Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: PHBG 19 odziv  (Posjeta: 2183 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
PHBG 19 odziv
« : 04 Srpanj, 2012, 10:59:32 »
Da vas pitam vi koji imate 19-21 karbove kakav vam je odziv gasa na startu i voznji
Ja vec duze vremena mucim muku na dva karba,svone i na piaggiu sa 19kom
Radi se o odzivu,uspio sam ga dobiti na startu ali tokom voznje kasni s reakcijom oko pol sekunde
Setup kod mene na moriniju je 19,5AD,klipic 40, ler/pilot 50/55,AU262,main 82,w7 sredina,vijak smjese (benzin) 1.3/4

Iskustva,prijedlozi?!
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17032
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #1 : 04 Srpanj, 2012, 11:50:37 »
jesi se probo igrat s usisim lamelama?

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #2 : 04 Srpanj, 2012, 12:04:26 »
kod mene isto tako bilo na 3-4 razlicita setupa i par karbova 19, start super, odaziv je bio malo losiji, isto tako nije trenutno nego malo kasni, mozda je do prebogate smjese ili prijenosa kad se ugrije pa centralni feder zeza.. jer se meni na jacem midraceu popravilo kad sam promijenio centralni
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline suman_aprilia

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 632
  • Spol: Muški
  • LuD zBuNjEn NoRmAlAn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Sonic
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Bit ce nesto ;)
  • MojSpuh: ima ih...
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #3 : 04 Srpanj, 2012, 12:04:49 »
Da vas pitam vi koji imate 19-21 karbove kakav vam je odziv gasa na startu i voznji
Ja vec duze vremena mucim muku na dva karba,svone i na piaggiu sa 19kom
Radi se o odzivu,uspio sam ga dobiti na startu ali tokom voznje kasni s reakcijom oko pol sekunde
Setup kod mene na moriniju je 19,5AD,klipic 40, ler/pilot 50/55,AU262,main 82,w7 sredina,vijak smjese (benzin) 1.3/4

Iskustva,prijedlozi?!
Ja sam to dobio sa onim kurcem od boost botlea i sa usisom...
:aprilia:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #4 : 04 Srpanj, 2012, 17:24:40 »
Da vas pitam vi koji imate 19-21 karbove kakav vam je odziv gasa na startu i voznji
Ja vec duze vremena mucim muku na dva karba,svone i na piaggiu sa 19kom
Radi se o odzivu,uspio sam ga dobiti na startu ali tokom voznje kasni s reakcijom oko pol sekunde
Setup kod mene na moriniju je 19,5AD,klipic 40, ler/pilot 50/55,AU262,main 82,w7 sredina,vijak smjese (benzin) 1.3/4

Iskustva,prijedlozi?!

Mislim da ti je prevelika ler dizna, ona igra kod odaziva malu ulogu, a najveću ulogu ti igra ler vijak+vijak smjese, tu štelaš odaziv do čak pola gasa! Ostalo je klipić i zeger igle!

Daj mi samo reci, AU je onaj s rupicama ili bez, atomizer?
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #5 : 04 Srpanj, 2012, 19:30:03 »
Mislim da ti je prevelika ler dizna, ona igra kod odaziva malu ulogu, a najveću ulogu ti igra ler vijak+vijak smjese, tu štelaš odaziv do čak pola gasa! Ostalo je klipić i zeger igle!

Daj mi samo reci, AU je onaj s rupicama ili bez, atomizer?

bez rupica, AN ti je s rupicama, s tim ako si dobio AN nemozes zaminit i stavit AU jer nije na istoj poziciji navoj  :icon_tongue:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #6 : 04 Srpanj, 2012, 19:46:50 »
Znaci nisam jedini koji ima problem tim
A nez koju ler da uzmem,45-48?
Usis ne dolazi u obzir iz razloga sto prvo ulaganje moraju bit lezajevi
Sa saraficem za smjesu sam i dobio odziv na startu

U prijenosu je multic,4.4,original mitsuboshi remen,crveni centralni i crvene sustice na delti,ali nije to u prijenosu jer sa 17,5 hvata kad god taknes gas
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #7 : 04 Srpanj, 2012, 22:02:40 »
U mene ler dizna 42 i do skoro bio klipic 30 i odziv na gas odlican.Onda sam ganjao idealnu smjesu na punom gasu pa stavio 6 brojeva vecu diznu sad sam na 86 pa mi se pojavilo blago trokiranje na malom gasu i stavim klipic 40 i potpuno rijesim problem sa trokiranjem a odziv se nije poremetio ni najmanje. Znaci setup karba je 42 ler,86 glavna,w7 dignuta za jedan zub,klipic 40 i atomizer je au 262 cini mi se taj je broj i plovak 4gr.
Odziv je odlican u svim situacijama samo tu igra ulogu i tacka paljenja,blago pomjeranje u advance u odnosu na serijalu znacajno popravlja stvar.



Jedino sto imam osjecaj da mi treba plovak od 5gr jer kad vozim dugo pod punim gasom na otvorenoj cesti a tank mi pri kraju sa gorivom osjetim lagani pad snage i vratim gas i sacekm par sekundi i onda opet dam pun i sve ide kao i prije.Tank vakum-ventil crijeva i karburator naravno cisti jedino sumnjam da treba teži plovak da se malo ranije otvori i dopuni karb gorivom jer sam to primjetio bas kad sam povecao glavnu diznu pa se i potrosnja pod punim gasom povecala.

Bas me intresuje jel iko iskusio slican problem i kako ga je rijesio?
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #8 : 04 Srpanj, 2012, 22:39:10 »
Znaci nisam jedini koji ima problem tim
A nez koju ler da uzmem,45-48?
Usis ne dolazi u obzir iz razloga sto prvo ulaganje moraju bit lezajevi
Sa saraficem za smjesu sam i dobio odziv na startu

U prijenosu je multic,4.4,original mitsuboshi remen,crveni centralni i crvene sustice na delti,ali nije to u prijenosu jer sa 17,5 hvata kad god taknes gas

PRobaj 48, ispod 45 ti nebu delalo sa 40 klipićem, jer ja sam jedva naštelal sa 45 ler diznom, ali zato je karb radil ko beba, svječica je ko beba i odaziv je ko beba!

Probaj 48, i igraj se sa ta dva vijka, oni  ti igraju jako veliku ulogu kaj se odaziva tiće, ovo kasnije naštelaš lako i nema filozofije, ali ta dva vijka je posel naštelati, tu se koristi sluh i dobar osjećaj!


@Josip - ide, dellorto 19mm DS dolazi sa AN262, a moj stage6 black dellorto je došel sa AU262 i oba su ista samo kaj je stage6 bez rupica, i pašu, ali sa rupicama je dosta lošiji i teže ga je štelat, i dosta goriva prosipa! Bolji je AU ili onaj koji nema rupice!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #9 : 04 Srpanj, 2012, 22:43:46 »
Jedino sto imam osjecaj da mi treba plovak od 5gr jer kad vozim dugo pod punim gasom na otvorenoj cesti a tank mi pri kraju sa gorivom osjetim lagani pad snage i vratim gas i sacekm par sekundi i onda opet dam pun i sve ide kao i prije.


To ti nema veze sa tezinom plovka. Tezina plovka je stelajuci element, ali ne takav da bi sa krivom tezinom ostajao bez benge

Offline dino73n

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški
  • Nije bed pasti,bed je ne ustati....
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Beverly 300HPE Sr50R
  • Moja Kaciga: LS2 Twister
  • MojSetup: FullSerijala
  • MojSpuh: SC08
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #10 : 05 Srpanj, 2012, 00:03:34 »

To ti nema veze sa tezinom plovka. Tezina plovka je stelajuci element, ali ne takav da bi sa krivom tezinom ostajao bez benge

Sta mislis onda sta bi uopste trebao da pokusam da rijesim ovaj problem,u gradskoj voznji apsolutno nemam tih problema a ni na otvorenom dok nije pun gas vise od 4-5km i sa tankom na manje od pola.Ocito je da je dotok goriva u pitanju.Da li da pokusam podici nivo za nekih 1-2mm jer to nisam nikad podesavao a karb je iz malossi paketa ili da ipak pokusam sa težim plovkom.

Ipak postoje 3 4 i 5 gr plovci a cemu bi uopste sluzile tri razlicite tezine,onako neko ramisljanje bi bilo vezano za nacin punjenja karba,pumpa ili slobodan pad pa pumpi moze laksi a za slobodan pad teži ili po pitanju konkretne potrosnje odredjenog setupa pa da setupi sa vecom potrosnjom trebaju teži plovak koji bi se otvorio i na visoj razini goriva u lončetu karba???
SCOOT NUMERO "2"
SF2 Yasuni R<>Stage6 HPC<>MHR replica LC<>Stage6 BigValve<>Dellorto 19 phbg from MHR pack<>red sponge<>Polini speedcontrol<>G2 EVO clutch<>Stage6/RT CNC bell<>extend gear<>2xME 7 Teen<>Xenon light<>KosoGpStyle

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #11 : 05 Srpanj, 2012, 00:13:15 »
Sta mislis onda sta bi uopste trebao da pokusam da rijesim ovaj problem,u gradskoj voznji apsolutno nemam tih problema a ni na otvorenom dok nije pun gas vise od 4-5km i sa tankom na manje od pola.Ocito je da je dotok goriva u pitanju.Da li da pokusam podici nivo za nekih 1-2mm jer to nisam nikad podesavao a karb je iz malossi paketa ili da ipak pokusam sa težim plovkom.

Ipak postoje 3 4 i 5 gr plovci a cemu bi uopste sluzile tri razlicite tezine,onako neko ramisljanje bi bilo vezano za nacin punjenja karba,pumpa ili slobodan pad pa pumpi moze laksi a za slobodan pad teži ili po pitanju konkretne potrosnje odredjenog setupa pa da setupi sa vecom potrosnjom trebaju teži plovak koji bi se otvorio i na visoj razini goriva u lončetu karba???


Tebi je ili neispravna iglica plovka, sam plovak ili vakum ne valja.
Rastavi i pogledaj jel se plovak slobodno krece ili nesto zapinje



Tezine plovka utjecu na smjesu kao recimo i ler dizna, ali oni ne mogu napravit to da ostanes bez benge. Isto vrijedi i za nivo plovka (kojeg podesi na 16mm - to je u praksi najbolje, a Malossi ga voli stavljat na 14mm kako bi smejsa bila bogatija)
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2012, 00:15:16 3alfa3 »

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #12 : 05 Srpanj, 2012, 15:47:26 »
PRobaj 48, ispod 45 ti nebu delalo sa 40 klipićem, jer ja sam jedva naštelal sa 45 ler diznom, ali zato je karb radil ko beba, svječica je ko beba i odaziv je ko beba!

Probaj 48, i igraj se sa ta dva vijka, oni  ti igraju jako veliku ulogu kaj se odaziva tiće, ovo kasnije naštelaš lako i nema filozofije, ali ta dva vijka je posel naštelati, tu se koristi sluh i dobar osjećaj!


@Josip - ide, dellorto 19mm DS dolazi sa AN262, a moj stage6 black dellorto je došel sa AU262 i oba su ista samo kaj je stage6 bez rupica, i pašu, ali sa rupicama je dosta lošiji i teže ga je štelat, i dosta goriva prosipa! Bolji je AU ili onaj koji nema rupice!

ne ide, jer imam sad ispred sebe stage6 i dellorto, i kazem ti, da osim sta je razlika u rupicama fizicki su razliciti atomizeri, s tim da sam narucio jos jedan atomizer AU i on ne pase u ovaj dell pakiranje carb  :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #13 : 05 Srpanj, 2012, 15:50:44 »
ne ide, jer imam sad ispred sebe stage6 i dellorto, i kazem ti, da osim sta je razlika u rupicama fizicki su razliciti atomizeri, s tim da sam narucio jos jedan atomizer AU i on ne pase u ovaj dell pakiranje carb  :)


Cudno, trebalo bi pasat, jer PHBG karbovi su svi identicni. RAzlika je samo u kompenentama u njima

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #14 : 05 Srpanj, 2012, 16:14:11 »
nisu baš svi isti.. možda stariji jesu ali i ja imam doma jedan stari 19 ds koji ima atomajzer koji ne paše u noviji dellorto onaj st6 black..
isprobano..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #15 : 05 Srpanj, 2012, 17:14:01 »
nisu baš svi isti.. možda stariji jesu ali i ja imam doma jedan stari 19 ds koji ima atomajzer koji ne paše u noviji dellorto onaj st6 black..
isprobano..

Onda nije problem u Dellortu nego Stage6 i drugim firmama koje ga kopiraju.

Orig. Dellorto PHBG su svi isti

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #16 : 05 Srpanj, 2012, 17:24:04 »
Sve je to danas china. Ukljucujuci  i original dellorto ..

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #17 : 05 Srpanj, 2012, 17:47:29 »
AU vs AN...
http://www.skuteri.org/forum/index.php?/topic/2710-uspesan-tuning-mog-kineza/page__view__findpost__p__253059

c/p iz istog...
E i da neke stvari pojasnim oko razlike AN-AU...I po slici se vidi da je razlika velika jer nije dovoljno samo kupiti AU i zasrafiti ga u karb.

AN-za 4t...prva slika...

AU-za 2t...druga slika...

Ako se menja onda ide obavezno i zamena rasprasivaca jer su tu razlike u visini navoja...c/p ....
"Atomizers i slajdove

Ako imate PHBG, preporuča se da provjerite atomizers prije nego ga instalirate, jer Dellorto opskrbljene trgovine sa nekim PHBG s četverotaktnih AN atomizers, a 9562 AN čahura tipa raspršivač. Ako je broj raspršivač dio počinje, to je četverotaktni raspršivač, a to može biti teže podesiti i pokrenuti vrlo bogata u praznom hodu i u 1/8 do 2/8 gasa. Svi dvotaktni raspršivači brojevi dio početi sa AU i koristiti 9655 AU raspršivač čahure.

treca slika...

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2012, 17:49:35 cvele60 »

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: PHBG 19 odziv
« Odgovori #18 : 05 Srpanj, 2012, 20:47:01 »
E to je to da.