Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: stelanje paljenja  (Posjeta: 413 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 57
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Bijesni baotian EcoBike
  • Moja Kaciga: Neka siva, prefarbana na crno (JET)
stelanje paljenja
« : 17 Rujan, 2013, 21:55:34 »
bt 49q 2007g.. 4500km

do prije pa rmjeseci radio super... palio na 2 kurble ili na anlaser odmah....
prosle zime mi s epocela desavati cudna stvar. S obzirom da sam primoran voziti  i po extremnim hladnocama.. tipa -10... kad motor krene.. ne dobivam puni gas... vec smao pola.. ko da je ostecena ona membrana unutra.. no.. nije. Zakljucio sam da s eod hladnoce mozda toliko stvrdne da ne radi kako treba. Ponekad jednostavno nakon nekog vremena povuce kako treba do punog gasa, ali cesce sam morao otvarat membranu.. izvadit je.. ponovno vratiti ( bez ikakvog diranja drugog) i neko vrijeme je bilo ok....

Kao je doslo toplije vrijeme.. nisam imao vise tih problema sa pola gasa, vec se nesto posemerilo sa paljenjem. Sad ga trebam kurblat 10 puta i drzat lagani gas ili na anlaser drzati malo gasa da bi upalio i kad pocne paliti moram dodati jos gasa i onda starta. Postelao sam ventile.. bez promjene. Kao da nemoze napumpat dovoljno goriva ko prije pa treba duze verglat da "navuce" benzin.

Ima li to veze sa tom membranom ili mozda vakuum pumpom? moze li se ona sto otvoriti.. pocistiti ili je jednokratna?
da zamijenim membranu?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17034
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: stelanje paljenja
« Odgovori #1 : 18 Rujan, 2013, 10:00:34 »
u praksi dok kineski fergazer prolupa onda je najjeftinije i najbolje uzet novi za 250kn i vozis bez problema
drugi problem je da ides gledat jel imas dobru iskru i dal ti vakum ventil dobro otvara i zatvara