Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter  (Posjeta: 672 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter
« : 20 Svibanj, 2012, 11:04:44 »
Pozz ekipa,evo ovako,radi se o piaggio lc masini,50ccm,1998. god..tocnije o pumpi ulja

Znaci u te pumpe ulja nemam nikako povjerenja(2 puta mi se sranje dogodilo upravo radi toga),pa me zanima ima li za kupiti nekakv adapter ili bilo sto sto bi drzalo remenicu koja pokrece vodenu pumpu da ne ispadne van??
Nasao sam po netu da keisler proizvodi takve adaptere koji zamjenjuju pumpu ulja pa ako moze neki link ili nesto slicno bio bih vam jako zahvalan  :hello:

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter
« Odgovori #1 : 20 Svibanj, 2012, 11:33:04 »

 ako ti se da to mozes napraviti sam za nekih pola sata, znaci onaj lim na koji se sarafi pumpa on ostaje i na njega umjesto pumpe napravis si sam od tvrde plastike debljine cca 8mm adapter, kroz onu rupu na limu mora doci nekih 0.5mm do remenice, ja sam si tak napravio, izbacio uljnu i tak imam vec 2 godine.

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter
« Odgovori #2 : 20 Svibanj, 2012, 12:00:22 »
hahah..istu stvar sam i ja napravio,samo od komada aluminija  :) ALI,nije to to,nije mi srce na mjestu kad se vozim,uvijek mislim na to,jbg,takav sam..sve mora biti tip top  :toothy12:
Koliko si km napravio u te 2 godine??
 

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter
« Odgovori #4 : 20 Svibanj, 2012, 12:14:46 »

 250kn  :toothy11:  napravio 8000km, pa onda bi se trebo bojat i da se taj kislerov neodsarafi ili sta vec, on u biti samo sluzi da remenica nešeta, nema tu nikakve sile. ja kad skidam dekl usput provjerim vijke dotegnem, al nikad greske.

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: Piaggio LC 50-Pumpa ulja,adapter
« Odgovori #5 : 20 Svibanj, 2012, 13:15:44 »
Ma ne,ne bojim se da se odsarafi..nego me najvise brine trenje između te remenice i komada alumija(u tvom slučaju plastike) jer ipak se ta remenica(ne znam koliko brzo,ali znam da se jaaako brzo vrti) i struže po tom fixnom dijelu.A vidim da je i taj kieslerov adapter isti k...c  :dontknow:
A onda je valjda to to..  :dontknow: Jedino sto mi pada na pamet je dati tokaru da mi istokari u komadu aluminija,željeza dosjed za ležaj pa u taj ležaj ubaciti onaj komad od uljne pumpe koji ulazi u remenicu...ali..ako si ti napravio 8000km bez greske znaci da sam za ovo ljeto siguran..ostat ce ovako kako je i gotovo  ;D