Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Izmjena ulja quasar 250  (Posjeta: 3635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Izmjena ulja quasar 250
« : 11 Svibanj, 2012, 22:42:17 »
Ako itko zna tocno kolika kolicina ulja ide u quasar 250 bio bih jako zahvalan  :help: .
I  po mogucnosti ako ima netko da ima iskustva s tim izmjenama ulja, ima li kakav djep u karteru gdje ostane ulja kad se sve izlije pa da izvucem sisaljkom? ili ce sve izac kroz onaj cep? Moram li filter bas jako pritegnut necim ili mogu i rukom kao na autu?
Cuja san da su te masine jako osjetljive na ulje pa nebih volio zabrljat, a nije bas da mi ga se vodi u ovlasteni sevis kad san cuja cifre  :sad1: :sad3: :angry9: :angry7: :violent1:
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Izmjena ulja quasar 250
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2012, 12:22:54 »
Ako itko zna tocno kolika kolicina ulja ide u quasar 250 bio bih jako zahvalan  :help: .
I  po mogucnosti ako ima netko da ima iskustva s tim izmjenama ulja, ima li kakav djep u karteru gdje ostane ulja kad se sve izlije pa da izvucem sisaljkom? ili ce sve izac kroz onaj cep? Moram li filter bas jako pritegnut necim ili mogu i rukom kao na autu?
Cuja san da su te masine jako osjetljive na ulje pa nebih volio zabrljat, a nije bas da mi ga se vodi u ovlasteni sevis kad san cuja cifre  :sad1: :sad3: :angry9: :angry7: :violent1:

Sa izmjenon filtera ide 1,1 litra 5w40, filter moras dotegnuti sa kljucem ili remenom za filtere jer je premalen promjer da bi ga dovoljno dotegao sa rukom.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Izmjena ulja quasar 250
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2012, 17:50:10 »
u leader ide 1.1 u quasar mašine ide 1.3 5w40
sve iscuri van,nagneš još malo skuter na tu stranu di je čep za ispuštanje..
filter dobro stegneš s rukom..uliješ prvo oko 1.2 l u karter pa upališ skuter da malo odradi i povuče ulje onda provjeriš na mjerici i kolko fali još doliješ.
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Izmjena ulja quasar 250
« Odgovori #3 : 13 Svibanj, 2012, 02:27:17 »
u leader ide 1.1 u quasar mašine ide 1.3 5w40
sve iscuri van,nagneš još malo skuter na tu stranu di je čep za ispuštanje..
filter dobro stegneš s rukom..uliješ prvo oko 1.2 l u karter pa upališ skuter da malo odradi i povuče ulje onda provjeriš na mjerici i kolko fali još doliješ.

Da tako je, desni karter je širi jer je magnet u ulju pa ide i malo više ulja. Da ne bude zabune kod provjere razine, ulje mora biti na makismumu kad je čep-mjerica zavidana.
Savjet je filter prije stezanja napuniti uljem jer prilikom paljenja motor ranije postigne tlak ulja, npr. kod većih motora se zna desiti "zračni čep" unutar kanala za podmazivanje i motor nema optimalno podmazivanje te ponekad se ne ugasiti lampica tlaka ulja.
Radi sigurnosti preporuka je filter lagano dotegnuti sa ključem ili remenom jer nema baš prostora oko njega za dotegnit ga rukom a i promjer je malen pa i nije baš dovoljna sila.

Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: Izmjena ulja quasar 250
« Odgovori #4 : 13 Svibanj, 2012, 11:06:50 »
Ok, hvala na pomoci, sad samo preostaje da to sredim i nabacim mali video (sa mojom sjajnom 2mpx kamerom :D)
 :headbang:
Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Izmjena ulja quasar 250
« Odgovori #5 : 13 Svibanj, 2012, 11:09:02 »
pomalo i toe to  :icon_thumright:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)