Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stavljanje ventilatora na hladnjak  (Posjeta: 3868 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Caky644

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 781
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera vx 200
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: komplet 200
  • MojSpuh: serijalovic
Odg: Stavljanje ventilatora na hladnjak
« Odgovori #20 : 10 Svibanj, 2013, 20:50:01 »
ja se vozin sva godisnja doba bez termostata bespotreban je kad se motor malo pusti u leru prije voznje i normalno se vozi dok se ne zagrije a kasnije gass

najbolje je imat antifriz neki kazu da nije potrebno jer nisu niske temperature toliko kod nas al ja ga iman uvik jer ko sto je clan reka on podmazuje,stiti od korozije itd... samo netriba pretjerivat sa misanjen antifriza sad san vidia ima vec na INI kupit gotov antifriz zamisan samo ulijes i vozis

Sve OK samo i taj gotovi antifriz je pregust za skuter koji nema ventilatora na hladnjaku,za skuter je idealno -20c tako da taj gotovi pomjesas sa jos litrom destilovane vode i to je.

Sumnjan jer na svemu skrtare a cjene su abnormalne pa zato nebi i na tome u toj litri je eventualno 2deca antifriza a ostatak destilirana

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: Stavljanje ventilatora na hladnjak
« Odgovori #21 : 10 Svibanj, 2013, 20:54:38 »
provjeri dali ti je termoindikator ispravan! meni je jedno vrijeme pokazivao stalno 100 , 110 i na kraju sam zaključio da je temperatura bila dobra , tj radna ali termoindikator se syebo i pokazivao više
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline SrNeK

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 141
  • Spol: Muški
  • Adrenalin u krvi i anđeo čuvar da nas čuva!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Međimurje
  • Moj Skuter: Baotian 125
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: standard
  • MojSpuh: arrow
Odg: Stavljanje ventilatora na hladnjak
« Odgovori #22 : 14 Svibanj, 2013, 00:03:18 »
ljudi.. frend ima sf2... nije vam sistem dobro prozračen il termostat ne šljaka...nesmi u takve temperature skut.. nije dobro za mašinu.... čisti antifriz nutra puknite....
stavite nekve rabljene ventilatore (na prekidač) (sa stražnje strane kilera)
ovo od kompa onaj vent. pada u vodu... to ti nebu ništ pomoglo... nebu štetilo.. al ni pomoglo..uzmi neki da se vrti bolje i veca perca i više okretaja...  :notworthy:
ajme,nemoj baljezgat gluposti  ::)
antifriz je kao što mu samo ime govori,sredstvo koje se dodaje vodi protiv smrzavanja po zimi,i također ima svojstvo "podmazivanja" semeringa itd...
nadalje ima manji toplinski kapacitet od vode,što znači da voda puno više topline može odvest nego sam antifriz...
slana voda bi najbolje odvodila toplinu npr,pa poslije obična voda,ali se ne stavljaju zbog očuvanja mašine,zato ide destilirana voda (u komb s antifrizom) koja ima nešto slabiji topl. kapacitet od spomenuta dva,ali zato nema primjesa nikakvih,ništ osobno,ali nadam se da shvaćaš sad  :icon_thumright:

mislim da si ti pod ovo manje .... pa svi auti, skuteri sve tekuce hlađeno imal sam čisti antifriz...
ne beljezgam gluposti pošto su mi i u ovlaštenaj par puta slično ovom dole rekli !
citiram s stranice!
"Da je antifriz tekućina za prijenos topline koja služi za zaštitu hladnjaka i samog motora od korozije, ljetnog zakuhavanja i smrzavanja zimi, čuva brtve i semeringe u sustavu hlađenja...to već znamo (više - manje)."