Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem oko paljenja rotax125  (Posjeta: 1443 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Problem oko paljenja rotax125
« : 03 Srpanj, 2013, 00:10:52 »
radi se o aprilij mx 125, naime.. odblokiran je cdi, standardni spuh, dell phbh28 dizna 130 (standardna 122)

motor kad je dosao kod mene nije mogao u leru radit bez čok-a, cm bi izgasio cok, ugasio bi se, u voznji bi se dao vozit bez coka. ugl ja sam ga jednom vozio, trenutno se oporavljam od slomljene kljucne kosti. nebitno to.

setup karba kad je dosao bio je, vijak smjese na pola kruga, igla na drugom zarezu od dole, vijak ler gasa skoro skroz zavijen.

ocisto sam filter zraka, karb i rzervar goriva, bilo neko jako mutno gorivo.

vratio karb, vijak smjese na krug i pol, igla drugi zarez od gore, ler gas sam nastimao da je klipic podignut kojih 2mm od dna. bio je upalio jednom, i radio je sa cokom, kad bi spustio cok ugasio bi se, opet ga upalim, radi pod cokom neko vrijeme pa pocne dizat okretaje i izgasi se.  :dontknow:

ugl g#vn% nece da upali, promjenio sam svjecicu iako je ona prosla bila skoro nova, no jako crna.

dovod goriva ima, iskre ima.. prst mi izbija sa utora za svjecicu.

moze li tko dat neki savjet iz iskustva kako setupirat karb da bi kresnuo? ili kakav pametan prijedlog?

ne znam bili pomoglo palit na guranje? da ga palim po ovim vrucinama bez coka? je li glavna dizna mozda prevelika?
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2013, 00:13:54 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Problem oko paljenja rotax125
« Odgovori #1 : 03 Srpanj, 2013, 00:35:31 »
vjerojatno vuče falš negdje

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Problem oko paljenja rotax125
« Odgovori #2 : 03 Srpanj, 2013, 00:44:56 »
šelne na karbu su dobro stegnute, prirubnica izvank je malo krhka, ali iznutra nema vidljivih pukotina, jedino da nije na tijelu usisa, primjetio sam da dva (od 5) vijka preskacu navoj pa ne mogu stezat skroz. mozda tu  :dontknow:

stvarno me nekad znaju izludit ovi 2t, dodje mi da sve raskopam i na novo slozim. mrzim polovne stvari.  :angry7:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Problem oko paljenja rotax125
« Odgovori #3 : 03 Srpanj, 2013, 00:57:49 »
šelne na karbu su dobro stegnute, prirubnica izvank je malo krhka, ali iznutra nema vidljivih pukotina, jedino da nije na tijelu usisa, primjetio sam da dva (od 5) vijka preskacu navoj pa ne mogu stezat skroz. mozda tu  :dontknow:

stvarno me nekad znaju izludit ovi 2t, dodje mi da sve raskopam i na novo slozim. mrzim polovne stvari.  :angry7:
bit ce da tu vuce fals,urezati novi navoj za ta 2 vijka,nova prirubnica i brtva,sve lijepo stegnuti i toe to