Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kuplung pitanje?  (Posjeta: 1239 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Kuplung pitanje?
« : 20 Svibanj, 2008, 14:02:20 »
Zasto trza kuplung kad skuter krece? Mislim trebam tocno tehnicko objasnjenje. Sta se to potrosilo na kuplungu i sta se treba promjeniti?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kuplung pitanje?
« Odgovori #1 : 20 Svibanj, 2008, 14:04:46 »
tri pakne su našpanate sa tri federa, idealno bilo kad bi sve tri pakne uhvatile istodobno jednakim intenzitetom, ali to se teško može podesiti, zato prvo uhvati jedna, pa druga pa treća i otuda to trzanje..
stvar je u tome što su pakne tako okrenute prema zvonu da kad se otvore, one cvikaju zvono..
tak to radi..
najčešće se nestručnom montažom federa jedan feder jače razvuče pa ta pakna hvata prije..
pravilna montaža federa sa minimalnim deformacijama daje najmanje trzaje..

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Kuplung pitanje?
« Odgovori #2 : 20 Svibanj, 2008, 14:07:34 »
tri pakne su našpanate sa tri federa, idealno bilo kad bi sve tri pakne uhvatile istodobno jednakim intenzitetom, ali to se teško može podesiti, zato prvo uhvati jedna, pa druga pa treća i otuda to trzanje..
stvar je u tome što su pakne tako okrenute prema zvonu da kad se otvore, one cvikaju zvono..
tak to radi..
Sve ja to kuzim, ali kad se malo pobruse pakne i zvono onda je jedno vrijeme okej, ali vec nakon par dana isti ku..tomjer. Jel treba to mjenjat ili samo promjenit federe, i jel normalno da se mijenja i zvono kad se stavlja drugi kuplung? Te posljednje pitanje jel ima sta zveckat u tom kuplungu na leru i u voznji?

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Kuplung pitanje?
« Odgovori #3 : 20 Svibanj, 2008, 14:19:52 »
tak i meni nekad zna trest na startu pa pobrusim pakne i zvono i onda budo ok nekoliko mjeseci il ostavim nek trese par dana i samo se ''složi''
..::4T Powaa::..

Offline To3cutter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 185
  • Speed is just a question of money...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Beverly 125
Odg: Kuplung pitanje?
« Odgovori #4 : 20 Svibanj, 2008, 14:24:40 »
tak i meni nekad zna trest na startu pa pobrusim pakne i zvono i onda budo ok nekoliko mjeseci il ostavim nek trese par dana i samo se ''složi''
Meni se cini da je to radi neravnomjerne potrosenosti pakni ili radi zvona koje vise nije 100% okruglo..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kuplung pitanje?
« Odgovori #5 : 21 Svibanj, 2008, 07:14:35 »
oće se zvono spigat od pregrijavanja ili ak ti prije montaže npr. padne iz ruke na pod..
jako je osjetljivo i najmanje oštećenje i izbacivanje iz balansa dovodi do trešnje..