Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bosch Jetronic  (Posjeta: 1199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Bosch Jetronic
« : 21 Siječanj, 2014, 00:39:27 »
Da li se nekome ukratko pojasnit kako funkcionira d-jetronic. I moze li tko pouzdano kazat kad je k-jetronic uveo lamdu sondu i jeli to ima veze sa.porsche 911 T 3.6 motorom? I uz pomoc koga je L-jetronic razvijen u LH-jetronic? Mislim jel povezan razvoj sa nekom autokucom kao sto je npr porsche skupa sa boschom razvio k-jetronic sa lamda loopom jer 3.6motor nije zadovoljavao eko norme nametnute 1980e.. ugl kako je  i uz ciju pomoc L-jetronic razvijen u LH-Jetronic? Amo raspisite se ;)

Sr70rr RTMCSR Dalmacija

« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2014, 06:35:10 daRio »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline TheBIG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški
  • 2 Slow
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • 125cc-club.com
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
  • Moja Kaciga: Posuđena
  • MojSetup: Serijala
  • MojSpuh: Leo Vince ZX-R
Odg: Bosch Jetronic
« Odgovori #1 : 23 Siječanj, 2014, 00:41:45 »
d jetronic je prvi napravljen ... radi na jednostavnom potlaku koji vuče sa usine grane  (sliči dosta famoznoj bosh pumpi od dizela)  i tako baca gorivo al nijedno normalno auto to nema.. imaj stari mercedesi SEB

K jetronic je ono šta ima golf mk1 gti ..... znači glava sa 4 šprice koja radi na potlaku tako da se miče klapna od K glave  koja je piviše filtera zraka .. ono radi na tlaku od 5 bara jer je to mehanički injection

K jetronic sa lambdom neki zovu i ke jetronic .... a to je ubiti ubačen ecu za regulaciju paljenja i još jedan ecu za korekciju smejse ( ovo je u golfu mk2 gti najčešće )

L jetronic je već prava stvar ima komp koji sve računa znači ecu sa nekakvim parametima  i naravno kopletan injection radi na principu mjerenaj protoka zraka kroz luftmasser  u nas se taj senzor  popularno zove debimetar ili ''vrata''  .. najčešće doalzi u starim opelima kadett c  manta b .... a od talijana najpoznatiji se uno trubo 1.3  ali on za razliku od atmosferaca koji imaju obični razvodnik platinslki ili elektronski nebitno  ima digiplex tj vakumsko sranje koje funkcionira odlično :D  jer retardira paljenje pod tlakom  :D   i da radi na tlaku od 3.5 bara  jer je to prvi efi sistem amo reč

Le II jetronic je ista šema ko i L jet samo ima dodatan kompjuter za paljenje   oznake bosh AL ... imam ga doma i nisan nikako svatiaj koja je njegova šema jer san odusta od le-jetronica

uglavnom sve to je pojelo vrime jer jer ovo bija hit 60ih 70ih i početkom 80ih .... i svaki weberov karburator je bolje radija i manje trošija od svih tih injectiona ......

sredinom 80 jetronic je zaminija motronic i sada u dobu u kojem živimo to je sve kura. kad imaš stand alone  tipa MS2 MS3 vipec , vems  itd itd