Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dellorto 17.5 smjesa na ler gasu  (Posjeta: 1159 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Dellorto 17.5 smjesa na ler gasu
« : 17 Ožujak, 2013, 15:47:09 »
Pozdrav, dali mi netko može objasniti kako najučinkovitije podesiti šarafić za smjesu na ler gasu. Radi se o gileri runner 50sp 2006. godina. Najživlji odaziv na gas mi ima na 1 puni krug odšarafljeno od skroz zašarafljenog. Ali onda mi se relativno sporo spuštaju okretaji na ler gas (koliko sam upućen, to je znak da je smjesa na leru siromašna) A ako obogatim ler smjesu (zavrnem šarafić) onda mi se motor ponekad "zaguši" kod davanja punog gasa na leru (ako sam dobro upućen, to je znak prebogate smjese na leru) Ali onda mi se optimalno spuštaju okretaju na ler gas (1-2 sekunde) Sad, kako naći neku sredinu te što pravilnije podesiti ler smjesu. Te dali veliku ulogu igra vanjska temperatura kod podešavanja ler smjese i na koliko cca stupnjeva bi to trebalo podešavati.

Ako netko zna sistem za "savršeno" štimanje smjese na ler gasu, molim da mi objasni.

Unaprijed zahvaljujem.

Offline Maurini-Tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Konavle
  • Moj Skuter: NRG power
  • Moja Kaciga: Vemar Tai2K
  • MojSpuh: hrđavi TT for rejsing
Odg: Dellorto 17.5 smjesa na ler gasu
« Odgovori #1 : 17 Ožujak, 2013, 16:05:08 »
Moras podesit smjesu na ler gasu tako da ima odlican odaziv na gas kad je motor zagrijan.Prvo ga zasarafis,a onda odvijes pola kruga,pa isprobavas gas i odvijas sve dok ne bude imao trenutacan odaziv na gas... :icon_thumright:
Pia NRG :)

Offline danko0907

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 151
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50sp
  • MojSetup: Multivar 2000
  • MojSpuh: Leo Vincie ZX
Odg: Dellorto 17.5 smjesa na ler gasu
« Odgovori #2 : 17 Ožujak, 2013, 16:38:56 »
Moras podesit smjesu na ler gasu tako da ima odlican odaziv na gas kad je motor zagrijan.Prvo ga zasarafis,a onda odvijes pola kruga,pa isprobavas gas i odvijas sve dok ne bude imao trenutacan odaziv na gas... :icon_thumright:

Pa da, to ja dobijem relativno lagano, dobar odaziv na gas, ali onda kad se vozim i naglo zakočim sporo se opet vraćaju obrtaji na ler (jer je presiromasna ler smjesa) A ako ju obogatim, onda mi se optimalno vraćaju obrtaji na ler, ali onda ponekad kad dam pun gas na leru, zna se zagušiti motor. Sad kako točno naći neku sredinu?