve bude po planu ide polovna za 250kn.
Čujte, nismo svi baš frikovi za friziranje 50ccm. Taj skuter treba da radi, vozi i služi svrsi. Ne treba ići 85-90 kmh.
Ni jedan dio na njemu neće biti Malossi ili slično od par tisuća kuna. To je skuter koji ima 11 godina.
Iako moram priznati da sam malo razočaran ovim najnovijim otkrićem neispravne radilice, taj skuter mi pričinjava zadovoljstvo
od trenutka kad sam ga istresao pred garažu i počeo rastavljati. Istraživati njegove sisteme i svaki djelić vrtiti u rukama dok ne skužim što, kako i zašto. Naravno ono nužno i nepopravljivo sam kupio i mijenjam.
Ali evo jedan detalj kako ja pristupam ovom svom "hobiju". Poklopac akumulatora. Slomljen i nedostaje više od pola plastike.
Tražim ja po oglasima, sa nekima čak i dogovorim da mi pošalju, ali ništa. Sve ćorak. Tražili su od 50 do 150 kn.
I onda ja jedno popodne besposlen, odem u jednu radnju i kupim onaj mali kit sa smolom i staklenim matom, 75 kn.
Savijem i oblikujem poklopac od kartona, pa smola pa mat i tako sa obe strane. Osušim i ponovo zalijem tankim slojem smole.
Prebrusim, kitujem i ugradim bravicu sa orginalne plastike. Tralala... Samo još bojanje kad sve plastike dođu na red.
Eto, ja sam se osjećao odlično jer sam to odradio, koštalo me jeftinije i izgleda odlično.
Nadam se da razumijete što želim reći.
Dakle, mogao bih od slijedeće plaće odvojiti za novu radilicu, ležajeve i semeringe. cca 1200kn, ali neću. Ne želim te pare istresti na skuter koji je 11 godina star. Polovna (naravno ispravna) će sasvim dobro okrenuti u njemu i služiti svrsi.
A kad sve bude gotovo i kad ja sjednem na njega i napravim krug po naselju... a veselja majko mila.
Pa ja sam ga istresao pred garažu sa svega 10 polustegnutih šarafa i jedva je sve bilo na okupu...
big mistake....preporucujem ti da pricekas novce i slozis novo, blokovi se ne rastavljaju svaki dan....polovna radilica je rizicna jer je vjerovatno i ona stradala zato ti i treba nova.Jos jednom ti ponavljam, ne vracaj stare lezajeve jer ces komade kaveza skupljati po ispusnom kanalu kad tad  ;D
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #29 : 22 Kolovoz, 2014, 13:40:19 »
Ivo neki ljudi se jednostavno nedaju krstit jer su najpametniji,pitaju za savjet,veliš im kak je ispravno al ne,ja ću po svom jer mi je jeftinije,neki još nažalost ne shvaćaju da nemreš bit i pošten i jeben.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #30 : 22 Kolovoz, 2014, 14:14:59 »
Kad su ti blokovi vec rastavljeni, bilo bi jaaaaako preporucljivo promijenit lezajeve. Jer se to ne rastavlja svaki dan. A ako ostavis stare lezajeve mogla bi se cuda dogodit, u negativnom smislu. Mozes ti imat volju ne znam kakvu, i ne biti neki frik za friziranje, ali to sto ces staviti nove lezajeve nece omoguciti motoru da ide 100 km/h, jer su lezajevi njegov osnovni/esencijalni dio. Pa tako ako ostavis stare lezajeve, radi ustede, dogodit ce ti se to da ce se raspast, sjebat kompletnu radilicu a mozda i cilindar, pa ce na kraju trosak biti puno veci.
P. S. Ja kad se ne kuzim u neke stvari, ne pravim se pametan, nego slusam one koji znaju, pa cu mozda tako nesto naucit.

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #31 : 22 Kolovoz, 2014, 14:42:38 »
Jasno mi je da je najbolje riješenje sve staviti novo. Točka!
Ali... ako ne može najbolje onda ide ono što je najbolje poslije toga. Zar ne?
A u zadnjih mjesec dana sam pročitao ovdje više tema i postova pod tagom Aprili sr50 nego sve lektire u svoje vrijeme
i nemalo puta sam naišao na podatak pojedinaca kako su prešli ovoliko ili onoliko tisuća sa tim radilicama.
E sada, ako ja pronađem recimo jednu sa 500 do 1000, koja je potpuno ispravna... pa zar ona ne bi mogla okrenuti
barem još 2... 3... 5 tisuća? Pa da ja u međuvremenu budem mogao izdvojiti novce za novo. Ali dobro..
I Tomi.. ne vidim zašto tebe ovo nervira? Ovo jeste forum o skuterima... i kad bi svi i pri najmanjem problemu odmah trčali kupiti novo i još brže išli u servis sa rukama u džepovima, pa onda ovaj forum ne bi imao nikakve svrhe. Osim jedne rubrike:
-Pokažite nam svoj novi skuter
Zar ne?

Kad su ti blokovi vec rastavljeni, bilo bi jaaaaako preporucljivo promijenit lezajeve. Jer se to ne rastavlja svaki dan. A ako ostavis stare lezajeve mogla bi se cuda dogodit, u negativnom smislu. Mozes ti imat volju ne znam kakvu, i ne biti neki frik za friziranje, ali to sto ces staviti nove lezajeve nece omoguciti motoru da ide 100 km/h, jer su lezajevi njegov osnovni/esencijalni dio. Pa tako ako ostavis stare lezajeve, radi ustede, dogodit ce ti se to da ce se raspast, sjebat kompletnu radilicu a mozda i cilindar, pa ce na kraju trosak biti puno veci.
P. S. Ja kad se ne kuzim u neke stvari, ne pravim se pametan, nego slusam one koji znaju, pa cu mozda tako nesto naucit.
A čovjek me desetak postova prije uvjerava da na Moriniju ležajevi skoro neuništivi.
I evo gledam u njih... sjede u ležištu kao saliveni, ni najmanjeg lufta u kuglicama, unutarnji promjer 20,0-25,0, radilicu sam iz jednog morao izbijati, a drugi je malo lakše izašao jer je ta strana radilice otišla.

Nego čini mi se da je ovo već jako daleko od naslova teme... pa da me Mod ne reže
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2014, 14:45:19 DraganDu »

Offline vukas

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 390
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc2
  • MojSetup: TP Trophy 70, Multivar 19x15.5 , Dellorto PHVA 17.5 TS
  • MojSpuh: LeoVince ZX
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #32 : 22 Kolovoz, 2014, 15:08:29 »
Ti si izbijanjem radilice možda oštetio taj drugi ležaj.  :happy8:
Ti radi kako hoćeš, tvoje pare, tvoj skuter, ali ako želiš složiti da to traje čim duže, onda stavljaš sve novo.
I može sa polovnom radilicom i starim ležajevima proći dosta kilometara, a može se raspasti nakon par kilometara, nikad ne znaš.
Ako imaš vremena i veseli te "igranje" po skuteru, onda složi kako si naumio, ali budi spreman da ako se razleti da ćeš morati dati još kuna za popravak.

Sretno kojim god putem krenuo  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2014, 15:10:15 vukas »

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #33 : 22 Kolovoz, 2014, 15:26:10 »
Da, hvala.
Ha, ma ljudi se iznerviraše bez veze. A ja nigdje ne napisah da baš neću to ili da ću baš ovo.
Već pišem što bih htio ili mogao, a na kraju će vjerojatno sve čekati i ipak ići novo.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #34 : 22 Kolovoz, 2014, 18:52:36 »
Da se držimo teme, jer mi se neda raspravljat o tvojim dijelovima itd., kak si na kraju skinul magnet?


2-3 tisuće pređenih km je u najmanju ruku neozbiljno za takav zaključak.

A kolko je?
Taman da je nisam ni ugradil još, mogu konstatirat da je iste (a vjerojatno i bolje kvalitete) nego serijska.
To šta je serijska 3xskuplja nema nikakve veze.

BGM-ova ima bolje podmazivanje i velikog i malog igličastog ležaja i kaljena je, u ostatak ne ulazim.
Uostalom, BGM je provjerena marka što se radilica tiče, koja se pokazala na više drugih modela, tak da mu s razlogom mogu dat preporuku za tu radilicu.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10852
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #35 : 22 Kolovoz, 2014, 19:26:53 »
S obzirom na cijenu zamjenske, barem 10 000km bi bilo zadovoljavajuce. Sezona-dvije ili nekome zauvijek. Vjerujem da će toliko odvrtiti.

Sve u svemu, bgm je best buy u ovom slučaju. :icon_thumright:
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline DraganDu

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DU
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Ditech
  • Moja Kaciga: ----
Odg: Kako skinuti... Aprilia SR50 DiTech
« Odgovori #36 : 22 Kolovoz, 2014, 22:28:15 »
Da se držimo teme, jer mi se neda raspravljat o tvojim dijelovima itd., kak si na kraju skinul magnet?

Ma evo pokušavam se sjetiti gdje sam naletio na link sa nekog foruma... ali sa malo fizike i mehanike i nije trebalo neko uputstvo.
Čisto primitivno sa selekcijskom silom. Malo jači odvijač pod pristupačnu stranu magneta (pazeći da ne zahvatim namotaje statora) kao polugu i pritisnuti, a istovremeno lakšim čekićem odmjereno kuckati po kontra strani. Pa logički, okrenuti magnet nakon par udaraca i tako. Iskočio je za par minuta.
« Zadnja izmjena: 22 Kolovoz, 2014, 22:40:06 DraganDu »