Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoć runner 50  (Posjeta: 906 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runnersp77

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 1
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: gilera runner 50
  • Moja Kaciga: hjc
Pomoć runner 50
« : 05 Srpanj, 2012, 00:20:05 »
Ekipa trebao bih par savjeta ako netko zna što može biti uzrok ovog problema. Napomenuo bih da sam skuter dobio prije 3 dana kao kompenzaciju i da nemam doslovno blage veze o principu rada i održavanju skutera zato vas i molim za pomoć. Radi se o gileri runner sp 50 2006 godina na koju je stavljen kit od 75 ccm. Nisam siguran čija je kit proizvodnja, znam da je karburator polini. Problem je u tome što skuter radi normalno, vozi se i onda kad ga ugasim nakon vožnje nekad jednostavno neće ponovno upaliti. To se desilo 2 puta i oba puta je proradio tek nakon promjene svijećice. Vozio sam ga kod 2 majstora koji su ga pregledali i kažu da gorivo valjda prelije svijećicu i na taj način je uništi, međutim obojica nisu sigurna u čemu je problem jer nemaju iskustva s polinijevim karburatorima, bar tako kažu  :dontknow: :dontknow: :dontknow:. uglavnom kad se s karburatora skine cijev za dovod goriva dok je motor ugašen gorivo curi. Čitajući forum učinilo mi se da je možda otišao vakum ventil. Da li mislite da može biti do toga i ima li još netko kakve ideje. Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Offline Mikac21

  • Tržnica : (+24)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1730
  • Spol: Muški
  • Na zadnji pa babi u tarabu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Đakovo
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox 70ccm
  • Moja Kaciga: Uvex Ectrolon
  • MojSetup: Stage6 Streetrace i dvoja kolica đubreta
  • MojSpuh: Stage6 PRO
Odg: Pomoć runner 50
« Odgovori #1 : 05 Srpanj, 2012, 01:23:46 »
Ekipa trebao bih par savjeta ako netko zna što može biti uzrok ovog problema. Napomenuo bih da sam skuter dobio prije 3 dana kao kompenzaciju i da nemam doslovno blage veze o principu rada i održavanju skutera zato vas i molim za pomoć. Radi se o gileri runner sp 50 2006 godina na koju je stavljen kit od 75 ccm. Nisam siguran čija je kit proizvodnja, znam da je karburator polini. Problem je u tome što skuter radi normalno, vozi se i onda kad ga ugasim nakon vožnje nekad jednostavno neće ponovno upaliti. To se desilo 2 puta i oba puta je proradio tek nakon promjene svijećice. Vozio sam ga kod 2 majstora koji su ga pregledali i kažu da gorivo valjda prelije svijećicu i na taj način je uništi, međutim obojica nisu sigurna u čemu je problem jer nemaju iskustva s polinijevim karburatorima, bar tako kažu  :dontknow: :dontknow: :dontknow:. uglavnom kad se s karburatora skine cijev za dovod goriva dok je motor ugašen gorivo curi. Čitajući forum učinilo mi se da je možda otišao vakum ventil. Da li mislite da može biti do toga i ima li još netko kakve ideje. Unaprijed zahvaljujem na pomoći.
pa kaki su to majstori onda ak neznaju šta je  :laughing7:
da,može biti da ti je do vakum pumpe jer ne zatvara kad se ugasi motor pa preljeva,a može biti i da ti je do igle od plovka.to dvoje provjeri pa češ vidjeti.nova vakum puma u autokreši ti je cca 100kn
PRODAJA DIJELOVA BB 125ccm AC,Aerox dijelovi,tuning dijelovi,maske....peugeot,aprilia,neos dijelovi...
092-201-7541