Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio free - elektronika, problemi  (Posjeta: 2532 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MacaKKzH03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
piaggio free - elektronika, problemi
« : 23 Kolovoz, 2013, 01:41:39 »
ne znam jel na pravom mjestu (temi, forum je sigurno dobar) trazim pomoc ali eto
Ukratko:
Skuter nece da pali na dugme, ne rade svjetla(farovi), stop svjetla, zmigavci, ni instrument tabla (a sve je ispravno od navedenog)
Opsirnije:
imao sam zip3 (kineski skuter) pukao mi cilindar ja zamjenio masinu (u piaggio free), i u te masine imam problem sa elektronikom,
tj. nepali na dugme (nece ni da zavergla), na instrument tabli ne radi nista osim lampice za ulje koja ima neki spoj i uvijek svijetli(u to sam uvjeren jer je kabal uvijek mokar od ulja, a i znam kada vidim koliko ima ulja u rezervoaru), na kurblu pali iz prve mda nekad kada duze stoji moram mu nabijati gorivo u ćašicu od karburatora, svjetla(farovi) isto ne rade kao ni zmigavci ali stop svjetlo nekada zna raditi skoro slabo (kao npr. lampica na upaljacu (za vatru) ali u leru svijetli kako i treba cim dam malo gasa on smanjiva svjetlo dok ne dodje do jacine kao lampica od upaljaca, a koliko znam ti uzroci mogu biti samo do cdi,bombine ili namotaja (regler je ispravan, bar mislim)..mehanicar mi kaze da je do namotaja, a po forumima citam da ako su osli namotaji da nece ni da pali, ja i otac smo mjerili struju sad ne znam tacno jel na akumulatoru ili regleru uglavnom on u leru dobiva struju koliku i treba, polako mu dajem gas struja mu se povecava koliko i treba i negdje oko pola gasa struja spadne samo od jednom tj. ne dobiva dovoljnu struju koju treba..kada sam izvadio namotaje cine se dobrim-ispravnim,cdi se isto cini ispravan mda je bio prasljiv ali ocistio sam ga ali opet isto..
 

Offline sonex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 192
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gillera Runner 50
  • MojSetup: TopPerformance 70
  • MojSpuh: Arrow
Odg: piaggio free - elektronika, problemi
« Odgovori #1 : 23 Kolovoz, 2013, 02:16:03 »
Slicni problemi na Runneru. Promjenio regler, sve radi. Da su namotaji nebi opce svicica dobivala iskru a CDI nema apsolutne veze sa tim svime. Moguce je da ti je mozda sa reglera masa spala, posudi regler u nekog na sekund.

Offline MacaKKzH03

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio free - elektronika, problemi
« Odgovori #2 : 23 Kolovoz, 2013, 02:29:16 »
i zab napisati da mi je nov akumulator..a mehanicar mi htjeo uzeti 30eura za druge namotaje
mjenjao sam regler ali opet mi bilo isto mda nisam provjeravao zice koje vode sa reglera
mda imam problema i sa masom(cdi,elektricni cok-saug)
provjerit cu to sutra da ne idem sada u pola 3 navecer paliti motor :P