Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR125/150 nepravilan rad  (Posjeta: 612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Gvozden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
SR125/150 nepravilan rad
« : 23 Rujan, 2013, 18:51:23 »
Pozdrav,

 vec neko vrijeme imam problema sa svojom SRkom. Volio bih da iskusniji clanovi daju koji savjet posto sam vidio po temama da ima dosta majstora sa iskustvom oko SRki 150. Nisam bio siguran dali da stavim temu pod tehnicka pitanja ili projekte posto ima dosta toga, ali za sada me zanima osnovno. Ukratko motor mi je zaribao, prethodno je bio 150ccm, a posto nisam mogao naci normalnu garnituru na kraju sam stavio klip i cilindar od SR125. Sada osjetno ne ide...

 Osim sto ne ide, muci me jedan veci problem. Kada skuter odstoji jedan dan nije ga moguce upaliti jer ne dolazi gorivo u cilindar. Tada rukom zatvorim ulaz zraka u karburator i motor odmah pali te mu treba nekoliko minuta da se zagrije, u međuvremenu trokira, zeli se ugasiti itd no kad se ugrije radi normalno! Montiran je Mikuni 20.

 Na motoru je sve namjesteno za 150ccm te bih molio savjete kako izvuci maksimalno iz sadasnjih 125ccm.
« Zadnja izmjena: 23 Rujan, 2013, 20:00:56 Gvozden »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: SR125/150 nepravilan rad.
« Odgovori #1 : 23 Rujan, 2013, 18:56:26 »
Po ovome da gorivo ne dolazi u cilindar dok ne zatvoris vuce na fals zrak, ali prije bi rekao da je problem u karburatoru/coku.
« Zadnja izmjena: 23 Rujan, 2013, 19:33:56 daRio »

Offline Rinsy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški
  • BB <2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ima ih više :)
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Standard trpi sve !
  • MojSpuh: Standard
Odg: SR125/150 nepravilan rad.
« Odgovori #2 : 24 Rujan, 2013, 12:32:04 »
provjeri vakum ventile i crijeva
I.P. Racing Team

Offline Gvozden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SR125/150 nepravilan rad
« Odgovori #3 : 24 Rujan, 2013, 17:39:57 »
  Jucer sam opet prckao i nisam se maknuo sa mjesta. Vakum pumpa je ispravna, crijeva prohodna, uvodnica poslije karburatora nije napuknuta niti poderana tako da nema kuda vuci fals zrak. Sto se tice coka, ako sam dobro skuzio kad je motor hladan cok tj iglica coka je dignuta te je otvoren protok. Kad se motor ugrije iglica se spusta i zatvara protok. Zato sam jucer izvadio cok i zatvorio rupu sa gornje strane te probao upaliti kako bih simulirao podignutu iglicu tj. otvoreni protok, ali nista.
  Primjetio sam da se nakon duzeg stajanja pojavljuju mjehurici u crijevu od goriva odmah kod karburatora, nije moguce vidjeti kada se stvaraju, ali pretpostavljam da plovak ne zatvara dobro. Jeli moguće da se tu krije kakav problem? Imate jos kakvu ideju?

Offline Rinsy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 581
  • Spol: Muški
  • BB <2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Ima ih više :)
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Standard trpi sve !
  • MojSpuh: Standard
Odg: SR125/150 nepravilan rad
« Odgovori #4 : 25 Rujan, 2013, 12:15:45 »
Očisti malo rab iiglicu od plovka također izvadi i počisti pa probaj onda
I.P. Racing Team