Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje  (Posjeta: 1504 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MARKOVXR08

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner vxr 08
Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« : 28 Prosinac, 2013, 18:42:38 »
pozdrav momci  :)
imam problema sa Runner-om VXR novi model ali karburator,problemi se temelje na pregrijavanju i izbacivanju vode na čep.
Neznam kako kod vas temp. reagira ali prepostavljam isto,temp. se prikazuje u crticama,postepeno kako se motor zagrijava crtica je vise i same one reagiraju o stilu voznje tj penju/spustaju se,kada se upali 6 crtica motor je vruć i pitanje je minute kada će se ventilator na toj 6 crtici upalit,tako je kod mene bilo do 28000km i sve je savršeno odgovaralo.

Međutim,na 28000km mi je prvi put zkuhao izbacio vodu na čep a NIJE upalio ventilator ,tada odlučimo rastavit cijelu mašinu promjenit karike,cijeli motor prebrtvit,promjenit lanac distribucije sa klizačima,gumice ventila,brtva gave,pumpa vode termostat,termoprekidac ,indiktor temp i RECIMO da je to to,i da je bilo ok.
Znaci to smo sklopili,ventilator se palio ali temperatura je uvijek bila na na 6 crtica i nikada nije padala bez obzira na ventilator,vremenske uvijete ili razlike voznje  (kako sam vec napisao prije je drugacije funkcioniralo ali nema veze  ).
U 10 mjesecu  na 35000km OPET ISTO  :confused5: tj. NIJE upalio ventilator,na cep pocme pišat/izbacivat vodu,nakon par sekundi pocme kuhat ako otvorite cep izbacit ce dok ne izbaci cijelu vodu iz posude.
Neznam sta mi je cinit  :dontknow: ,procitao sam par savijeta ovdje npr. da provijerim "malo crijevo"  ??? koje ide na ekspazionu posudu iskreno nemam pojma ni kamo je ali budem pogledao,dobio sam savijet da promijenim cep na posudi
Ljudi molim vas  :help: pomagajte,zapalit cu ga,ima te koji jos savijet ili jos bolje ako znate kojeg  vxr majstora u Rijeci  :icon_scratch:

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #1 : 28 Prosinac, 2013, 18:49:12 »
razina ulja jel uredu ?, jel antifriz sipan u sistem sa destiliranom ? jel brzo dode do radne temperature ? , probaj izvadit termostat mada meni to smrdi na dihtung glave
No compression no fun!

Offline MARKOVXR08

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner vxr 08
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #2 : 28 Prosinac, 2013, 19:16:43 »
Razina ulja je uredu tj na sredini koliko vidim na onom mjeracu cisto ulje kao i uvijek zuckasto
antifriz nije sipan sa destiliranom vodom,podizanje radne temperature je ok postepeno ,pomalo do 6-te crtice i tu ostane i ne mrda ni dole ni gore
termostat izvaden i probano jedno vrijeme bez njega i nebi vijerovali i dalje u 6-toj crtici rijeko kada se spusta nekada se spusti ali 90% u 6 crtici ( mislio sam da indikator laze promijenjen i isto )
danas sam promijenio termoprekidac i termostat,nalio 1l antifriza/vodu do cepa,zapalio motor ,malo pocekao da povuce vodu pa da stavim cep medutim nije povukao odmah vodu nego tek nakon nekoliko minuta kada se voda zagrijala,onda sam stavio cep i cekao da upali ventilator (nisam nikamo ozracivao osim tog cepa sto sam cekao da povuce  ) ,ventilator nije upalio pocelo je pisati na cep   :angry9:

Offline Johnny iber

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1446
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: je u dijelovima
  • Moja Kaciga: kapa glavu cuva
  • MojSetup: naturpijan tupom turpijom
  • MojSpuh: pofarban
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #3 : 28 Prosinac, 2013, 19:19:23 »
Dihtung glave garant, jer je losa gumica i nabija kompresiju u rashladni sistem

Ubit cu se ladno jos ovoga sata jer u kladioni ostade mi plata

Offline MARKOVXR08

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner vxr 08
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #4 : 28 Prosinac, 2013, 19:27:26 »
ok,ako je tako
soory ali jedno laicko pitanje
ako nabija kompresiju u rashladni sistem zasto odmah iz pocetka tj cim se motor zapali ne nabija nego tek kada se ful stopli
voda vrela ,cijevi sve tople novi termoprekidac a ventilator ne zapali, spojis direkt ventilator radi

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #5 : 28 Prosinac, 2013, 19:35:59 »
To mi je čudno da ne nabija kompresiju u čep od početka. Dimi li na auspuh bijelo kada počne bacati vodu ?
Pogledaj i svjećicu kakve je boje.
Gdje se nalaziš u rijeci ?

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #6 : 28 Prosinac, 2013, 19:36:37 »
vrlo vjerovatno dode do probijanja kad postigne radnu temepraturu i popusti na brtvi i eto ga
imao sam na servisu vxr 180 isto tako probijao al je razina ulja drasticno narasla i osjetno slabije je isao , na punom gasu bi cak i trokirao
No compression no fun!

Offline MARKOVXR08

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner vxr 08
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #7 : 28 Prosinac, 2013, 19:53:30 »
znaci sistem mi je bio totalno prazan ,nalio sam "vodu" (do cepa)dok mi je motor bio ugasen,
stalo mi je mozda otprilike do 2 litre,upalio sam motor,mislio sam da ce mi odmah povuci vodu ali nije
jedino sto sam primjetio da mi razina na cepu verira cas se mrvicu povuce  prema dole cas prema gore i onda kada se sve stoplilo razina vode se je smanjila stavio sam cep i cekao ventilator i nakon 20 minuta rada pocelo je curit na cep ,ventilator ne radi ,ugasio sam i poslao ga u ono ljepo zensko mjesto ;)
 nisam primjetio da mi dimi bijelo ni bilo kako ni u bilo kojem trenutku sto je najbolje radi kao singerica
na razinu ulja stalno pazim tj pratim, u ekspazionoj posudi nema traga ulja,svijecicu  nisam gledao -budem pogledao
nalazim se na drenovi

Offline karlo-sp

  • Tržnica : (+9)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 692
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: Malossi
Odg: Gilera Runner VXR 2007 pregrijavanje
« Odgovori #8 : 28 Prosinac, 2013, 19:56:45 »
ako razina vode varira to je brtva...
No compression no fun!