Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Promjena faznog lanca vxr  (Posjeta: 3412 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Promjena faznog lanca vxr
« : 28 Rujan, 2013, 14:00:57 »
Pozdrav ekipa :hello:

Sutra krecen sa promjenom faznog lanca na svom vxr-u, radi se o onom lupkanju u mašini...promjenit cemo ga iako je natezac izasao na pola, a kažu da je to ''jedino'' stvar sa kojom on može vozit normalno a da lupka. Stoga, trebala bi mi vaša pomoč da mi objasnite kako rastavljat, di prvo počet, na šta treba pazit, kako ga smontirat, kako ufazirat, dali ima nekih posebnih kljuceva, caka i to...

Od dijelova na raspolaganju iman ovo: -lanac razvoda vxr
                                                              -vodilica lanca razvoda vxr
                                                              -natezac lanca razvoda vxr
                                                              -poklopac lanca razvoda leader
                                                              -lanac pumpe ulja leader
                                                              -brtva malog kartera dna


BTW: puno bi pomoglo kad bi nabacili i link od tema di je objašnjeno kako i šta, a ja ču slikavat i opisivat korak po korak kako šta ste mi vi rekli/objasnili da potvrdite dali je to to  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2013, 14:06:58 Bikelover »
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #1 : 28 Rujan, 2013, 14:17:21 »
najprije sve redom rastavit..poklopac faznog pa španer faznog,pa dekompresor sa zupčanikom faznog..za skinut poklopac faznog u deklu trebal budeš improvizirat radapciger da ga izvučeš van..pa onda karter maknut,poklopac uljne pumpe,pa onda zupčanik uljne pumpe..na osovini radilice pazit redom kak stoje zupćanici podloška i gumica..pa sve redom sastavljat i pazit na kraju kod faziranja..za faziranje moraš maknut i vodenu pumpu da moreš videt oznke na bloku kak se poklapaju..
kaj se tiče vodilica faznog lanca,moral budeš skidat i glavu da ih moreš izvuć jer ima jedan 'zub' koi je u ležištu između glave i cilndra..a i zbog lakšeg operiranja oko stavljanja lanca trebalo bi skinut i glavu i cilindar a s tim odma i zamjenit dihtung glave i cilindra..

ovo su oznake za faziranje

in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #2 : 28 Rujan, 2013, 14:21:23 »
Ovako, meni je lik (serviser)  nabroja koje dilove treba kupit i ja san to zapisa, on je prvo triba rastavit mašinu al nikad doc na red, sad pošto nije reka da treba brtvu glave i cilindra kupit pretpostavljan da on nije mislia skidat cilindar i glavu doli, jeste sigurni da ne postoji neki drugi nacin za skidanje vodilice? Ili jednostavno ostavit staru ako se može vidit da je ''dobra'' :icon_scratch:
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #3 : 28 Rujan, 2013, 15:13:43 »
nema drugog nacina jer ona sjedi u utoru na cilindru i preko nje prelazi dihtung glave i sama glava.
onda ju nemoj mjenjat.
kolko masina ima km?
dok se vec ide tak kopat masina onda se fino zamjene i karike i dihtunzi,uslajfaju ventili i sicevi i onda je to posel..
karike i dihtunzi su 250 kn vise love za dat na ove vec kupljene dijelove,zanemariva cifra s obzirom na to da je masina na stolu i da se kopa po njoj.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #4 : 28 Rujan, 2013, 23:39:05 »
Ako se mora onda cemo prominit, al masina ima 22000 km po satu ne znan zasto vec karike minjat :icon_scratch:
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #5 : 29 Rujan, 2013, 09:27:50 »
Ako se mora onda cemo prominit, al masina ima 22000 km po satu ne znan zasto vec karike minjat :icon_scratch:

a zasto minjat fazni lanac vec na toj kilometrazi ak more odvrtit 50 tkm?
ja samo velim kak bi ja napravil kad je vec masina na stolu raskopana.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #6 : 29 Rujan, 2013, 12:32:00 »
A zašto, zato šta mi pola njih govori je a pola nije fazni :toothy3:

Sad zoven ovog lika sta mi je skida variomat i kaže da ono nije fazni da se drukčije čuje :laughing6: Tako da naručujen i ostalo šta mi treba a to je što? :icon_scratch: ;D Dihtug glave i ispod cilindra? Dali on ima dihtung onaj u sredini između blokova? Karike?
Ne vozi, gura!

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #7 : 29 Rujan, 2013, 13:06:27 »
ehh kad imaš s likovima posla..

možda se ventili samo čuju pa ih je trebalo preštelat..
al velim,da si ja radim i da sam kupil to sve kaj si ti kupil i da se mašina raskapa onda bi zamijenil i karike i duhtung glave i cilindra,izvadil van ventile i ušlajfal ih skupa sa sicevima..
dihtung bloka ti netreba osi ako ne misliš vadit radilicu van al za to nema potrebe.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Bikelover

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 543
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Korčula
Odg: Promjena faznog lanca vxr
« Odgovori #8 : 29 Rujan, 2013, 13:55:59 »
Kad je mašina bila dolje odni san u tog servisera i reka je da je ispušni ''možda'' malo pre napet al da to nema veze  ??? pa je odma i skini natezac faznog pa je vidi i sam da je fazni tek na pola nategnut...izludit ce me, cijela mašina če na stol, ako bude trebalo i radilica ce vani ako je ona pošla :sad1: uglavnom svi imaju nekog posla i svi mi govorili tek z a 20 dana pa san odma i vrati mašinu gore i sad treban cekat do sljedeceg tjedna jer ovaj ima još masu motora u radioni i ne zna dali ce uopce stic al s ponedeljka da mu odnesen mašinu...jedino mi je žao šta neču ja moč pratit rastavljanje, možda i budem ko zna pa da to sve detaljno poslikan i opišen. Budemo i ventile i siceve sredili i šta treba da buden na miru jednon za svagda...
Ne vozi, gura!