Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc Alfisti :D  (Posjeta: 4649 )

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline veruda

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: pula
  • Moj Skuter: fly 125 ie 3v
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #20 : 27 Travanj, 2013, 07:06:42 »
kažu da je alfa poput predivne žene, fotomodela koja te obožava ali ...
pije, puši, drogira se, kurva se, vara te, krade od tebe i laže te....
zašto je onda volimo??? radi onog kratkog trenutka kada te pogleda, zatrepće predivnim okicama i kaže ti da te voli...

(ovo zadnje čitaj: kada sjedneš na pod, okreneš ključ i dodaš gas)
Pula Über Alles

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #21 : 27 Travanj, 2013, 07:42:07 »
no da ne idem u off, samo da se nadovezem na ono "da joj nebi pjevao i uspavanke" samo kolji na hladno pa ces vidjet kako ces pjevat borbene i zalopojke kad u najboljem slucaju protuce radilica radi letecih, a u najgorem izleti klipnjaca kroz karter (to nije slucaj ne zagrijavanja vec ganjanja u maximalu) po cemu je taj 1.6 nije nepoznat..
ja bi jos najvise volia da se nesto od toga dogodi i da bude preskup poporavak da je se napokon rijesin...auto se ne ganja nikad,a u crveno san je ja jedan jedini put zavida cisto da vidin kakva joj je blokada  ;D
Izraz Alfista je zapravo dijagnoza;-)Mjesavina mazohizma, egotripicnosti i teatralnosti
 :opatuppp:
:toothy3:
Rock out till your life is at an end

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #22 : 27 Travanj, 2013, 08:00:36 »
kažu da je alfa poput predivne žene, fotomodela koja te obožava ali ...
pije, puši, drogira se, kurva se, vara te, krade od tebe i laže te....
zašto je onda volimo??? radi onog kratkog trenutka kada te pogleda, zatrepće predivnim okicama i kaže ti da te voli...

(ovo zadnje čitaj: kada sjedneš na pod, okreneš ključ i dodaš gas)

Takvi su modeli zbog naodrzavanja i primjeraka sa promijenjenih 80 vlasnika... A realno njih jedno 60% na nasim cestama je uvoz sa nepoznatom povijesti i skinutih gro kilometara na satu..

ona ima svoje musice, daleko od toga da nema (kao i svaki auto na kraju krajeva) ali ono sto je specificno da ne prasta neodrzavanje, i to je cijela filozofija! ljudi sa raznoraznim modelima koji su prvi ili drugi vlasnici su u 95% slucajeva prezadovoljni i nikakvih problema, redovno odrzavanje i nista drugo..

drugi je par kobasica sto je ovlasteni AC brutalno nerealan sa dijelovima pa se onda ljudi snalaze kako znaju i to cesto rezultira konstantno mijenjanje takvih nekvalitetnih potrosnih dijelova, a sa vremenom sto ih se vise takvih nakupi na autu, to ce biti vise cescih popravaka.. to je cijela filozofija, nikakvo smece itd vec je samo mimozna (odredjeni modeli na odredjene stvari) i nista sto redovno odrzavanje nebi moglo rijesiti.. samo ako se krene na vrijeme...

Samo opcenito nevezano sad za ovaj slucaj.. al budimo realni, ljudi ocekuju od 15 godina staroga auta koji je velikom vecinom uvoz sa nepoznatom povijesti i sa pitaj boga koliko skinutih kilometara, da ce sluzit jos 15 bez greske.. auto dodje sa na satu npr 220tkm (skinutih je npr 120tkm) i onda kad se za 50tkm razleti na cca 400tkm odna je to smece... u tome je najveci problem..

@Lugburz onda nemas brige, toci kvalitetno ulje i redovno servisiraj i nece biti problema, svako preskakanje istoga ona vraca na duplo gori nacin... Ako ti ne odgovara i ne pase, onda je stavi u oglas i kupi nesto po volji, netreba cekat da se razleti.. a ako bas zelis da se razleti, ubrzanim postupkom, na ts-u je to vrlo lako rijesiti...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #23 : 27 Travanj, 2013, 08:12:10 »
Susjed je razbio karter na 2.0 146tici. Za novi ga traze preko 4000kn. Jbt....

Sent from my HTC One X


Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #24 : 27 Travanj, 2013, 08:17:32 »
Takve stvari ni u drugim ovlastenim nisu puno jeftinije.. to su neki specificni dijelovi, koji cesto i stradavaju, potraznja veca, sukladno tome i cijena veca..

nadam se da ti susjed nece za to iskesirati toliko, to nije niti elektricni ni mehanicki dio, dakle rabljeni se moze komotno staviti, a u super stanju se nadje za dosta manje novce  :icon_thumright:

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #25 : 27 Travanj, 2013, 08:47:27 »
najčešče se to dešava kada se sa nosačem auspuha udari od cestu a on je direkt na karter zašerafljen i on strga karter

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #26 : 27 Travanj, 2013, 14:33:06 »
@Lugburz onda nemas brige, toci kvalitetno ulje i redovno servisiraj i nece biti problema, svako preskakanje istoga ona vraca na duplo gori nacin... Ako ti ne odgovara i ne pase, onda je stavi u oglas i kupi nesto po volji, netreba cekat da se razleti.. a ako bas zelis da se razleti, ubrzanim postupkom, na ts-u je to vrlo lako rijesiti...
toci se u nju ina delta sint,sestra je ionako propala financijski zbog pustih popravaka pa jos i da toci skupo ulje,a trosi bice po litre na 1000...i da,prvi je vlasnik...a da je stavin u oglas nebi me niko zva xD s obzirom u kakvom je stanju i koliko triba ulozit u nju
Rock out till your life is at an end

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #27 : 27 Travanj, 2013, 14:54:36 »
Jbg trebalo se onda uzeti nesto sto se moze financijski odrzavati kako spada..inino ulje nebi u kosilicu stavio.. A ako ti je potrosnja ulja tolika na 1000km onda zbilja nije bajna situacija, i trbalo bi definitivno drugo ulje.. ako je pritisak slab mozda cak i hpx stavit..

no nebitno.. Da ne idemo u off posto je kvar otklonjen... svakako sretno dalje sa autom..  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 27 Travanj, 2013, 14:56:29 SR »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #28 : 27 Travanj, 2013, 16:43:52 »
Znam da je moja 33jka trosila od prvog dana do prodaje nakon 14 godina izmedju 2 i 3 dl na 1000km. Al to je boxer, ne znam kako je na ostalima, ali poznato je da alfe trose ulje i to je normalno. Kod drugih autiju je problem kad trose litru na soma km, dok je kod 33jke to tek na litri i pol, pa i vise

Sent from my HTC One X


Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Pomoc Alfisti :D
« Odgovori #29 : 27 Travanj, 2013, 23:02:28 »
Nije bas na svakoj normalno da trosi ulje.. Tj trosi ali ne u tolikim kolicinama, ovisno koji je motor..