Forsiranje instalacije aplikacija na sdcardNe zahtijeva root a ni custom ROM. Ako nemate dovoljno mjesta u internoj memoriji uređaja napravite
ovo. Provjerio sam i radi. Nemojte prebaciti one aplikacije kojima želite pristupati dok sdcard koristite kao disk drive na računalu.
Ako ste već rootali prema ovim uputama odnosno instalirali drivere ne trebate ponovo instalirati nikakve drivere.
1. Skinuti
SDK Starter Package i unzipati negdje
2. U smartphone pod Settings, Applications, Developent stavite kvačicu na USB debugging
3. Pokrenuti komandnu liniju na računalu (cmd), otići u folder tools od SDK, pokrenuti adb shell
3. U shellu ukucati pm setInstallLocation 2
4. Odspojiti i restartati ueđaj
5. Isključiti USB debbuging
Nakon ovoga sve aplikacije se instaliraju na karticu a pod Applications možete sve prebacivati u telefon ili na karticu. Ako želite stanje vratiti na staro ponovite postupak ali uz pm setInstallLocation 0.
Jednostavniji način je instalirati aplikaciju ModInstallLocation.
Kalibracija baterijeAko imate problema sa trajanjem baterije nakon upgradea moguće je da ju sustav pogrešno tumači odnosno potrebna je rekalibracija. Postupak nije previše složen i možete pokušati. Savjet sam našao
ovdje. Ima i drugih vrlo zanimljivih savjeta.
1. Prvo napunite bateriju do kraja, ne samo dok se upali zelena dioda nego provjerite da li je puna u skrivenom meniu: tapnete na Phone i kucate *#*#4646#*#*nakon toga odite u Battery information. Pod power level treba biti 100% i napon 4.2V
2. Ugasite uređaj i upalite ga sa volume down i power tipkom ali ostavite uređaj na punjaču
3. Pokrenuti komandnu liniju na računalu (cmd), otići u folder tools od SDK, pokrenuti adb shell
4. Ukucati redom (ClockworkMod koji ste dobili rootanjem unrevoked ima opciju brisanja statistike baterije pa ne morate ovo kucati):
4.1 mount -a
4.2 rm /data/system/batterystats.bin
5. Restartajte uređaj i pričekajte boot. Kad se sustav potpuno podigne odspojite sa punjača. Nemojte dopunjavati bateriju dok se uređaj potpuno ne isključi! Kad se isključi, napunite ga opet do kraja. Preporuka ugašenog preko noći.
Nakon ovoga je baterija kalibrirana i možete je koristiti kao i inače.
Li-ion i li-polimer baterije imaju samo 300-500 punih ciklusa pražnjenja i punjenja. Napon se u mobitelima obično kreće od 3200-4200mV. Svaki put kad napunite i ispraznite do kraja, potrošili ste jedan ciklus. Ako to radite često ili svaki dan lako dolazimo do računice da će baterija vrlo brzo izgubiti na kapacitetu.
Suprotno Ni-Cd, baterije bazirane na Li nemaju memorijski efekt i zapravo im godi češće dopunjavanje a i troši se manje punih ciklusa. Jedini smisao "kalibracije" je da OS nauči koliki je stvarni kapacitet baterije i tako bolje procijeni postotke.
Više informacija pročitajte u članku
How to Prolong Lithium-based BatteriesSkriveni menuPostoji skriveni menu koji dobijete tako što tapnete na Phone i kucate *#*#4636#*#* (za lakše pamćenje ovo 4636 zapravo znači INFO). Jedna od korisnih opcija je Battery history gdje možete vidjeti što je i u kojim postotcima trošilo bateriju. Partial wake usage vam pokazuje što je držalo budnim uređaj, korisno ako vam baterija kratko traje jer ste instalirali aplikaciju koja ne dozvoljava odlazak u sleep i/ili drži CPU na 100% taktu i opterećenju.
Prikaz potrošnje ili punjenja baterije u mAAko vas zanima koliko struje vaš Android vuče iz baterije ili kojom strujom se puni ako je na punjaču bacite pogled na
currentwidget. Inače oni koji su rootali uređaj mogu baciti pogled na sys/class/power_supply/battery/ Pazite što radite!
Ljepše animirane iconeŽelite li imati ljepše icone ili postotak baterije umjesto sadašnjeg nepreciznog pokazivača? Ako imate rootan uređaj, možete instalirati neki od
ovih zip-ova ili kao ja napraviti svoj vlastiti. Sve te icone su zapravo sličice koje se nalaze unutar npr. smooth-sense-1.0-1.0c.zip. U njemu se nalazi folder framework a u njemu framework-res.apk. Taj apk, kao i svaki drugi apk na Androidu je također arhiva. Prvo framework-res.apk izvadite iz smooth-sense-1.0-1.0c.zip te ga otvorite, recimo Total Commanderom.Vidjet će te nekoliko foldera. U \framework-res.apk\res\drawable-hdpi-v4\ će te naći što vas zanima, ne samo za bateriju nego i za ostale notifikacije.
Kernel sa poboljašnim GPU i ostalim performansamaAko imate rootan Deisre, pokušajte sa ovim
kernelom . Ubrzanje je očigledno i u realnim aplikacijama (igrama).
Digital Living Network AllianceAko imate Windows 7 i Android phone sa
Digital Living Network Alliance (DLNA). Pokrenite Windows Media Player-> Stream-> Allow remote control of my Player. Uključite WLAN na smartphonu, pokrenite Music ili Gallery te stisnite Menu-> Select Player. Trebao bi se pojaviti PC kao opcija, izaberite ga i šaljite slike, stream videa ili glazbe sa smartphona na Windows 7 Media Player.
Isprobano sa Desirea s HD romom i radi slanje stream glazbe na PC, mijenjanje pjesama, glasnoće, čak se i cover prikazuje na PC-u. Probao sam pregledavati slike i video, sve radi bez problema.
PC i smartphone su u istoj mreži.
Kome je draži foobar, radi i sa njime uz
plugin, naravno bez fotografija.
QtADBOdlična grafička ljuska za ADB (Android Debug Bridge). U file modu radi slično Total Commanderu. Ako je uređaj rootan možete pristupiti sistemskim fileovima kao i sd kartici bez da ju mountate kao disk. Možete instalirati, deinstalirati aplikacije, vidjeti info, kucat adb komande, hvatati screenshot. Da bi sve ovo radilo potrebno je uključiti pod Settings->Applications->Development USB debugging te kao što piše na stranici imati instalirane drivere.
Google maps s navigacijomNe znam jeste li upoznati s
ovom temom. Koristim modanu mapu i navigaciju već jako dugo i radi bez ikakvih problema. Više ni nemam neku drugu navigaciju jer ovo radi i offline ako se prekeširaju mape (uključi se u labsima). Jedino je još uvijek potrebno biti online za iniciranje navigacije.
Instalacija je zapravo još jednostavnija nego što piše u prvom postu. Ako imate rootan uređaj:
1. Skinete maps5.11.0-ownhere.apk
2. Promijenite ime u Maps.apk
3. Pod Manage applications, Forse stop i clear data i cache
4. Sa root explorerom ili ES File Explorerom odete u /system/app (mountati system kao read/write) i za svaki slučaj kopirate nekamo postojeći Maps.apk
5. Na isto mjesto kopirate novi Maps.apk koji ste skinuli i promijenili ime
I to je to (eventualno restart ali meni radi i bez restarta), imate novu verziju Google mapsa kojoj radi navigacija i još štošta.
Ako ovo slučajno ne radi, možete restartati u Recovery, mountati system i onda:
adb pull /system/app/Maps.apk ;spremite negdje backup ove aplikacije i na njeno mjesto stavite novi Maps.apk ili dodajte path na kraju
adb push Maps.apk /system/app ;isto možete na dodati lokalni path gdje se nalazi apk
adb reboot ;reboot iz CLI