Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Problem : preglasan auspuh  (Posjeta: 3042 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gogo tigar

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GILERA RUNNER
  • Moja Kaciga: NOLAN
Problem : preglasan auspuh
« : 04 Srpanj, 2012, 23:34:58 »
Ekipa pomažite , odnedavno sam ponosni vlasnik aprilie area 51 sa kitom od 80 ccm i zx-om , ispočetka je bilo fora ali sad kužim da je malo preglasan
privlači pozornost policije na daleko a i brijem da mi susjedi spominju mamu kad kasno dodjem doma . Negdje sam načuo da se da sa auspuhom igrat i
ugurat nekakvu vunu da bi se zvuk malo prigušio ? Dal je tko to radio već i jel to izvedivo , mislim ima li uopće smisla tako šta radit ?

Offline mark055

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Problem : preglasan auspuh
« Odgovori #1 : 04 Srpanj, 2012, 23:37:40 »
jel ima skuter gljivu na karburatoru??  :toothy11:

u auspuhu promjeni samo vunu i pogledaj da nije probijen negdje!

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Problem : preglasan auspuh
« Odgovori #2 : 05 Srpanj, 2012, 01:25:38 »
Ekipa pomažite , odnedavno sam ponosni vlasnik aprilie area 51 sa kitom od 80 ccm i zx-om , ispočetka je bilo fora ali sad kužim da je malo preglasan
privlači pozornost policije na daleko a i brijem da mi susjedi spominju mamu kad kasno dodjem doma . Negdje sam načuo da se da sa auspuhom igrat i
ugurat nekakvu vunu da bi se zvuk malo prigušio ? Dal je tko to radio već i jel to izvedivo , mislim ima li uopće smisla tako šta radit ?

pa svaki ti auspuh ima vunu u topu/prigušivaču,tebi je možda izgorila vuna pa je glasan.rastaviš spuh tj. odšarafiš top pa vidiš
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541

Offline regulater

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: peugeot
  • Moja Kaciga: takachi
Odg: Problem : preglasan auspuh
« Odgovori #3 : 11 Srpanj, 2012, 02:30:43 »
Bok! Ja ti imam na vivacity godinu dana stari gianelli extra. Ima odličan zvuk puno bolji od ZX ali je i dosta glasniji. Skinuo sam prigušivač, maknuo originalnu vunu. Onda sam ti najprije stavio nekoliko slojeva fine čelične vune za pranje posuđa i to okolo na okolo koliko možeš s rukom stisnut da vratiš navlaku prigušivača. Na sve to sam stavio dva reda staklene vune i budući je to došlo dosta debelo za navuć prigušivač, sve to sam dobro polijepio na par krugova s običnom samolijepivom papirnatom trakom onom koju koriste pituri. To sam morao napraviti jer bi bilo jako teško vratiti navlaku prigušivača. Onda malo po malo s dosta strpljenja navlaku vratiš gore i to je to. Ne moraš se bojati da će traka goriti jer se prigušivač praktično ni ne grije, samo bude malo jače topal a buku sam uspio drastično smanjiti a zvuk je fenomenalan onako potmuo. Jedini problem je što mi se sad gljiva dere ali šta ćeš ne možeš imat sve. Pozdrav !

Offline runner_sp180

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 382
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Županja
  • Moj Skuter: SP180
  • Moja Kaciga: Takachi
  • MojSetup: stock
  • MojSpuh: stock
Odg: Problem : preglasan auspuh
« Odgovori #4 : 12 Srpanj, 2012, 10:53:47 »
Bok! Ja ti imam na vivacity godinu dana stari gianelli extra. Ima odličan zvuk puno bolji od ZX ali je i dosta glasniji. Skinuo sam prigušivač, maknuo originalnu vunu. Onda sam ti najprije stavio nekoliko slojeva fine čelične vune za pranje posuđa i to okolo na okolo koliko možeš s rukom stisnut da vratiš navlaku prigušivača. Na sve to sam stavio dva reda staklene vune i budući je to došlo dosta debelo za navuć prigušivač, sve to sam dobro polijepio na par krugova s običnom samolijepivom papirnatom trakom onom koju koriste pituri. To sam morao napraviti jer bi bilo jako teško vratiti navlaku prigušivača. Onda malo po malo s dosta strpljenja navlaku vratiš gore i to je to. Ne moraš se bojati da će traka goriti jer se prigušivač praktično ni ne grije, samo bude malo jače topal a buku sam uspio drastično smanjiti a zvuk je fenomenalan onako potmuo. Jedini problem je što mi se sad gljiva dere ali šta ćeš ne možeš imat sve. Pozdrav !

grije se i top brate :D motor sam po sebi nije toliko glasan ako je u topu citava vuna i nije nigdje puknut i ako nemas gljivu..