Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Farbanje pomoć  (Posjeta: 1338 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline denis223

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
  • Moja Kaciga: AGV Gp1
Farbanje pomoć
« : 25 Rujan, 2012, 00:09:13 »
Evo ovako ofarbo bi svoj f15 u mat crnu sa nekim bijelim detaljima , e sad imam kompresor i pištolj , i koju boju da koristim i kak to ide sprickit , lak i to ak moze neko ukratko napisat hvala unaprijed na pomoći  :icon_thumright:

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Farbanje pomoć
« Odgovori #1 : 25 Rujan, 2012, 00:36:11 »
šteta je serijske plastike farbat jer ćeš izgubit na vrijednosti skutera, ali ajde  :dontknow:
uglavnom ako je serijski lak, onda samo izmatiraš plastike(vodobrusnim od 400-600) skineš samo lak da izgube sjaj.
a ako je farbano već ili fušareno, onda je najbolje izbrusiti do plastike gole sa grubljim papirom(60-120) i završiti sa 220
pa plastic primer. ako je samo matirano, onda on ne treba.
zatim ide šprickit. najbolje je 2k(dvokomponentni)miješa se šprickit+utvrđivač.trgovac će ti reći detalje.
špric ošmirglaš sa 800-1200. pazi dobro da ti ne ostane koja crtica jer će se sve kasnije vidjeti. mora biti savršeno glatko.
zatim malo prebrišeš plastike antisilikonom, a i prije bacanja primera i šprica je to važno napravit, samo sam zaboravio napisat  :drunken_smilie:
onda ide baza. ona se najčešće miješa 1:1 razrijeđivač:baza, ali to vjerojatno ovisi o proizvođaču.
prva ruka je lagana magla tek toliko da prekrije.
to se relativno brzo osuši. max pol sata i već je suho
zatim ide druga puna ruka baze. dobro pofarbaš i paziš da nije šareno negdje i da ti ne procuri negdje. skužit ćeš tokom farbanja kako već ide.
isto počekaš da se osuši i onda bacaš lak. ja sam stao na 2 ruke i čini se ok
postoji 2 vrste laka. sjajni i mat
oba se mješaju s utvrđivačem i razrijeđivačem. to isto ovisi od laka do laka i to će te prodavač uputiti kako zamiješati.

nadam se da sam pomogao. ako ti nešto nije jasno, pitaj  :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline denis223

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • forumski skejter
  • *
  • Postova: 207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
  • Moja Kaciga: AGV Gp1
Odg: Farbanje pomoć
« Odgovori #2 : 25 Rujan, 2012, 09:46:30 »
Hvala ti na pomoći  :icon_thumright:

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: Farbanje pomoć
« Odgovori #3 : 26 Rujan, 2012, 01:44:12 »
i zaboravio sam reći još par stvari.
šprickit bi trebao bacati sa diznom 1.7 ili većom da se razlije kako treba i da ga je lakše ošmirlgati kasnije. ja sam si sa 1.5 samo posla napravio za kasnije šmirglanje.
pazi da ispustiš svu vodu iz kompresora. najbolje bi bilo imati onaj ventil koji zaustavlja vodu ili odvlaživač, ali može i ovako  :dontknow:
tlak. tlak podesiš tako da spojiš špricu, stisneš ju tako da ide zrak van i namjestiš željeni tlak na regulatoru pritiska.
boju bacaj na 2-4 bara. kako ti najviše odgovara, a za lak obavezno nešto viši pritisak. oko 4 bara....ispod 3 nemoj ići jer će ti doći do stvaranja tzv. narančine kore na laku.
toliko od mene  :icon_thumright: