Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)  (Posjeta: 2970 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« : 17 Listopad, 2013, 15:14:08 »
Setup: Malossi MHR replica, gianelli shot, i dell 19( dizna je 88, modificirani airbox)....smjesa je skoro dobra malo bogata...

Prijenos: Malossi 2000 vario, bijela centralna, 5g rolice...skuter od 0 vuce super, ali kad duze drzim konstantnu brzinu, na nizim okretajima te dam gas, ne zeli odmah razvrtit nego mu treba malo...
Mislio sam stavit zelenu centralnu...i kad skinem poklopac od varia ne vracaju se polutke skroz do kraja nego remen zapne mozda 1cm prije samog kraja...i na centralni sam stavio jos onaj polinijev tork kontrol ili kako se vec zove....sa tim setupom razvrtava skoro do 12 sto mi se cini cak malo previse, ali s tezim rolicama je sve ovo jos gore....

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #1 : 17 Listopad, 2013, 16:44:41 »
Setup: Malossi MHR replica, gianelli shot, i dell 19( dizna je 88, modificirani airbox)....smjesa je skoro dobra malo bogata...

Prijenos: Malossi 2000 vario, bijela centralna, 5g rolice...skuter od 0 vuce super, ali kad duze drzim konstantnu brzinu, na nizim okretajima te dam gas, ne zeli odmah razvrtit nego mu treba malo...
Mislio sam stavit zelenu centralnu...i kad skinem poklopac od varia ne vracaju se polutke skroz do kraja nego remen zapne mozda 1cm prije samog kraja...i na centralni sam stavio jos onaj polinijev tork kontrol ili kako se vec zove....sa tim setupom razvrtava skoro do 12 sto mi se cini cak malo previse, ali s tezim rolicama je sve ovo jos gore....

Ja sam imao sličan problem na runneru, isto sa multivarom. Imao sam zeleni centralni, rolice 6,1g i išao je motor super, ali isto kad usporim i dam ponovo gas, imao sam osjećaj kao da se muči dok ne dođe ponovo na određene obrtaje. Kad mi se ugrijao motor onda su simptomi bili puno izraženiji. Postavio sam sličnu temu na forum, ali nisam dobio konkretan odgovor. Stavio sam serijski centralni, koji je jači (zeleni je bio dosta star pa je oslabio) i riješio problem. Ali ako ti se vrti na 12, ja mislim da je to malo previse (ovisi koji auspuh imas) onda bi ti sa jačim federom još jače vrtio. Pokušaj staviti rolice oko 6g i serijski centralni (bez torsion controllera). U svakom slučaju, mislim da trebaš malo teže rolice i drugi centralni. Moguće da bi ovaj centralni bio OK po težini, ali ako je dosta star, moguće da je oslabio. Pogotovo ako su ti simptomi izraženiji kad je motor ugrijan. Nisam 100 % siguran, pričekaj dok ti se javi neko iskusniji.
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2013, 16:54:42 danko0907 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #2 : 17 Listopad, 2013, 16:57:42 »
Kakve teže rolice, kad sad već ima efekt "teških rolica".
Kreni redom, prvo sredi fergazer, onda idi na prijenos.
Ako veliš da je smjesa bogatija(neznam o kojem otvoru gasa pričaš), normalna stvar da se neće razvrtit odma i reagirat.
Dok uštelaš fergazer kak se spada, onda sređuješ prijenos.
Po mogućnosti makni taj bijeli centralni, stavi ili serijski ili zeleni/ljubičasti malossijev centralni.
Probaj sa tc, probaj bez.
Rolica par setova, remen novi(ako je ovaj možda ubiven s puno km).
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #3 : 17 Listopad, 2013, 17:18:42 »
Al ak okretaji padnu sta nebi onda vario trebo ic u iza tj da se omjer prijenosa smanjuje, posto je manja centrifugalna sila....dok je bio nov vario dobro je sve radilo, sad trenutno ni nemam njega jer mi je podero zube na radilici pa sam stavio polinijev koji sam imo i sajbicu ispod tako da uhvati zube....to mi je sad isto problem, pa sam mislio na malosijev dolje na onu sajbu sta ga dize nasvasat onaj zupcanik od pumpe(tj drugi) i malo ga spustit na stroju da bude umjesto one podloske....tako bi puno bolje hvato zube i nebi ga deralo....a i napiso sam da mi se polutke ne vracaju do kraja, pa mi se nekak cini da je centralni slab ili da oko tog nesto ne valja....a da stavim najtvrdji feder koji ima i neke teske rolice?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #4 : 17 Listopad, 2013, 17:21:46 »
O kojem se variomatu radi na kraju?
Malossi ili polini?
Možeš na kalotu multivara navarit jednu remenicu mikroremena(otokari se na debljinu podloške) i zavari, naravno sve se izbalansira kak se spada.
Par ljudi je radilo tak već.
Serijski je centralni najtvrđi, jedino je plavi malossijev tvrđi ja mislim.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #5 : 17 Listopad, 2013, 17:29:22 »
Na jednom i na drugom je isti problem....
Pa to sam i napisao samo se nisam mogao sjetit da se kaze remenica....centrirat sam ju mislio na staroj radilici...
I mislim da je problem u oprugi, jer ju nisam mjenjao jedno 3t km...ovu na poliniju nisam mjenjao mozda cak 10t km, tj gore je sad taj centralni...
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2013, 17:38:12 ivan1994 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #6 : 17 Listopad, 2013, 17:36:58 »
Ja te pitam s kojim variomat s 5 grama rolicama imaš taj problem?
Ako je s poliniom, onda nije ni čudo, jer tih 5 g je vjerojatno preteško.
Kak misliš oprugu na poliniju?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #7 : 17 Listopad, 2013, 17:38:55 »
Sa malossijevim....al stavio sam gore plavu kad sam mjenjao....al to nije ni bitno, jer je to samo privremeno...kad sam vizio s polinijem bila je kombinacija 5 i 3.2 i isti problem...
« Zadnja izmjena: 17 Listopad, 2013, 17:45:40 ivan1994 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #8 : 17 Listopad, 2013, 17:46:54 »
Ne mješaj rolice koje međusobno tolko odstupaju u masi.
Max 1 g.

Neznam kaj da ti velim više, svaki skuter je specifičan i niko ti nemre reć stavi tu i tu diznu i te i te rolice s tim i tim centralnim.
Ako misliš da znaš, probaj uštelat karb da je smjesa dobra u svim režimima rada, a ne da je malo bogatija i takve spike.
Kad uštelaš karb onda uzmi par setova rolica(ili neke štelajuće) i riješi prijenos.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #9 : 17 Listopad, 2013, 17:50:36 »
A kako cu provjerit smjesu za sve rezime rada, to bi morao onda vozit jedno vrijeme na 8t okr pa na 9t...sad je svjecica kad ju skinem, tamno smedja nije bas bakrena vuce vise prema crnom.....a i velim dok je bio nov vario sve je islo glatko...

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #10 : 17 Listopad, 2013, 18:05:32 »
Šaraf smjese i lera imaju najviše utjecaja do 1/4 gasa.
Dok naglo zakočiš i staneš, okretaji trebaju past na ler u roku sekunde, ako skuter ostane par sekundi u višim okretajima onda je previše zraka u smjesi, ako okretaji padnu prenisko(skoro pa da crkne), prebogata je smjesa.
To korigiraš najviše tim šarafićima i iglom, donekle i ler dizna ima utjecaja.
Bitan je i odaziv na gas, znači štelaš isto da odma reagira na gas.
Dalje polovica gasa, najviše igla, trebaš vidjet dal trebaš tuplju ili šiljastiju iglu.
Pa onda spuštaš/dižeš iglu.
Ful gas, najviše glavna dizna, to najlakše provjeriš tak da voziš ful gas 500-tinjak m naglo prikočiš i u vožnji ugasiš skuter i pogledaš koje je boje svjećica i po potrebi smanjuješ/povećavaš diznu.
Neko može naštelat karb bez da skida svjećicu, a neko da ju skida 50 puta.
To su neke osnove štelanja karba, ima tu puno elemenata još, recimo atomizer, skošenje klipića, plovak itd.

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #11 : 17 Listopad, 2013, 19:08:36 »
Ima sindrom "teških rolica" ali samo u međuubrzanjima, ako sam dobro shvatio. I vrti se na 12t okretaja. Tako da ne vjerujem da bi lakše rolice nešto pomogle. Ako imaš serijski centralni, pokušaj ga staviti (bez t.c.) opet kažem, ne znači da sam u pravu, ali ja sam tako riješio identičan problem. Pokušaj, ništa te ne košta. A ako je fergazer u pitanju, onda totalno druga pjesma. Onda se s tim "igraj" kako je Grale napisao.

Offline ivan1994

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 55
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG Power SS
  • Moja Kaciga: Vemar
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #12 : 18 Listopad, 2013, 12:15:47 »
Ma fergazer je ok, mozda bi se mogao poigrat kaj se tice odaziva, ali motor niti crkava niti dize okretaje....pali bez coka svaki put....da probat cu sa tom centralnom al cu uzet novu jer ova ima jedno 9t km...al prvo moram rijesit vario....mozda da zamjenim mast na polutkama di su oni stftovi po kojima klizi, to sam radio jednom samo, a ima preko 24t km...

Offline veseli05

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vk
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: super100
  • MojSpuh: giannelli extra
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #13 : 18 Listopad, 2013, 13:15:50 »
Evo da se i ja ubacim u temu jel imam isti problem na runneru.
Mašina je serijska, giannelli extra, karb je 17,5 i dobro je uštelovan, vario je malossi sa 5,5 malossi rolicama, kvačilo je serisko sa plavim federima i sa plavim malossi centralnim, remen dayco. Hladan ide kao ispaljen a kad se ugrije imam isti problem kao svi, vozim punim gasom i usporim na nekih 30-40 i nema više snage dok neuspije razvrtit obrtaje. Čak i kad stane nemože se odmah razvrtiti. Mjenjao sam i centralnu i male federe i uvijek isti problem. Zašto hladan odmah razvrti a kad se ugrije onda nemože?
.....svaki dan sanjam autoban, kud god krenem samo makadam....

Offline nikola.dragicevic8

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 377
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brist
  • Moj Skuter: U potrazi...
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #14 : 20 Listopad, 2013, 08:22:15 »
Jesi minja svićicu? Meni je ona pravila problem
Vozio:Piaggio Nrg Mc3,Gilera Runner 50,Gilera Runner VXR 200, Gilera Nexus 300, Yamaha T max ;Trenutno Vozim:  Aprilia Shiver 750

Offline veseli05

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vk
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: super100
  • MojSpuh: giannelli extra
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #15 : 20 Listopad, 2013, 14:30:23 »
Jesi minja svićicu? Meni je ona pravila problem

Mjenjo sam svjećicu i opet isto. Ostaje mi još samo prirubnicu zamjeniti pa ću vidjet.
.....svaki dan sanjam autoban, kud god krenem samo makadam....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #16 : 20 Listopad, 2013, 14:50:34 »
Setup: Malossi MHR replica, gianelli shot, i dell 19( dizna je 88, modificirani airbox)....smjesa je skoro dobra malo bogata...

Prijenos: Malossi 2000 vario, bijela centralna, 5g rolice...skuter od 0 vuce super, ali kad duze drzim konstantnu brzinu, na nizim okretajima te dam gas, ne zeli odmah razvrtit nego mu treba malo...
Mislio sam stavit zelenu centralnu...i kad skinem poklopac od varia ne vracaju se polutke skroz do kraja nego remen zapne mozda 1cm prije samog kraja...i na centralni sam stavio jos onaj polinijev tork kontrol ili kako se vec zove....sa tim setupom razvrtava skoro do 12 sto mi se cini cak malo previse, ali s tezim rolicama je sve ovo jos gore....


Bijeli centralni makni i stavi ljubicasti sa malossi TC. Mozda i zeleni, ali ljubicasti je najcesce idealan.

Bijeli feder je predug za koristenje sa TC

Offline veseli05

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vk
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
  • Moja Kaciga: Vemar
  • MojSetup: super100
  • MojSpuh: giannelli extra
Odg: Problem s prijenosom(Piaggio NRG)
« Odgovori #17 : 24 Listopad, 2013, 20:34:34 »
Al ak okretaji padnu sta nebi onda vario trebo ic u iza tj da se omjer prijenosa smanjuje, posto je manja centrifugalna sila....dok je bio nov vario dobro je sve radilo, sad trenutno ni nemam njega jer mi je podero zube na radilici pa sam stavio polinijev koji sam imo i sajbicu ispod tako da uhvati zube....to mi je sad isto problem, pa sam mislio na malosijev dolje na onu sajbu sta ga dize nasvasat onaj zupcanik od pumpe(tj drugi) i malo ga spustit na stroju da bude umjesto one podloske....tako bi puno bolje hvato zube i nebi ga deralo....a i napiso sam da mi se polutke ne vracaju do kraja, pa mi se nekak cini da je centralni slab ili da oko tog nesto ne valja....a da stavim najtvrdji feder koji ima i neke teske rolice?

Ja sam to vario kod sebe i remen od uljne i vodene mi je prelazio na ovaj zupčanik što sam navario na variomat i onda puko. Sreća pa sam skužio da temperatura ide u max... sad sam uzeo novi multivar i vratio kako je prije bilo i sve dobro radi. Nema ti nikakve veze što su se pojeli ti zubi na radilici, samo dobro stegni i gas... A problem sa startom sam riješio sa serijskim centralnim, crnim malossi federima i 4,8 rolicama...
.....svaki dan sanjam autoban, kud god krenem samo makadam....