Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: regler? ne puni se aku  (Posjeta: 993 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ravencali

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: beverly 200
regler? ne puni se aku
« : 03 Listopad, 2012, 18:21:58 »
Ovako...imam problem na gileri runner 50 karb. 98god.
NEpuni mi akummulator.
KAda mjerim instrumentom kad skinem aku daje mi oko 4-5v ali izmjenično na  stezaljkama koje idu na aku.

Aku ima na sebi 12.3v ali kad upalim motor i dadnem gas a mjerim struju skoči na trenutak 0.7 a i onda padne na 0.1A ili 0.2A....
Sad me zanima jeli to do reglera .?
A kada dadnem gas bez aku(kad je skinut) svjetla rade...

Stavljao sam preko relea na aku dugo svjetlo sa žaruljom od 55w h7 neznam jeli to moglo uništiti regler. Ta sijalica vuče oko 4A na 12V. ( mislim de je prije punio 2A)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: regler? ne puni se aku
« Odgovori #1 : 03 Listopad, 2012, 18:28:17 »
ako je instalacija od reglera do akua ispravna, mjeri voltazu na akuu kad je skut na nekih 4000-5000 okr. Trebalo bi bit 14,4V odprilike. Ako je isto kao i kad je skuter ugasen - regler ti je riko

Offline Ravencali

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: beverly 200
Odg: regler? ne puni se aku
« Odgovori #2 : 03 Listopad, 2012, 18:35:56 »
ako je instalacija od reglera do akua ispravna, mjeri voltazu na akuu kad je skut na nekih 4000-5000 okr. Trebalo bi bit 14,4V odprilike. Ako je isto kao i kad je skuter ugasen - regler ti je riko

znači nije do magneta- alansera sigurno.; predpostavljam jer radi svjetlo na skuteru i bez aku-a...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: regler? ne puni se aku
« Odgovori #3 : 03 Listopad, 2012, 18:44:14 »
ako je instalacija od reglera do akua ispravna, mjeri voltazu na akuu kad je skut na nekih 4000-5000 okr. Trebalo bi bit 14,4V odprilike. Ako je isto kao i kad je skuter ugasen - regler ti je riko

znači nije do magneta- alansera sigurno.; predpostavljam jer radi svjetlo na skuteru i bez aku-a...

Svjetla ce gorit i bez akumulatora - na 50tkama su pogonjena direktno sa namotaja i to je odvojen sistem.
Ako je napon akumulatora isti kod ugasenog skutera i kad se vrti na nekih 5000 okr, to je 99,99% regler (pod uvjetom da su instalacije OK)

Offline Ravencali

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: beverly 200
Odg: regler? ne puni se aku
« Odgovori #4 : 03 Listopad, 2012, 18:47:22 »
ok, hvala