Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis  (Posjeta: 524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline seeeaad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis
« : 22 Lipanj, 2013, 01:38:03 »
Pozdrav svima, zelio bih podijeliti iskustvo sa vama.. Ono sto me zanima jeste taj servis na 4T masinama. Da je 2T u pitanju ne bih ni otvarao temu, jer ih vise na pamet znam, medjutim nemam bas nekog iskustva sa 4t masinama..
Eh sad da pocnem
Motor je presao 26tkm, ja sam presao oko 4-5tkm otkad sam ga kupio i vec pomalo postajem nesiguran u njega, imam taj neki strah da mu se ne desi nesto, jer vlasnik prije i nije bas pazio motor, pa ne znam ni sta je mjenjao i tako to. Zelio bih da pregledam cijelu masinu i da zamjenim sve sta mi treba da bih s mirom vozio.  Na ovoj kilometrazi bez sumnje vjerujem da se treba dosta dosta stvari i sitnica izmjenjati jer i nije bas mala kilometraza jos dodatno prijasnji vlasnik veze nema. Ono sto bih sam znao na ovom motoru jeste, zamjena ulja motora i diferencijale, filtera zraka i ulja i goriva, prijenosnik kompletan, svjecica (to i ne treba da spominjem al eto), ciscenje karburatora, uglavnom sve sto je izvan bloka, tu i jeste problem jer 4t masine znam nesto malo, al ne toliko da bih carkao sam nesto.
Pa bih vas zamolio da mi ukazete na te stvarcice koje bih trebao zamjeniti unutar bloka, da mogu majstoru reci sve sta da izmjenja i na sta da obrati paznju.
Unaprijed hvala i izvinjavam se ako je ova tema vec bila ili tako nesto, trazio sam nije je bilo konkretno..

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis
« Odgovori #1 : 22 Lipanj, 2013, 01:56:16 »
trebalo bi od ajmo reći lakših zahvata naštelati ventile. za to bi trebalo skinuti mašinu, poklopac glave i imati mjerne listiće koji koštaju 50-ak kn. i pametnome je dosta pogledati video na youtube-u da skuži kako se štelaju.
provjeriti toleranciju faznog lanca i natezača koja se vjerojatno pogleda po service manualu što je opet prilično jednostavno. ukoliko odstupa od tolerancije, zamijeniti fazni lanac.
zatim skinuti cilindar što za sobom vuče nove brtve i provjeriti zazor karika te ukoliko je prevelik, zamijeniti karike. usput pogledaš da li klipnjača ima lufta i to je to po meni  :dontknow:

Offline seeeaad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis
« Odgovori #2 : 22 Lipanj, 2013, 02:02:08 »
eh super , ja cu se snaci , i volio bih sve da radim sam da ucim, samo eto treba neko da mi ukaze na sta treba da se baziram, ja cu proguglati nikakva frka :)

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis
« Odgovori #3 : 22 Lipanj, 2013, 02:12:32 »
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline seeeaad

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 24
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gilera Runner VXR200 - Generalni Servis
« Odgovori #4 : 22 Lipanj, 2013, 02:19:03 »
odlicno , lahko cu se snaci, hvala velika :)