Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Benelli 491 - Vilice  (Posjeta: 436 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline miha667

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • iLoveBenelli *___* :]
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Benelli
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Benelli 491 ST
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 KYNEE
  • MojSetup: TOP PERFORMANCE DUE+
  • MojSpuh: YASUNI C16 KEVLAR
Benelli 491 - Vilice
« : 24 Svibanj, 2013, 16:41:19 »
Reparirao sam vilicu, stavio nove semeringe i čistače, novo ulje Silkolene forks 10W40(u svaki slajder po 0,75dl) jer tako ide po katalogu za Aerox-a, a radi se o istim, Paioli vilicama, kupio nove bakrene podloške za one inbus šerafe dolje, zategnuo ih sa kompresorom do kraja i uvijek mi nakon vožnje "slini" jedna vilica, desna, dolje na inbusu onako lagano, po malo...i raskopao sam ih već par puta i složio ponovo i svaki put isto, a obje vilice su identično i na isti način složene, samo ta desna uvijek zeza...vec sam pitao nekolicinu mehanicara i svi kazu donesi pa cemo vidit...ja sam ih raskopao komplet vec par puta i stvarno nista cudno ne primjecujem, sve je kako treba, nista da je izlohano, napuklo, potroseno ili slicno...vise nemam ni volje, ni zivaca, a bome ni ideje i rješenja kako bih taj problem mogao rijesiti, osim da to nekom odnesem da mi zabrtve sa necim, ali opet si postavljam pitanje, zasto bi trebalo zabrtviti ako je lijeva vilica skroz suha ovako kako je slozena, isto je sve slozeno na obje...glupo mi je uzimat polovnu vilicu koja je u banani, jer je moja skroz reparirana, ili nosit u servis da me opljackaju, a i ovdje u klc mi se gade svi servisi, pa me nebi ni zacudilo da kad je namontiram na skuter da ponovno "propiša" ...jel imao tko takav problem i kako ga je rijesio jer ja ovo stvarno nisam nikad vidio niti cuo da curi dolje na inbusu i to samo poslije voznje, kada motor miruje ništa? Puno hvala unaprijed, pozdrav! ;)
benelli+

Offline nomad

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1015
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Velika Mlaka
  • Moj Skuter: Aprilia SR GT 200
Odg: Benelli 491 - Vilice
« Odgovori #1 : 24 Svibanj, 2013, 17:27:38 »
uzmi nove podloske i zagrij ih na plamenu i ohladi naglo u vodi da omeksaju jos, ako dobro stegnes nema sanse da pusta.
When this baby hits 88 mph, you're gonna see some serious shit.

Offline miha667

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • iLoveBenelli *___* :]
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Benelli
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Benelli 491 ST
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 KYNEE
  • MojSetup: TOP PERFORMANCE DUE+
  • MojSpuh: YASUNI C16 KEVLAR
Odg: Benelli 491 - Vilice
« Odgovori #2 : 24 Svibanj, 2013, 19:05:04 »
uzmi nove podloske i zagrij ih na plamenu i ohladi naglo u vodi da omeksaju jos, ako dobro stegnes nema sanse da pusta.

hvala na savjetu, ali znam za to i mislim da to nije rješenje, jer ove podloske su bakrene i mekane skroz, i slozio sam vec dosta vilica i na nijednoj nisam grijao nove podloske, vec samo stegnuo sa kompresorom i kompresor ih je sprešao skroz uz vijak, ali na nijednim vilicama koje sam reparirao mi nije nigdje nista curilo, ne curi ni kod mene na obje vilice, vec samo na to jednoj, desnoj...a na lijevoj isto nije grijana podloska, i probao sam jos jednom nove podloske stavit i stegnut i opet curi...mislim da je nesto drugo posrijedi, zbog cega podloska taj pritisak ulja koji nastane u voznji nemoze zaustavit i zato poslije voznje procuri...zato bas trazim nekoga tko je imao isti problem da znam sa čim da zabrtvim to, a da budem 100% siguran da vise nece slinit jer mi se neda opet raskapati cijeli prvi kraj po ko zna koji put...ali svejedno hvala... ;)
benelli+

Offline gricko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 134
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: gilera runner 70
  • MojSetup: s6 racing mk2-70,polini hi-speed,torque control malossi,
  • MojSpuh: s6 R1200
Odg: Benelli 491 - Vilice
« Odgovori #3 : 24 Svibanj, 2013, 23:57:50 »
pogledaj da nije napuklo zbog pretezanja kuciste

Offline miha667

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 95
  • Spol: Muški
  • iLoveBenelli *___* :]
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Benelli
  • Mjesto: Karlovac
  • Moj Skuter: Benelli 491 ST
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 KYNEE
  • MojSetup: TOP PERFORMANCE DUE+
  • MojSpuh: YASUNI C16 KEVLAR
Odg: Benelli 491 - Vilice
« Odgovori #4 : 25 Svibanj, 2013, 00:31:04 »
ma sve na oko izgleda dobro, u tom i je problem...po meni jedino sta moze bit da su malo losiji navoji...ali opet, i to pada u vodu jer šeraf skroz stegne na kompresor, nista se ne vrti, uhvati do kraja, kao i ovaj u drugoj vilici...sa cim bi to bilo najpametnije zabrtvit, a da budem siguran da 100% nece pustat kad montiram na motor?
benelli+