Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koji skut ima iste dijelove.........  (Posjeta: 1174 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
koji skut ima iste dijelove.........
« : 26 Kolovoz, 2008, 23:08:01 »
Imam jedno kratko pitanje a poslje se post moze i pobrisati !!!

Imam problem sa "Trgovcima"-naime danas sam zvao za leo vince zx i variator za r50x i kaze trgovac-nema leo vince za njega da probam s nekim drugim proizvodjacem-rekao sam mu i da je morini masina i ostalo ali ne pomaze-njemu trebaju tocni podatci !!!! koji ku... !!!!!!!!!!!!!!

E sad buduci a se ja "JOS UVIJEK" ne kuzim u ove nove masine nemam pojma za koji skut da narucim djelove a da ne bude zajeb pa da mi ne odgovaraju !!!- a nijedan trgovac se nece zajeb......s tim da trazi model s kojeg dijelovi odgovaraju na moj skut-znaju raditi samo na osnovu tocnih podataka-a jesu mi i profesionalni u svom poslu-mislim da ne znaju ni princip rada 2takt motora !!!

Ako netko zna koji jos skut ima takav motor da mi odgovaraju njegovi dijelovi bio bih zahvalan na pomoci !!! ??? ???



sorry zeznuo sam se-tema ne pripada ovdje :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #1 : 26 Kolovoz, 2008, 23:21:12 »
Italjet Formula 50 AC, neke stvari sa Dragstera 50, Suzuki Katana.


ZX je sa Katane/Formule50AC... Samo malo preslagivanje nosača je potrebno i ide gore bez rezanja i modifikacija...
Vario sam uzeo isto tako ali je potrebno srce varia tokariti na 20mm ako se ne varam? Negdje sam čak to i napisao u svom threadu.  :icon_tongue:

Eto... Sad sve znaš... Spavaj mirno dječače...  :laughing7:  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #2 : 26 Kolovoz, 2008, 23:31:48 »
 :toothy3: :toothy3:

E heb ga majstore !!! paralelno i dva puta isto !!!

E to me je zanimalo,al nisi tokario srce vari,nego si skratio polini cauru (piksnu) za 2 mm !!!

I to si negdje napisao cini mi se :toothy12: :toothy12:

E sad ode peglati po katalozima da vidim karakteristike i sto mi se svidja !!!

Modertorima se ispricavam na pogresnom mjestu za post-i molim obrisite ovo !!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #3 : 26 Kolovoz, 2008, 23:49:32 »
Srce je baš tokareno... a bolcnu sam tokario radi lošeg remena. Uzeo sad remen za Peugeota SF2 i to od Mallosia X-special a on je deblji od serijskog na TGBu nekih 2 mm...
Sad pak moram naručiti novu bolcnu da bi se vratio na staro... Komplikacija do bola.. Al tako to ide kad sam sve moraš skužiti.

A srce je tokareno na 22mm... Bolcna koju dobiješ sa variom je 20mm i ne paše na predviđeno mjesto tako da se mora koristiti TGB bolcna sa variom kojem je srce istokareno na 22mm..
I uz to preporučam gore navedeni remen... Onda stvar funkcionira fantastično...  :icon_thumright:

Moja kombinacije prijenosa koja stvarno radi jaaako dobro je:

Plavi polini centralni feder
Žute Malossi opruge kvačila za Piaggio motore.
4.9 grama rolice od Polinija... 16x13
X special remen od Malossia za Peugeota SF2

Po mom cajgeru, sa ZXom gore, scoot ubrzava sa nekih 8600+ okretaja konstantno... Nema fluktuacija nego su okretaji stalno isti....
To tako ide do kojih 60ak km/h i onda vario završi svoje te se scoot navrti na 9500okretaja....

S tim da se sve to dešava jaaako brzo... Za serijalu sa spoohom. :)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #4 : 27 Kolovoz, 2008, 00:25:39 »
Po mom cajgeru, sa ZXom gore, scoot ubrzava sa nekih 8600+ okretaja konstantno... Nema fluktuacija nego su okretaji stalno isti....
To tako ide do kojih 60ak km/h i onda vario završi svoje te se scoot navrti na 9500okretaja....

Jesi probao laksim rolicama? Recimo, da imas 9000-9300 okr u ubrzanju? To bi mogle biti rolice oko pola grama lakse.
Ne kazem da bi bilo bolje na tvom skutu, ali da se radi o Piaggiu sa serijskom termo grupom, to bi bilo bolje.

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #5 : 27 Kolovoz, 2008, 17:31:45 »
Da ocito si nasao idealan prenos-nisam siguran ali mislim da je najveci okretni moment na 8600 okr.(u papirologiji za cistu serijalu ) a na 7500 okr. 5 ks !!!

I tebi se cijelo vrijeme vrti na 8600 dok variator odradi svoje i onda opet ima full okretni moment na tom broju okretaja da sve to potjera dalje !!!

Odlicno, i koja je sad max brzina - u uobicajenim uslovima - bez nizbrdice i sl...

P.S. Koliko si tezak ? - i to bi moglo imati razliku kod mene !!!  Mada nisam ni ja olivica-ima i mene ...... :icon_biggrin: :icon_biggrin:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #6 : 27 Kolovoz, 2008, 17:34:44 »
2 Alfa: Previsoko je preko 9k... Probao sam i to... Ovo mi je baš onako, najidealnije s obzirom na sve faktore...

2 Jet: 73 po satu... Nekih 68/69 zapravo... A mene ima podosta. Oko 100-tke sam.  :laughing7:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline JetFighter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 99
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gunja
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: serijala
  • MojSpuh: Serijski - Trenutno :-))
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #7 : 27 Kolovoz, 2008, 22:22:45 »
Onda ja letim daleko iznad tebe na maximalnoj !!!

Ja sam nekih 85,i sad pokazuje 68-70 samnom a pod sogoricom  :toothy11: :toothy11: koja je laksa 20kg zakucava (i to doslovno) 77 !!! :jerk: :jerk:
Okolinu posteno zaj... i  zivi(vozi) onako kako se zivi(vozi) tebi !!!!

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: koji skut ima iste dijelove.........
« Odgovori #8 : 27 Kolovoz, 2008, 22:26:06 »
Radi dužeg diferencijala..
Scootovi se isporučuju sa 3 različita prijenosna omjera... Moj je najkrači prijenosni omjer ali najstartniji...
Hebga... Nisam ja mogao birati.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"