Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Opet potrošnja  (Posjeta: 2718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PROOF

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3920
  • Spol: Muški
  • aj ne seri jeate
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin-Vratno
  • Moj Skuter: ide u blokadu đitn vu-vu
  • Moja Kaciga: head inside
  • MojSetup: cul sam nekaj o kitu ali neznam,on zivi u vodi jel?
  • MojSpuh: kaj si njim?ja mislim da imam,moram pitat mamu
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #20 : 30 Lipanj, 2008, 12:09:37 »
i koja kombinacija modela spuha i varia je najbolja za minareli?

kakav je yasuni z black edition u odnosu na zx?
yasunia ne porizvode black edition niti carbon...samo alu...pogledaj na njihovu str.....mozda polovnog nades ali tesko.... :hello:

si siguran?
http://trgovina.cilinder.si/product_info.php?cPath=413_26_162&products_id=230&osCsid=76c7a27795e5d04b3878bba936ea9f11
lepo ti velim....
ĐITN ĐITN......
FUCKING ZAŠIKJENIC :ajdeajde:
PIČKIN PRDEC
KALAFUNĐIJA RULZ :pottytrain4: We are the best, Fuck all the rest

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #21 : 30 Lipanj, 2008, 12:58:07 »
more i TPR trajat al svakako za duplo manje, i za njega je nardo preslab  :icon_biggrin: da se mene pita ja bio uzeo due+ sebi kad bi uzimo i imo LC
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #22 : 30 Lipanj, 2008, 13:30:36 »
a kolka je trajnost svega toga? kolko km moš proć?

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #23 : 30 Lipanj, 2008, 13:30:57 »
a kolka je trajnost svega toga? kolko km moš proć?

midracea...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #24 : 30 Lipanj, 2008, 15:58:11 »
TPR i Nardo rade uredno. Naravno, sa jacim spuhom bi bilo bolje, ali i tako je veca snaga nego sa 2+ i Nardom.

Trajnost?
Midrace, onaj punokrvni, (tu se zapravo misli na setupe od 13-18 konja, a TPR je tu u donjem segmentu, iako, ako ga se naturpija, moze i blizu 20 konja doci) je nekih 2000-5000 za izmjenu karika, 5000-10000 za izmjenu klipa i nekih 15000 za promjenu kita.
S druge strane, moja MHR Replika je slabi midrace kit i ima oko 20,000 km i radi ko i prvog dana s tim da se vrtila na 11500-12000 okr sa Nardom prvih 10000km, a poslije oko 10500 sa Yasuni R-om. Klip i karike sam mijenjao na 12000 i kako se ispostavilo - nepotrebno, ali kako sam mijenjao radilicu, htio sam i to promijeniti.

A ako je setup nepostelan (pogotovo karb), midrace je moguce unistiti i prvog dana voznje...



Da ne radim toliku kilometrazu (oko 10000 po sezoni) nego duplo manju, sigurno bi vozio TPR kit (serijski) sa spuhom nesto jacim od Narda - recimo, Yasuni C16
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2008, 16:03:58 3alfa3 »

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #25 : 30 Lipanj, 2008, 16:12:10 »
ajd da i ja koju napišem za TPR.......radio sam do sad 2 TPR i mogu reć da sam se malo razočarao,dosta su traljavo izvedeni,na oba je bilo potrebno napravit blueprinting jer nisu kanali bili jednake visine i dimenzija,al nikasil je dobar i kad se rješe ti sitni nedostatci jako dobar je kit
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #26 : 30 Lipanj, 2008, 16:15:22 »
ajd da i ja koju napišem za TPR.......radio sam do sad 2 TPR i mogu reć da sam se malo razočarao,dosta su traljavo izvedeni,na oba je bilo potrebno napravit blueprinting jer nisu kanali bili jednake visine i dimenzija,al nikasil je dobar i kad se rješe ti sitni nedostatci jako dobar je kit

...i klip je kvalitetan, glava dvodjelna...
Ima potencijala.


Svakako, midrace klasa nije za svakoga. Treba ipak znati neke stvari kao uostalom i u drugim stvarima u zivotu ako se odlazi u podrucja koja nisu uobicajena

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #27 : 30 Lipanj, 2008, 16:18:19 »
da,definitivno ima potencija,čak i za 20 tak konja.........bez problema 15-16 konja se da izvuć laganim turpijanjem uz dobar spuh naravno
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #28 : 30 Lipanj, 2008, 16:23:50 »
U svakom slucaju zanimljiv kit uz pristupacnu cijenu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #29 : 30 Lipanj, 2008, 17:17:24 »
...radio sam do sad 2 TPR i mogu reć da sam se malo razočarao,dosta su traljavo izvedeni,na oba je bilo potrebno napravit blueprinting jer nisu kanali bili jednake visine i dimenzija...


Sad mi pada na pamet da je Stage6 R "isti" kit, samo manje kvalitetan od TPR-a.
Jel to razlog zasto se niko nije na njemu vozio vise od par soma km? To je onda teski fush od kita....


Steta sto u HR nije lako nabavljiv (i potrosni materijal) Metrakit, jer za SP2 kazu da je fenomenalan midrace kit...

Na kraju mi se cini da zapravo uopce (razmisljajuci o midrace-u ili malo jacem) nije za odbaciti Malossi MHR kit, ali sa nesto pitomijim spuhom od onog koji bi ga skroz iskoristio. Recimo, S6 R1200 ili slican.
A uvijek postoji varijanta da ga se iskoristi kak spada sa nekim postenim karbom i spuhom. I kaj je najbolje, kad bi se iz njega izvlacile samo midrace performanse, bila bi i radilica tipa TP sa plavim polutkama sasvim OK. Da ne pricam o lako nabavljivoj i ne preskupoj Malossijevoj RHQ radilici koja taj kit trpi i kad ga se full iskoristi.

Offline hac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1407
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nova Gradiška
Odg: Opet potrošnja
« Odgovori #30 : 30 Lipanj, 2008, 17:35:48 »
ja koliko znam sva tri kita radi Athena......stage 6R,tpr,athena racing.....razlika je u klipovima.......vjerovatno ima neki sistem izbora po kvaliteti odljevka,ova 2 tpr što sam radio baš se pomaknuo kalup u ispuhu kod ljevanja i zbog toga je bila razlika u lijevom i desnom ispuhu ,to ne utječe na tajnost kita,samo na performance.....veći je problem razlika u visinama transfera što sigurno utječe na hlađenje klipa i može jako skratit vjek trajanja klipa

alfa ova tvoja razmišljanja su slična mojim metrakit ili polini evo 2 su fenomenalni kitovi,oba sa rotax ispuhom i sigurno su trajni,oba u klasi +18 ks ,neki mekši spuh tipa evo 6 pia ili c20 mina ,carb 19/21 sigurno bi dali fantastične performance uz relativno velik rok trajanja
The fastest peugeot scooter in Croatia                                                http://www.youtube.com/user/hacTKR