Tehnički kutak > Skuter projekti - komentari
R50X
Matori:
--- Citat: Giz - 20 Kolovoz, 2009, 20:09:27 ---PS
Daklem, definitivno R50X CDI (crno/crveni) ima limitirane okretaje na 8500/9000? okretaja ali lijek postoji. :icon_thumright:
--- Kraj citata ---
Giz jel moguce ako vrti na nogarama (bar kod mene) i do 10500 okr. sto je vjerujem i kod ostalih slucaj .da ima povratnu sa cajgera i da u voznji neda preci preko tog br. okretaja ????
Mada kod mene je bila situacija (onu noc kad sam letio u kanalcic) da sam na blazoj nozbrdici pratio cajger i bez problema ga je okrenuo na 9000 okr. a kad sam letio isao sam i daleko brze tako da je vjerojatno prelazio pa vjerujem i 9500 a to mi je sa blokadom varia bio pun gas !!!
Kako onda objasniti blokadu na 8500/9000 okretaja !!! :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
A za sve ostalo na makini :icon_thumright: :icon_thumright: :frajer: :frajer: SVAKA ČAST
Giz:
2 Matori:
Razlog je u činjenici da je sasvim moguče da sam se i ja zahebao. Naime, sad smo opet testirali i jedino što sam primjetio je da je scoot momentniji malo više nego je bio prije.
Nisam dobio više okretaja ali napokon mislim da znam i zašto. Osim toga, primjetio sam i malo falš zraka na frgi. Ne puno, ali sasvim dovoljno da me zajebava.
Uz to sve, cajger voli lagati. Meni se zna popeti na 10500 a jasno je i pticama na grani da se ne vrti toliko. To mi se desi nakon dugog dugog rastezanja na ravnici, brzina ostaje ista, zvuk isti ali cajger bezobrazno pokaže 10500. :drunken_smilie:
Što se tiče snage koju sam pogubio sa Tecnigasom... Mislim da sam je našao nakon što sam rastavio sve do blokova opet. Išao sam provjeriti dali stvarno nešto ne valja sa kitom i što se zapravo zbiva jer mi je situacija apsurdna. Termogrupa je u savršenom stanju, osim tvorničkih risova ne vidi se nikakav trag problema. Karike sjedaju savršeno i sve radi kao prvog dana. Ja zadovoljan nakon 2k km. :notworthy:
Da se vratim na to što se zapravo dešava.... :)
Napravio sam kardinalno glupu grešku i normalno da scoot nema snage.
Evo pa sami zaključite u čemu je greška jer slike govore 1000 riječi... :angry7:
Sutra ču još pofleksati auspuh da ga bolje pozicioniram i nanovo probati da vidim dali je što bolje? Ako napretka neče biti, ide gore opet ZX.
Matori:
A koja glupost ......
Pa kolike us te rupe na prirubnici spuha pa da si to mogao toliko pomjeriti u stranu !!!
Logicno bi mi bilo da (ako nisu rupe na spuhu toliko vece) otvor bude na svom mjestu kad stavis spuh na vijke a ne da bude toliko smaknut !!!
Giz:
A može biti jer je auspuh u originalu za Apriliu SR50 sa morini mašinom... i eto ti problema. :help:
Giz:
Evo popisa kako prespojiti Top Performances crveni CDI na instalaciju TGBa.
Ukoliko krivo spojite, riskirate uništenje CDIa i ozbiljne probleme na instalaciji a za to NE odgovaram. Daklem, sami ste što se tiče ovoga.
CDI je za Minarelli mašinu, konkretno za Yamahu Aerox, Jog i Neos te ostale sa minarelli mašinom.
Izgleda ovako:
Lijevo ču pisati boju žica sa stock instalacije a desno ide boja sa TP CDIa.
CRNO/CRVENA ide na CRNO/CRVENU i to je napajanje sa magneta
PLAVO/ŽUTA ide na CRVENO/BIJELU a to je pickup rpm signala sa namotaja
BIJELO/PLAVA ide na NARANĐASTU i to je signal sa CDIa koji ide na bobinu i na turceler
CRNO/ŽUTA ide na CRNO/BIJELU i to je On/Off signal. Kad je scoot zgašen, na njemu je masa
CRNO/ZELENA ide na CRNU i to je masa.
Eto.. i to radi. ;D
E da... I kao poklon, našao sam kompletnu shemu instalacija za TGBa. Ukoliko vam zatreba, nalazi se ovdje:
http://www.2shared.com/file/7287914/1f871d0d/507EDpdf_R50X_wiring.html
Navigacija
[0] Lista Poruka
Idi na punu verziju