Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio typhoon 49ccm 2003g  (Posjeta: 2614 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
piaggio typhoon 49ccm 2003g
« : 22 Kolovoz, 2012, 00:29:53 »
pozdrav svim znalcima ovog sitea skuterasa,naime,kupio sam skutera u jako losem stanju i sad ga malo,pomalo sredjujem,nemam love pa idem polako,molio bih sve vas koji znate svasta o ovom skuteru za pomoc,1.zanima me gdje sve ovaj skuter ima blokade2.kako da ovom skuteru poboljsam brzinu,da ide brze i bude startniji,za sitne pare,da mi se jave ljudi koji bi mi prodali djelove po povoljnim cijenama i dali od jos kojeg piaggia pasu djelovi na ovaj,svima unaprijed zahvaljujem na pomoci,sve najbolje vam zelim...

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #1 : 22 Kolovoz, 2012, 00:53:51 »
pozdrav svim znalcima ovog sitea skuterasa,naime,kupio sam skutera u jako losem stanju i sad ga malo,pomalo sredjujem,nemam love pa idem polako,molio bih sve vas koji znate svasta o ovom skuteru za pomoc,1.zanima me gdje sve ovaj skuter ima blokade2.kako da ovom skuteru poboljsam brzinu,da ide brze i bude startniji,za sitne pare,da mi se jave ljudi koji bi mi prodali djelove po povoljnim cijenama i dali od jos kojeg piaggia pasu djelovi na ovaj,svima unaprijed zahvaljujem na pomoci,sve najbolje vam zelim...
Koliko mislis ulozit?
Blokade imas na osovini radilice,pored bolcne(prsten) i na auspuhu (slijepo crijevo) al nemoj skidat tu blokadu ako mislis tunirat skuter
Ako ti je do tihe voznje a da opet ide nabavi serijski auspuh SC08,karburator postelaj i stavi multivar

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #2 : 22 Kolovoz, 2012, 09:13:07 »
ma ne mislim puno uloziti niti neki veliki tuning,nema se,mislim poskidati blokade,probati nastelati karb,eventualno rolice stavit druge,itd...jedini problem u tome je sto nisam majstor,ali se kuzim pomalo u sve to,tako da ne znam ove vase strucne izraze za djelove,bio bih ti zahvalan ako mi mozes malo poblize objasniti za ove blokade,od djelova mi za sada najhitnije treba opruga noznog paljenja,odnosno ona opruga sto vraca nogicu nakon paljenja motora nogom te prednji zmigavci,hvala ti u svakom slucaju,pozdrav

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #3 : 22 Kolovoz, 2012, 09:27:28 »
ako netko nije u 9 godina skinuo blokade onda ne znam stvarno..
koliko ide max brzine?

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #4 : 22 Kolovoz, 2012, 20:09:00 »
ide 75km,na auspuhu jos ima blokadu,na prijenosu ne
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2012, 00:25:06 vikta »

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2012, 07:45:07 »
pozdrav,cistio sam karburator,povadio sve dizne te sve oprao u benzinu,sastavio  ga i sad mi tesko pali,mislim da mu dugo treba da povuce gorivo,mozda nisam dobro ustimao smjesu,moze li mi tko objasnit,bar priblizno,kako da ustimam dovod goriva i zraka,hvala unaprijed,postelao sam karb,ali i dalje tesko pali,a kad upali bjeli dim baci na auspuh,inace u voznji ide ok,navuce do 75km,stavio sam mu gljivu,ali nema nikakve dodatne brzine,isti je kao i s standardnim filterom,moze li mi tko malo bolje objasnit to ustimavanje karba,hvala
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2012, 00:21:01 vikta »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2012, 07:56:09 »
nemoj otvarat više novih tema o svom skuteru... pitaj sve što te zanima ovdje..
« Zadnja izmjena: 30 Kolovoz, 2012, 07:58:30 ivanm »

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #7 : 30 Kolovoz, 2012, 08:40:06 »
Pa pretraži malo po forumu i googlu, imaš milijon DIY tema kako ovo-ono, pogotovo za te blokade...
Koji je to karb uopće, Dell17,5?
Skini blokade i stavi glavnu diznu bar .56 ili kupi tu na tržnici ako netko prodaje SC08 (ima ih već za 200kn), role 5,7 ili 6,0 centralna bijela, dizna .58 (nikako manja) i digni iglu na sredinu negdje, kupi novi remen i gas.
Spuh 200-250kn
Role 50-ak kn
Malossi bijeli 80kn
Pogonski remen 100 i nešto (zaboravio sam  :toothy11: )

Kolko km ima tajfun? 

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #8 : 31 Kolovoz, 2012, 00:24:13 »
ne znam tocno,nisam stigao pogledat,ali je dosta koristen,za sad mi problem pravi karb,lose pali,pozdrav

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #9 : 31 Kolovoz, 2012, 00:30:12 »
Pa pretraži malo po forumu i googlu, imaš milijon DIY tema kako ovo-ono, pogotovo za te blokade...
Koji je to karb uopće, Dell17,5?
Skini blokade i stavi glavnu diznu bar .56 ili kupi tu na tržnici ako netko prodaje SC08 (ima ih već za 200kn), role 5,7 ili 6,0 centralna bijela, dizna .58 (nikako manja) i digni iglu na sredinu negdje, kupi novi remen i gas.
Spuh 200-250kn
Role 50-ak kn
Malossi bijeli 80kn
Pogonski remen 100 i nešto (zaboravio sam  :toothy11: )

Kolko km ima tajfun?

sa SC08 idu rolice 5,3g
seriski centralni i trvdi federi kvacila, bijeli malossi, zuti ce mu biti pretvrdi sa SC08  :icon_thumright:

a to ta ti tesko pali pogledaj da li si sve dobro vratio nazad, pogleda cok jeli ispravan
Piaggio Zip 50 2t

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #10 : 31 Kolovoz, 2012, 00:41:58 »
ma sve sam vratio kako treba,moguce da je problem u coku,jedino njega nisam provjeravao,smjesa mi je otvorena na krug i pol a ler po osjecaju,kao i da mi malo sporije prima gas,ali samo pri prvim okretajima gasa,hvala

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #11 : 31 Kolovoz, 2012, 00:44:14 »
ako ti je sve serijala mozes jos pola kruga odvrnuti....skini svijecicu i pogledaj smjesu
Piaggio Zip 50 2t

Offline vikta

  • Tržnica : (+5)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: malaguti f15
  • Moja Kaciga: -
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #12 : 31 Kolovoz, 2012, 00:52:40 »
ok,hvala,kad to rijesim javim se,bok

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #13 : 31 Kolovoz, 2012, 08:34:10 »
sa SC08 idu rolice 5,3g
seriski centralni i trvdi federi kvacila, bijeli malossi, zuti ce mu biti pretvrdi sa SC08  :icon_thumright:

Ne, ne idu ako je hyperpro 2 AC!  :icon_thumright:
5,3 idu na Runnera LC sa onom starom getribom i za ovu novu su preprelagani... Bio sam ih ja stavio jer su svi tupili 5,3 pa se zaj#bo  ::)
Također, centralna serijska+6,0g = mrtav skuter... Sve šta si naveo sam odavno isprobao i nula bodova... Nek stavi onako kako sam mu napisao i to bi trebalo biti to, iako bi ja radije 5,7-5,75g jer sa ovim 6,0g mi zahebava na većoj uzbrdici, sad naručio 5,75g i torsion controler, valjda će biti bolje :dontknow:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #14 : 31 Kolovoz, 2012, 09:48:51 »
sve to ovisi ali u piaggiu nije bilo original rola 5.7 gr u nijednom skuteru..
stari stalker do 1999. sa sc08 do spuhom brijem da je imo čak one male role 16x13, gramažu ne znam.
uglavnom stvar je isprobavanja i kako on ima kraću getribu, ne čudi da su 5.3 role prelagane..

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #15 : 31 Kolovoz, 2012, 10:14:57 »
sve to ovisi ali u piaggiu nije bilo original rola 5.7 gr u nijednom skuteru..
stari stalker do 1999. sa sc08 do spuhom brijem da je imo čak one male role 16x13, gramažu ne znam.
uglavnom stvar je isprobavanja i kako on ima kraću getribu, ne čudi da su 5.3 role prelagane..

Ne znam stvarno za onaj stari stalker sa sc-om, mislim da je imao onu staru drukčiju getribu, a moguće i drugu veličinu rola  :dontknow:
Pa normalno da nije bilo original za hyperpro2 kad su svi dolazili sa katom  :toothy11:
Da mi je netko rekao da cu se živ izjebati za uštelati prinjenos na serijali stalkeru sa sc08 rekao bi mu ti si lud...
A gle, meni su gore 6.0 RMS, a čim kažeš rms možeš odmah dodati i upitnik jer prvo je radio skoro pa odlično sa bijelom, a sad je opet počeo nešto zahebavati sa elastičnosću, opet mi ne povuče u brdo... Metnut ću neke kvalitetnije role al od 5,75 i torsion controler i nadam se da će to biti to... Ako ne bude to, prodam ga ća i uzmem YasuniR  :jerk:
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2012, 10:18:33 SixPack »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #16 : 31 Kolovoz, 2012, 10:24:06 »
koje uopće federe na kuplungu imaš?

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #17 : 31 Kolovoz, 2012, 10:50:12 »
koje uopće federe na kuplungu imaš?

Zelene  :icon_biggrin:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #18 : 03 Rujan, 2012, 18:59:48 »
U početku (pred koji mjesec) kad sam metnuo bijelu je odlično čupao u brdo i kod skretanja (iz podruma), jedino bi u brdo mrvu počeo zapinjati na oko 30. A sad mi ne može povući ni iz podruma a u jako brdo se ful osjeti kako zapne tam negdje na oko 30km/h, počinje gubiti na snazi, i samo ostaneš ukopan jebiga... Ja full odvrnem gas i neke pute me počupa jedva (ak ne ostanem ukopan)...
Brijem da su role mrvu izdeformirane (ne vidi se golim okom ali vidiš kako su ful izlizane na krajevima). Nema šta drugo biti, mrvu izbananane+mrvu preteške=gornji rezultat  :sad3:
Stavit ću od Malossija 5,7g+torsion controler (podiže malo okr. i više stišće oprugu) tak da brijem da bi trebao biti idealan set-up... Evo, sljedeći tjedan bi trebali biti gore pa javim dojmove  :icon_thumright:
Ima od Malossija još i 6,1g al to je mrvu čini mi se preteško, jer i s ovima od 6,0g se osjeti u brdo kako slabije vuče...  :dontknow:

Offline SixPack

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 670
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: piaggio typhoon 49ccm 2003g
« Odgovori #19 : 15 Rujan, 2012, 13:32:42 »
Stavit ću od Malossija 5,7g+torsion controler (podiže malo okr. i više stišće oprugu) tak da brijem da bi trebao biti idealan set-up... Evo, sljedeći tjedan bi trebali biti gore pa javim dojmove  :icon_thumright:

Evo da javim dojmove  :icon_biggrin:
Bacio sam na Stalkera Polini 5,8g + Malossi Torsion Controller na Malossi bijelu i sad je uštelan bolje neg ondašnje serijale  :jerk:
U brdo čupa odlično, elastičnost fakat odlična... Nema onih rupa pa "eksplozija", nema ukopavanja na brdima, linearno ubrzava pri bilo kojoj brzini...  :notworthy:
Eto, mislim da je to to za Piaggio AC, ili Malossi 5,7g ili Polini 5,8g + bijela + tc  :icon_thumright: