Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stišavanje MHR Replica auspuha  (Posjeta: 709 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balicdim

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1130
  • Spol: Muški
  • master of transakšn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: KTM
  • Moja Kaciga: Nolan N43Air
  • MojSpuh: naTURal
Stišavanje MHR Replica auspuha
« : 17 Srpanj, 2012, 11:50:38 »
za početak znam da je bilo x tema na ovu temu ali moram pitat ovo što me zanima

naime pošto se svuda po kojekavim temama ovog i inih foruma pisalo da je yasuni najtiši auspuh i da ako se želi utišati bilo koji drugi da se ubaci prije vune ubaci čelična da nebi staklena ili kamena brzo izgorila i da se proširiju rupe, te da se ne smije ubacit previše vune da nebude preglasan (neki su ubacivali da su jedva zatvorili auspuh i bilo im je tiše)

e sad pola posla sam napravio prije par mjeseci tj, izbacio staru vunu koja je bila puna ulja crna i zagorena, očistio sam ga koliko sam mogao te sam samo zamjenio vunu i radilo je dobro, tj. bio je relativno tih ali pošto mi vrag nije dao mira neki dan uzmem si malo vremena i na ispušnu cijev sam nabacio čeličnu "spužvu" i na nju bacio staklenu vunu
sad je skuter preglasan, a upotrebljena je ista količina vune kao prvi puta, samo je u čeličnoj razlika

87dB u leru, 1/3 gasa 98dB, 2/3 je već preko 110dB a na full gasu nisam ni pokušavo jer su mi se "roletne" spustile (mjereno fonometrom sa ebaye)

vaša preporuka, da se vratim samo na vunu ili da prošim rupe i ostanem na novoj kombinaciji ili postoji neka treća

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Stišavanje MHR Replica auspuha
« Odgovori #1 : 17 Srpanj, 2012, 12:15:46 »
vrati samo vunu ako ti je zvuk prije bil ok...pa makar mjenjal vunu svakih 2-3 mjeseca...
i ako ti se da,napravi duple dihtunge od klingerita na spoju s topom,to ga bude još utisalo
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline irumora

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Povljana ( P
  • Moj Skuter: Runner 50, 2007
  • Moja Kaciga: Na glavi
  • MojSetup: DR Evolution
  • MojSpuh: Malossi MHR Replica
Odg: Stišavanje MHR Replica auspuha
« Odgovori #2 : 19 Srpanj, 2012, 13:10:35 »
Također imam Replicu i nemoguče je glasan otkad sam stavio čeličnu vunu prije kamene, a dok je imao svoju standardnu vunu bio je dosta tih. Zato razmišljam naručiti baš vunu za auspuh a ne se zaje*avati a ovim kamenim vunama.

Offline pajo

  • ilegalac team
  • moderator
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3956
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Stišavanje MHR Replica auspuha
« Odgovori #3 : 19 Srpanj, 2012, 13:46:24 »
znam da su neki siril rupe i kazu da se dijeluje.kad pogledas rupe na yasuniu i npr zx-u vec ti je jasnije zasto je yasuni tisi.
lovac u mutnom team