Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: el čok  (Posjeta: 674 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvone.paradzik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
el čok
« : 08 Srpanj, 2013, 17:25:44 »
iman hondu bali i kad je hladan pali bez gasa, a cim se malo ugrije moram mu dodat gasa i triba mu 20-ak sekundi da dobije gas jeli moguce da je tu do el coka....!!

Offline Balkan1998

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
Odg: el čok
« Odgovori #1 : 08 Srpanj, 2013, 19:32:00 »
ako ti pali kad je hladan bez gasa znaci da je cok ja mislim u redu jer mu cok dok je motor hladan ona iglica dignuta i kroz diznu u koji ide iglica coka dolazi mu dodatno gorivo i nakon par minuta cok se zagrije i spusta iglu u diznu i zacepljuje taj dodatni dovod goriva

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: el čok
« Odgovori #2 : 08 Srpanj, 2013, 19:33:30 »
Kod skutera sa el. chokom je normalno da zagrijan skuter koji je stajao ugasen krace vrijeme bude potrebno dat gasa kod paljenja jer je mashina jos uvijek topla i ne treba chok, al je chok glup i hladan pa je aktiviran sve dok nakon nekog vremena struja u njemu ne zagrije vosak i on izbaci iglicu zbog toga.

Offline zvone.paradzik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: el čok
« Odgovori #3 : 09 Srpanj, 2013, 15:09:25 »
gleda sam cok cim je se ugrija iglica se izvukla vani to znaci da je u redu...??   A do cega bi jos tu moglo biti....?'   8)

Offline zemo323

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Pežov
Odg: el čok
« Odgovori #4 : 09 Srpanj, 2013, 17:02:00 »
ako se iglica izvuce onda je u redu.. ja isto kad palim topal skuter triban mu dat malo gasa i pali bez problema  :dontknow:

mozes pocistit karburatori i filter zraka pa mozda  bude nesto bolje   :)
Weddings are basically funerals with cake.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: el čok
« Odgovori #5 : 09 Srpanj, 2013, 20:32:04 »
Možda će biti post i obrisan jer niije direktan odgovor, ali nema veze, modovi napravite sta trebate.
Ja si mislim pa ako već stisneš gumb paljenja, pa valjda ti nije problem malo gasa okrenut jer ionako nećeš poletit jer moraš držat jednu od kočnica za vrijeme paljenja. Sad bi ti trebao raskopati pola skutera, a možda nećeš ni pronaći problem... Nemam namjeru kritiziranja

Offline zvone.paradzik

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 80
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: el čok
« Odgovori #6 : 10 Srpanj, 2013, 00:12:54 »
ma nije da triba malo gasa dodat triba dobro..a nema veze sta ja triban dodat gasa nego nece da primi gas odma tek nakon 20-ak sekundi.... to mene zanima jeli moguce da samo triba nastelat karb....!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: el čok
« Odgovori #7 : 10 Srpanj, 2013, 00:18:05 »
gleda sam cok cim je se ugrija iglica se izvukla vani to znaci da je u redu...??   A do cega bi jos tu moglo biti....?'   8)

Htio sam rec da je to normalno jer el. chok tako radi. Ako zelis taj problem eliminirati, makni el. chok i stavi manualni.

Radi se o tome da se chok ohladi prije same mashine i kad palis skuter koji je bio ugasen kratko vrijeme, mashina mu je dovoljno topla da uopce ne treba chok, ali chok je hladan i on ce bit aktiviran. Nema tu pomoci osim ili palit s gasom ili ga zamijenit manualnim
« Zadnja izmjena: 10 Srpanj, 2013, 00:19:55 3alfa3 »