Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Masina (Quasar 250 ccm) se "pothladuje" u voznji a stavio novi termostat  (Posjeta: 1051 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Znaci, radi se o Beverlyju 250 2004. (prva tipa 250 masine, ne znam je li bitno).

skuter se u leru normalno grije, i kad je vani vruce u voznji nema problema, kazaljka temperature se ne spusta ispod polovice.

problem je kad je vani hladno, masina nikako da se zagrije i u voznji se konstantno kazaljka temperature polako spusta, do daleko ispod polovice. opet kad se stoji negdje, u leru se temperature lagano dize do preko polovice i na kraju se pali ventilator.

klasicni simptomi neispravnog termostata.

kupio sam novi termostat (preko webshopa), ovaj:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621639001472&target=productdetail&category1=A%3AA_PIAGGIO%3AA_PIAGGIO_BEVERLY250&category2=CAT%3ACAT_KUEHLUNG

kada mi je stigao, zamijenio sam ga, zamijenio rashladnu tekucine i odzracio.
posao na probnu voznju navecer, nadao sam se da nece biti problema, kad ono sve isto kao i prije!
nema apsolutno nikakve promjene u temperaturi, i sad se spusta kazaljka ispod polovice u voznji i nikako se zagrijat!

u cemu je problem, jesam li mozda krivo stavio termostat ili krivo odzracio... ili mi fali neki dio?!
neki prijedlog sto treba pogledat?  :(
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
...jel ti pali možda u vožnji ventilator,možda je termoprekidać otišao.... :icon_scratch:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Prije da krivo pokazuje sat..

Online 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Prije da krivo pokazuje sat..

To je i meni prvo palo na pamet

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Ispravnost termostata se utvrdjuje pipanjem crijeva pa kuhanjem termostata u loncu i gledanjem kad i kako se otvara a ne po kazaljci.. Osobno svaki pa i novi tako isprobavam. Kod tebe mozda ne valja indikator ili na potenciometru sata nesto zeza.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
ne vjerujem da je termoprekidac jer se ventilator pali samo kad dode blizu crvenog, nikad u voznji.
po tome ispada da i kazaljka tocno pokazuje...

termostat uredno otvara kad se prokuha (ne znam na kojoj temperaturi jer nemam toplomjer za to).
hladnjak, kao i crijevo koje se spaja sa poklopcem termostata se postupno grije kako radi masina, po tome bi rekao da termostat ne zatvara u potpunosti?  :icon_scratch:

kako bi mogao provjeriti ispravnost kazaljke i potenciometra?

i imate li jos kojih prijedloga u cemu bi mogla bit stvar? ocajan sam vise s ovim  :'(

EDIT:
ima li veze sto su drukciji originalni termostat i ovaj koji sam uzeo, iako pise da je ovaj novi za 250 masine?

[/URL]

lijevi sa tri "kraka" je originalni bio a desni je za leader/quasar masine...
« Zadnja izmjena: 06 Listopad, 2012, 15:37:06 tuta125 »
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx

  mozda su od vlage kontakti na satu poceli zezati, trebo bi viditi koji su kontakti od pokazivaca temp. pa ih malo ocistiti i pospricat kontakt sprejom.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
termostati međusobno pašu sa svih 125-200-250-300ccm...

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas

  mozda su od vlage kontakti na satu poceli zezati, trebo bi viditi koji su kontakti od pokazivaca temp. pa ih malo ocistiti i pospricat kontakt sprejom.


moze li wd-40 tu pomoc?  :toothy3:
koje bi kontakte trebao pogledati? onu zicu sto se spoji na senzor temperature, kontakt na instrument tabli, koji jos?
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
da jebe kontakt onda sat malo radi malo ne..il ne radi uopće,pretpostavljam po opisu da to nie tvoj problem..
moguće je da te zeza indikator temperature,da previše oscilira..
npr na vxrovima starim na analognom satu temperatura isto varira a po toplini mašine nebi rekel dae hladnija..
sad je hladnije vrijeme pa ni nemre bit ista temperatura ko sred ljeta,pogotovo dok se voziš i zrak struji kroz kiler i hladi tekućinu..
najbolje bi bilo kad bi znal nekog ko ima onaj laserski mjerač temperature :P
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
da jebe kontakt onda sat malo radi malo ne..il ne radi uopće,pretpostavljam po opisu da to nie tvoj problem..
moguće je da te zeza indikator temperature,da previše oscilira..
npr na vxrovima starim na analognom satu temperatura isto varira a po toplini mašine nebi rekel dae hladnija..
sad je hladnije vrijeme pa ni nemre bit ista temperatura ko sred ljeta,pogotovo dok se voziš i zrak struji kroz kiler i hladi tekućinu..
najbolje bi bilo kad bi znal nekog ko ima onaj laserski mjerač temperature :P


pa jel termostat ne postoji upravo zbog toga, da ne spusta temperaturu ispod radne?

i odmah se osjeti da se nakon paljenja masine pocinje zagrijavati kiler i crijevo vode, sto ukazuje na nepotpuno zatvaranje termostata  :icon_scratch:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.