Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Skuter nece da ide preko 66km/h  (Posjeta: 5852 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #20 : 25 Srpanj, 2013, 08:16:49 »
Ja imam kit 70ccm, zx-a, role 4.8g i dell 17.5 sa diznom 90 pa mi neide vise od 65-66 po gps-u? ...dizna 90 eej...


iPh4S

Pa ne gleda se maksimalna brzina po velicini dizne,sto se da zakljuciti iz tvog posta. Zna se kako se gleda koja dizna je odgovarajuca, to pisem svaki dan barem jednom tu na forumu.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #21 : 25 Srpanj, 2013, 08:20:42 »
stjepan.kovacic.3 hvala  uvezi dizne malo je velika za sad jer nemam jos protocni filter i rezonantni auspuh koji ce biti uskoro.

dr.mrgood hvala na savjetu onda uzimam ovaj od 4ah jer sto da bacam bezveze pare na veci kad moze i ovaj manji.

R@d0 imao sam namjeru uzimat bullet sport chrom 70cc rezonantni auspuh kazu da je kopija technigas trek a i nije skup pa cu uzeti njega i nabacit e onda diznu vecu stavit i ustelat i onda voznja.

arz neznam koji je motor u pitanju ali ja svoj skuter jos nisam ispitivao pomocu gps pa neznam koja je stvarna brzina ali jesam sa autom ispitivao pa auto ide 70km/h i ja idem kraj njega eto tako a i moje je misljenje da ovaj digitalni sat nelaze a i ako laze to odstupanje neide vise od 2-4km/h a i imas vise tuning dijelova od mene pa zato imas i vecu diznu a morao bi ici bolje od mog skutera

Offline arz

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 142
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #22 : 25 Srpanj, 2013, 08:53:04 »
arz neznam koji je motor u pitanju ali ja svoj skuter jos nisam ispitivao pomocu gps pa neznam koja je stvarna brzina ali jesam sa autom ispitivao pa auto ide 70km/h i ja idem kraj njega eto tako a i moje je misljenje da ovaj digitalni sat nelaze a i ako laze to odstupanje neide vise od 2-4km/h a i imas vise tuning dijelova od mene pa zato imas i vecu diznu a morao bi ici bolje od mog skutera
Imam apriliu rally... Meni po satu pokazuje 80kmh  ;D, ljepo za vidjet, al stvarna brzina je ipak puno manja.  Dizna te veličine je bila tvornicki na dell-u kad sam ga kupio, novoga!
Znam da stavim teze role imao bi sigurno vecu spicu ali to mi i nije previse bitno, meni je samo vazno da on mene sa mojih 97kg vuce uz svaki brijeg bez imalo zadrske, pa cak i dvoje kad smo na motoru ide stvarno lijepo.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #23 : 25 Srpanj, 2013, 09:17:12 »
Pa toje pravi minarelli ako se nevaram kod mene takodje nema nikakvi problema uz brdo ni sa jednim ni sa dvoje koliko ide po ravnici sa jednim toliko ide i sa dvoje uz brdo malo manje recimo ako ide sa jednim 60 sa dvoje ide 55 ali ide ko zmaj nije ni meni toliko bitna brzina ali vec kad je ugradzen 70cc sto nebi sredio da ide bar vise od serijale a sad trenutno u mahali nema jace skuter i na startu i na krajnjoj u mojoj mahali jos ima i pravi minarelli i kopija i 4t cak mogu uzet i 200cc piaggio x9 na startu i negdje do neki 70km/h na sat e onda on preuzima do neki neznam tacno sad koliko ja sam prezadovoljan  ;D

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #24 : 25 Srpanj, 2013, 16:55:04 »
Imam apriliu rally... Meni po satu pokazuje 80kmh  ;D, ljepo za vidjet, al stvarna brzina je ipak puno manja.  Dizna te veličine je bila tvornicki na dell-u kad sam ga kupio, novoga!
Znam da stavim teze role imao bi sigurno vecu spicu ali to mi i nije previse bitno, meni je samo vazno da on mene sa mojih 97kg vuce uz svaki brijeg bez imalo zadrske, pa cak i dvoje kad smo na motoru ide stvarno lijepo.

E ne bi imao, vjecna zabluda kod vlasnika skutera... Krajnja brzina je uvijek ista i nju odredjuje prijenosni omjer, a sa tezinom rolica samo odredjujemo da li cemo do te krajnje stici brze ili sporije. Istina je ako je ,npr., normalna tezina rolica 6 grama, a u skuteru imas 3.5 recimo, da nikada neces doseci maksimalnu brzinu jer ce skuter prerano otici u okretaje tj. prevrtavat ce. Medjutim, ako je (kao sto sam dao primjer) normalna tezina rolica 6 grama, neces nista dobiti na krajnjoj ako stavis .npr rolice od 7 grama, samo ce slabije ic uzbrdo. Da je to tako, onda bi ja na svoj skuter stavio rolice od 20 grama i iso bi 200 kmh  ;D

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #25 : 25 Srpanj, 2013, 17:42:41 »
Hvala prijatelju i meni se sad neke stvari pojasnio i koliko bi kod mene skuter trebao da ide u obrtaje jer sad ide do neki 9 hiljada

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #26 : 26 Srpanj, 2013, 19:19:28 »
Pozdrav
Evo uzeo sam akumulator ovaj 4ah 12v RMS kiselina
skuter nemoze uopste da upali uzeo sam ga u radnji gdje su mi ga pripremili i punili 5 sati i ja sam ga donijo kuci da upali nema sanse skopcam multimetar na njega dok palim skuter i napon padne na 8 volti neznam sta je onda problem jer imam komsije a i gledam na internetu ljudi sa 4ah pale motor po 250cc

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #27 : 26 Srpanj, 2013, 20:40:19 »
Mozel pomoc  :help:

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #28 : 26 Srpanj, 2013, 23:59:12 »
Mozda ti ne valja anlaser, moguce da su mu otisle cetkice ili su pri kraju pa je zalijepio u jednu stranu, sto dodje isto kao kratki spoj, i kad probas palit posrce svu struju. Probaj spojit akumulator od auta i upalit.

Offline zimche

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 132
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aerox
  • MojSetup: serijski probusen na 42
  • MojSpuh: Leovince TT
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #29 : 27 Srpanj, 2013, 01:25:49 »
Pozdrav  :hello:
Imam skuter sprint eagle 70cc sve je serisko osim:
polini sport 70cc
crvene oprugice kvacila
rolnice 4 grama
filter zraka seriski samo probusena rupa jos jedna od 10 ili 12mm  neznam tacno
svijecica br8es
dizna 62
saraf za zrak 1,5 krug
iglica na 2 zarezu odozgo
aupsuh fabricki znam da bi trebao biti rezonantni jer ovako nemogu svu snagu da izvucem iz cilindar ali trenutno nemam para da ga kupim a gledam  da ima jos ljudi voze 70cc sa seriskim auspuhom

Skuter prije dok je imao lose karike je isao 75-80km/h ali je trosi kao da kamion vozim
Zamjenio sam klip novim sa novim karikama i skuter ide bolje bolje vuce bolje pali ali krajnja je 66km/h i kad dodze do te brzine ima jos gasa znaci i kad dadnem taj ostatak gasa on jos ide malo i pocne obarat brzinu ali do te brzine ide super bilo sa dvoje ili sa jednim mada ja mislim da bi moglo bolje

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima  ;D
isti racku u mene...samo malossi sport...također zamjenio karike i sporije ide..a dizna bila 100 ...stavio dellorto 17.5 skuter leti  :headbang:

Offline wark

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • Samo pun gas al" dok se zagrije :D
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: BiH Usora
  • Moj Skuter: Runner 180 FXR
  • Moja Kaciga: Airoh Cross
  • MojSetup: U potpisu...
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #30 : 27 Srpanj, 2013, 12:02:51 »
Pozdrav  :hello:
Evo napokon sam rijesio problem sa gusenjem naime izbusijo sam jednu dodatnu rupu na airboxu znaci sad imam standardna rupa na airboxu promjera 14mm i dvije dodatne rupe 10mm ukupno 34mm za uvuci zrak u masinu i skuter ide super znaci sa ovim starim remenom i ronicama od 4 grama crvenim oprugicama na kvacilu ide 70km/h malo vise jer nema dovoljno prostora da se proba ali u malo postoru navuce ovi 70km/h ide kao lud svijecica je smedze boje ali bas smedze sad neznam koju bi brzinu mogao ocekivat sa rolnicama 4,2 grama malossi zutom centralnom za 107mm kvacilo i remenom 796x16,8mm koji mi je preporucijo JogFromYamaha

u tebe sa kitom ide 70 i mene sa seriskim kitom  (klip 40mm) ide 80-85
Uf kaj si ga raširil kaj si zaspal s bijaksom u ruci?  :toothy12:

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #31 : 27 Srpanj, 2013, 12:58:33 »
dr.mrgood pregledat cu danas alnaser i vidjet da nije do njega ako bude onda moram uzeti drugi i probat cu ovo sa akumulatorom iz auta
zimche ja sam mjenjao komplet klip sa karikama i skuter ide dobro ima vucu vidjet cu mozda da i ja kupim 17,5mm dellorto mada nemora znacit da je do karburatora
wark sta cu ja sad kako u koga ja znam da kod mene ide realni toliko 70-75km/h a ice bolje
Hvala svima na odgovorima probat cu nesto rijesit pa javim kako je proslo

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #32 : 28 Srpanj, 2013, 08:52:44 »
Alnaser pogledan ociscen radi kao sat cetkice su dobre proban dok je bio izvadzen i super radi ne koci nista ocisceno i podmazano sve sto se tice zupcanika sto idu od alnasera.
Ali skuter polako vrti i stavim taj "ko biva Nov" akumulator i skuter uspijo jedva kao iz mrtvi da upali i malo ga pustim da odradi i ugasim ga i opet da pokusam da upali nemoze samo sporo vrti ali sasvim sporo

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #33 : 28 Srpanj, 2013, 10:49:02 »
Da li si probao na akumulator od auta ? Trebao bi na njega normalno palit. I sve mi se cini da su ti prodali akumulator koji je dugo stajao u trgovini. Jer kome god sam ugradjivao akumulator u skutera (a bilo ih je) svi su bili 4 Ah. Medjutim, kod nas u HR prodaju akumulatore za skuter sa odvojenom kiselinom, znaci kiselinu sam tocis u njega. Nakon sta ju natocis, pricekas sat-dva da se akumulator formira i tek onda ga stavljas na skuter.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #34 : 28 Srpanj, 2013, 11:38:18 »
Probao sam na akumulator od auta upalit pali na pola dugmeta sto se kaze kao mina.
Akumulator je bar kupljen sa odvojenom kiselinom i oni su mi rekli da ce ga pripremit i ovi u auto centru su pripremili ga tj. nasuli kiselinu i stavli da se puni punili su ga neki 4-5 sati i ja sam dosao po akumulator akumulator sam postavijo na skuter nakon neki 4 sata i skuter uopste nije tjeo da upali znaci samo je malo ono okrenuo alnaser ali nista uopste nece i ja sam nazvao ovog sto sam kod nji kupijo rekao je da provjerim napon kad je akumulator raskacen provjerio sam i bio je 12,30 a to je neki 20% akumulator pun bar sam tako ucijo na 12,70 - 12,80 akumulator je 100% pun i to cim spojim sijalicu od 12v 5w napon automatski pada a kad verglam skuter napon padne na 9,70 v nekad i na 8 v jucer sam spojio akumulator na punjac i stavijo sam sijalicu od 12 5w da pratim koliko ce ga vremenski punit znaci puni se evo do sad neki 10 sati provjerio sam na 0,04 A bar  tako punjac puni jer je automatski

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #35 : 28 Srpanj, 2013, 19:52:42 »
Evo kako sad stoji tj. jutros oko tri sata mi se nije dalo zaspat tako da sam otisao do garaze i spojio akumulator da se puni i punio je se do 6 sati i evo cekao sam sve do maloprije i prikljucio sam ga na skuteru i nema sanse da upali vergla ali nista nema pomaka stavim stari akumulator i isto vergla mozda cak i malo bolje sta sad znaci da ovaj novi akumulator nevalja ili da meni treba jaci akumulator posto je sad akumulator 7ah

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #36 : 28 Srpanj, 2013, 22:01:20 »
Ne valja ti akumulator taj, dzabe sta je nov, jer ne drzi struju. Akumulator kad je pun mora imati 13.8 V. I nije stvar u Ah. jer ja imam kit od 70 ccm a akumulator je ostao isti od 4 Ah i normalno pali. A prijatelj mi ima 125 4T Yamahu i po papirima u njega ide akumulator od 5 Ah. Pa ako 5 Ah ide na 125 ccm, onda je 4 Ah za skuter od 50 ccm i vise nego dovoljno. U trgovinu i neka ti ga zamijene.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #37 : 28 Srpanj, 2013, 22:28:06 »
Ok prijatelju hvala ti puno na odgovoru i na savjetu ali sad je problem sto mi oni nece da zamjene akumulator jer kazu da je do mog skutera a kod mene skuter nov evo bas u ovom casu se sa njim dopisivam i kazu da mogu da donesem akumulator i ako oni utvrde da nemoze da pali skuter onda ce mi zamjenit akumulator djabe sto ima garanciju

Offline dr.mrgood

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1294
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bribir
  • Moj Skuter: Peugeot Elyseo
  • MojSetup: Malossi Sport 70 ccm,Dellorto 17.5,dizna 80, original airbox
  • MojSpuh: Stock
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #38 : 28 Srpanj, 2013, 22:56:39 »
Ne moze to bit, jer je ocito da akumulator ne valja. Slobodno im ga odnesi, jer ako je akumulator nakon punjenja imao 12,3 volta znaci da ne drzi struju.
P. S. Nakon sta se natoci kiselina u akumulator, nema se on sta vise punit, pricekas sat vremena i ne punis ga nego ga spojis na skuter i mora upalit. Sve se bojim da su ga oni zeznuli sa tim punjenjem.

Offline zajaJTD

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 189
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Skuter nece da ide preko 66km/h
« Odgovori #39 : 28 Srpanj, 2013, 23:13:31 »
Ok prijatelju nosim ga sutra eventualno prekosutra i uzet cu ne formiran akumulator ako ne onda cu traziti povrat novca.
I da te pitam da li valjaju ovi akumulatori http://www.pik.ba/artikal/3084465/akumulator-za-motocikl-moto-akumulator-fiamm/
7ah kosta neki 35km (17,5e) ali nema garancije