Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Optimizacija pia typhoona  (Posjeta: 896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline perun

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 2T
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Serijski
Optimizacija pia typhoona
« : 01 Listopad, 2012, 16:52:27 »
Prica ide ovak....
U 6 om mjesecu sam kupil novi (2011) Piaggio Typhoon 2T, pricekal sam prvih 1000 km i u ovlastenom servisu skinul blokadu.
Po specifikacijama mu je deklarirana potrosnja 3-3.5l, a on je trosil 4.5-5l na 100km.
Tek sad kad malo citam vase potove vidim da to i nije bas tolko strasno kolko mi se na pocetku cinilo.
Uglavnom pri skidanju blokade sam rekel tipu da nek ne stavlja vecu diznu zbog potrosnje jer su mi tak savjetovali drugi koji se kuze u mehaniku puno bolje od mene koji sam totalna tuka za bilo kakvo srafljenje  :(
Sad potrosnja nije pala uopce zapravo je ostala tocno ista ko i prije oko 4,7 kad god mjerim....
Par pitanja koja se odnose na ovo navedeno:
Dal je pametno skinuti blokadu i ne staviti vecu diznu kak sam ja napravil sa obzirom na vijek trajanja motora?
Dal neko zna za kolko bi otprilike potrosnja porasla sa vecom diznom?
Dal to ima veze sa "lijenim startom" tj. kad mu dodam full gas pri kretanju s mjesta skoro sekundu ne povlece nego ko da se malo gusi pa tek onda krene i dal bi se to promijenilo (popravilo) sa vecom diznom?

Sad imam jos uvijek bolje ubrzanje od auta pri kretanju na semaforu ali vec iznad 30km/h pocinjem zaostajati pa ne pratim normalni tijek prometa. Sa cim bi se to moglo promijeniti? Dobil sam savjet da mu promijenim rolice i da bude isel puno bolje. Ali ne znam dal to skracuje vijek motora i dal je to pametno napraviti.
Imam garanciju 2god i necu ju izgubiti pa me zanima kaj bi se sve moglo napraviti na skutu da dobijem malo vise snage i brzine, a da pri tome ne izgubim garanciju i ne poveca se potrosnja iznad 5l. Ako dobijem neke je*ene performanse ne bi me previse mucilo ako potrosnja i probije 5l samo da mogu parirati ostalim sudionicima u prometu.....
Ugl. ko god ima bilo kakav savjet nek samo veli jer sam totalno neupuceni u sve skupa i svaka sugestija je dobrodosla....
Btw. ja imam 100 kg i tocim es98bs na tifonu, a skut ide 65-70 max bez blokade sa menom, a inace se na njemu vozimo ja i cura (55-60 kg).....
Djecaci nikada ne odrastaju samo im igracke postaju opasnije.

Offline perun

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: Piaggio Typhoon 2T
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: Serijski
Odg: Optimizacija pia typhoona
« Odgovori #1 : 01 Listopad, 2012, 16:56:55 »
E da i kolka je kazna za skidanje blokade ako bas naletim na kontrolu?  ;D
Djecaci nikada ne odrastaju samo im igracke postaju opasnije.

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Optimizacija pia typhoona
« Odgovori #2 : 01 Listopad, 2012, 20:18:00 »
neznam zkj ideš govorit čovjeku koji zna radit svoj posel,a ti koji sam za sebe veliš da si tuka,da ti ne stavlja veću diznu? :dontknow:
mora se stavit veća dizna dok se skidaju blokade,i naravno da se smanjuje vijek trajanja sa siromašnijom smjesom...
potrošnja se nemora povećat dok se stavi veća dizna,možda deci otiđe gore,al to sve ovisi i o načinu vožnje...
ako oćeš parirat ostalim sudionicima,onda uloži u neki rezo auspuh-leovince zx,recimo,koji je bestbuy za serijalu...
ako ga kupuješ novog,dobiješ sve potrebno za montažu(rolice i federe kvačila) i performanse budu porasle za najmanje 20 %...
potrošnja uz dobro naštelan karburator nebude rasla,čak se možda i smanji(opet kažem,zavisi o načinu vožnje) jer ga nebudeš tiskal cijelo vrijeme dok ima više snage...
za početak ti bude to dovoljno,ipak je skuter nov,pa nema smisla raskapat mašinu za neke veće preinake...
također bilo bi dobro uzet još i malossi red sponge,diznu 64 i maknut limić sa karburatora...

Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang: