Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Italjet Formula 50  (Posjeta: 1752 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frajer994

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Italjet Formula 50AC
Italjet Formula 50
« : 25 Svibanj, 2014, 03:26:50 »
E ovako,neki dan sam kupio Formulu od 50 kubika,zracno hladenje, i dosta mi se svidio,samo sto ima nekih problema
trenutno je na cca 15 000 km,bivsi vlasnik je pravio generalku na njemu na oko 14 000 km, mjenjana je radilica,klip,karike,cilindar,tako barem kaze, motor je prije imao gljivu,kaze da je s njom isao preko 90 km/h, i sada je stavljen filter zraka ide najvise do 75-80 km/h
ali ima nekakav zastoj od 30 do 50 kmh,do 30 pocupa kad krene,onda krene losije pa nakon 50 opet pocupa,bivsi vlasnik kaze da nije taj usis zraka nastelan posto je prije imao gljivu, ja mislim da se i malo previse zagusi od goriva,posto cim padne iz velikih obrtaja naglo u niske,pocne se gusit i gasit,i stalno curi gorivo kad otpojim cijevcicu sa karburatora,pa neznam dali moze i do toga biti. i prirubnica od karburatora je neki home made cini mi se pa mislim da mi i na tome dosta gubi,to je ukratko neki problem,ali ovako neide lose nemogu se zalit,kad krene ide lijepo,samo sto ima tih nekih sitnica i ulaganja jos kontam
pa eto da vas pitam,neke koji su mozda imali vec te formule,i koji imaju vise iskustva,sta je najbolje da mjenjam na njemu polagano,da sredim taj kvar nekako,tu rupu u akceleracij? zelim ga polagano cijelog sredivat,samo neznam jel di ima po internetu koji serijala djelovi idu na njega,naprimjer gledao sam valjcice neki kazu da idu od 7g,a neki od 5,5g original,i sad neznam koje bi bilo najbolje staviti,i sta najbolje mjenjati? vidim da po internetu ima dosta djelova za naruciti pa bi sve polagano narucivao i mjenjao

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Italjet Formula 50
« Odgovori #1 : 25 Svibanj, 2014, 10:07:52 »
za pocetak mu sredi taj usis...kazes da ima neki home made pa naruci zamjenski il original da to izbijes iz glave...a ako je prije imao gljivu i sad kazes da preljeva, vjerojatno mu je i neka velika dizna u karburatoru...

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Italjet Formula 50
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2014, 09:13:27 »
gorivo ti stalno ide jer vakuum ventil zna pustati ako se u rezervoar sipa mjesavina direkt... ali nema veze jer ga zatvara plovak na karburatoru.

ne ide on vise od 80kmph to neka te ne zabrinjava... zracnjak je nesto slabiji od LC-a...  (i ta brzina koju razvija je otprilike maximum za 50ccm).

skuter je star i odavno se ne proizvodi ali naravno da ima dijelova koji odgovaraju sa ostalih masina pa se uvijek da nesto sloziti...

Moj ti je savjet da nista ne turpijas po njemu nego da ga slozis da bude pouzdan i vozis.

Prvo sto bi trebao bi bilo da skines dekl i vidis u kakvom stanju je prijenos... onda se moze krenuti dalje...
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline Frajer994

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Italjet Formula 50AC
Odg: Italjet Formula 50
« Odgovori #3 : 26 Svibanj, 2014, 20:29:40 »
nezabrinjava me sto neide vise od 80 kmh,nego sto ima tu rupu u ubrzavanju od 30 do 50
jucer mi je odjednom nesto pocelo kociti,zaletim se normalno a ono sam nes zakoci masinu,stucne onako,i krene dalje normalno ici kao da nista nije bilo,a prije toga je odjednom poceo zvrcit tamo negdje dole kod valjcica,neka visoka frekvencija je bila bas je ubijalo usi,i to je prestalo pa je odjednom par puta zakocio,otad ga nepalim,a skinio sam dekl i tamo sve uredu izgleda,jedino mislim da su malo valjcici izletili iz vinkla, neznam sta da mu radim sada,nebi da mi rikne a htio bi sto vise serijiski na njega nabacit da ga mogu normalno voziti

Offline matija0852

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: cpi
Odg: Italjet Formula 50
« Odgovori #4 : 26 Svibanj, 2014, 22:16:25 »
nezabrinjava me sto neide vise od 80 kmh,nego sto ima tu rupu u ubrzavanju od 30 do 50
jucer mi je odjednom nesto pocelo kociti,zaletim se normalno a ono sam nes zakoci masinu,stucne onako,i krene dalje normalno ici kao da nista nije bilo,a prije toga je odjednom poceo zvrcit tamo negdje dole kod valjcica,neka visoka frekvencija je bila bas je ubijalo usi,i to je prestalo pa je odjednom par puta zakocio,otad ga nepalim,a skinio sam dekl i tamo sve uredu izgleda,jedino mislim da su malo valjcici izletili iz vinkla, neznam sta da mu radim sada,nebi da mi rikne a htio bi sto vise serijiski na njega nabacit da ga mogu normalno voziti

Štucanje ti je povezano sa sviječicom. e sad, dali je nevaljala, dali je u pitanju toplinska vrijednost, zazor neznam :D
ali imao sam takvih iskustva i bilo je do sviječice

Offline Frajer994

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Italjet Formula 50AC
Odg: Italjet Formula 50
« Odgovori #5 : 21 Lipanj, 2014, 01:35:05 »
evo sredio sam prirubnicu na Formuli,napravio filter zraka kako treba,sve vise manje ustelano
kupio sam neki malossi variomat i stavio valjcice 5,5 g. motor ide odlicno,dobro vuce,kad se ugrije ide 80 kmh
samo imam problem,nemogu mu ler nastimati normalno,nekad odlicno radi,nekad sam pocne malo cupat tocak i cuje se masina da vuce,ponekad se i odjednom smanji gas pa se ugasi al rijetko. cijelo vrijeme kad ga palim stelam mu malo ler na sajli kod gasa. i nemogu ga nikako upaliti na akomulator,vrti jako a nikako se neupali,na kurblu ga kad je hladan iz prve upalim,a kad se ugrije malo ga moram kurblat vise
jel zna netko kako da rijesim to,do cega je? dali moze bit da je kompresija malo oslabila,posto na cilindru ima par riseva,pa da je to glavni problem?