Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?  (Posjeta: 657 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AbeDomeNuS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sinj
  • Moj Skuter: NRG Extreme 50 LC DD
  • Moja Kaciga: Nolan N61
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: SC46 serial
Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?
« : 13 Listopad, 2013, 21:12:10 »
Pozdravljam vas dragi kolege forumaši! Evo desilo mi se nešto jako nezgodno prije 3 tjedna.... Moj ljubimac je otkazao poslušnost i pukla je radilica :(
Prilikom kvara se uhvatio i variomat te se ogrebao na jednom dijelu pa je i on najbolji za u smeće kao i ventilvar... Sad me zanima, sve sam gledao vamo tamo koliko bi me koštao popravak ali mi se čini da sam uspio naći samo skupe popravke tj cijene za dijelove a definitivno nisam u mogućnosti izdvojiti toliku lovu za popravak jer sam i nezaposlen, naime stanje je ovako, pukao je "nos" radilice na kojeg nasjeda variomat i ventilvar, ne mogu reći sa sigurnošću uzrok ali sam uvjeren da je motor bio tjeran van maksimuma takoreć od strane drugog vozača koji je koristio također mog NRG. Cijene za dijelove koji su mi potrebni su sljedeći:
Radilica - 250 kn
Variomat + ventilvar = 150
Semerinzi i ležajevi za radilicu novi = 230 kn
Ruke ne računam jer mislim raditi doma sa bratom :)

Naime zanima me dali se slučajno ti troškovi mogu kako smanjiti jer mi je ovo već polako van budžeta? Ili ima li možda tko da prodaje dotične stvarčice koje su mi potrebne al da su jeftinije? :o
Ni lud ni pametan sam šta da radim....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?
« Odgovori #1 : 13 Listopad, 2013, 22:05:19 »
Pa ova cijena kaj si napisal za takav popravak je sitnica,di ćeš jeftinije  :dontknow:,govorim općenito,samo rabljenu radilicu ja nebi ugrađival jer je to polu fušeraj,trebalo bi je i balansirat prije ugrađivanja čisto preventivno ak kupuješ od nekog jer nikad neznaš u kakvom je stanju i koliko je prešla,al i balansiranje košta neku lovu,još na sve nadodaj obavezno nove dihtunge glave i cilindra.

Offline AbeDomeNuS

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 12
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sinj
  • Moj Skuter: NRG Extreme 50 LC DD
  • Moja Kaciga: Nolan N61
  • MojSetup: Seriala
  • MojSpuh: SC46 serial
Odg: Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?
« Odgovori #2 : 13 Listopad, 2013, 22:23:54 »
Sve mi se čini onda da je pametnije prodat ovo zdravo sa mašine i uzet drugu mašinu  :dontknow:

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?
« Odgovori #3 : 13 Listopad, 2013, 22:31:41 »
Ja dao sad za svoj skuter 2000 kuna samo dijelovi (radilica, klip, cilindar) pa ti računaj koliko su "skupi" ovi tvoji djelovi.

Odluči se šta oćeš od skutera. Ako nemaš love prodaj ga ovakvog, ako imaš popravi ga. Ako je sve ostalo okej s njim i ako su ti polovni dijelovi u dobrom stanju onda skrpaj nekako tu lovu i popravi si skuter. Sam najbolje znaš za šta ćeš ga koristit i oće li ti služit uopće ičemu.
« Zadnja izmjena: 13 Listopad, 2013, 22:33:25 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Piaggio NRG Extreme LC isplativost popravka?
« Odgovori #4 : 13 Listopad, 2013, 22:54:27 »
Sve mi se čini onda da je pametnije prodat ovo zdravo sa mašine i uzet drugu mašinu  :dontknow:
Nije pametnije uzet drugu mašinu jer ni ona neće bit jeftina ak je dobra,a i to je opet mačak u vreći jer je upitno koliko će na njoj izdržat lageri,vodena,radilica... a svoje dijelove ćeš teško prodat za neke pare,a pogotovo u kraćem roku.
I ja sam imal isti popravak samo ne radi puknuća nego su se zubi pojeli pa znam o čemu pričam,kad složiš sve na novo barem znaš da valja.
Uglavnom košta te ovak:

Zamjenska radilica bgm(cm) original - 550kn
Lageri + semerinzi - 250kn
Dihtunzi glave i cilindra - 100kn

Pošto se rastavljaju blokovi poželjno je promijenit i vodenu,to ti je još oko 200kn,nebi bilo loše ni karike ak ove imaju veću kilometražu,to ti je još 100kn.
Sve ispadne oko 1200kn al je onda kak spada.