Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: grije se yamaha aerox 50  (Posjeta: 4087 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #20 : 07 Svibanj, 2012, 11:52:00 »
mah ne grije se on radi misunga nego radi toga kaj pumpa ne tira kak treba ili nije odzracen kak treba

nema tak siromasne smjese koji ce serijskog roxa dotjerat u crveno
na gurtneru od 58 dizne su ubacivali a nije se grijal, istina na 70 i 72 dela najbolje
na dellortu 86 nutra i miran si

a ovo sto se tebi desava je zacvikani termostat  ili nepropisno odzracen motor ili manja sansa ftrgnuto pero u vodenoj pumpi

ajd ga upali, da radi na leru i vidi dal ti u posudicu vde tira mlaz takk da skoro ide van
ako tira onda je vodena ok

a ako ga ides odzracivat onda ga stavi na centralne nogare, upali i digni prednji kotac oko 80cm od poda na 10 sekundi pa ga onda dolij pa ga nagni na lijevo pa ga opet digni da sav zrak izade iz termogrupe i dolij tekucine do max

ako i dalje pregrijava onda je zacviko termostat i moras ga zamjenit

Rekao je da pumpa radi,provjerio je u posudici.
Mozda je termostat ali mi je sumnjivo vec da na 3tkm rikne.
Mozda nije dobro odzracio  :dontknow:

Ako mu je prije skidanja blokada bilo sve ok a poslije se poceo grijat onda je do male dizne.

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #21 : 07 Svibanj, 2012, 12:22:06 »
gle sve je bilo ok nakon rezanja auspuha i skidanjem blokada do prekjucer onda mi se upalila prvi put ta kontrolka od temp. vjetar je dosta puhao u mene znaci veci otpor nego inace odvezao sam se jos par sto metara s laganim gasom premda ni nije bio full gas kad se je pregrijala,te ga ugasio i nakon mozda minute dao kontakt nesvijetli nista,upalio ga malo se po firmi vozao stani kreni i nist sve ok, kuci sam isao s punim gasom skoro stalno i nista.jucer opet vjetar u nos i opet isto, onda sam skinuo masku i sva crijeva pocupao i s slauhom isprao nigdje nije zastopano bilo otpojio sam gornju cijev od pumpe kad sam sve isprao stavio gore u posudu slauh da stalno curi upalio i kad dam gas bolje sprica vodu iz pumpe sto sam zakljucio da je pumpa ok. jedino je kroz motor isla teze voda ali opet voda je ledena pa automatski hladi i termostat se zatvara , onda sam ostavio otpojenu vodenu pumpu samo gornje crijevo i tocio antifriz kad je poceo curit kroz pumpu stavio sam i na nju gornje crijevo. uglavnom upalio motor i doljevao antifriz i stalo na max. i ima onaj mlaz u posudici sto opet pokazuje da je pumpa ok i da ide voda kroz masinu. opet se provezao i ok , a sad za ubuduce neznam .zaboravio sam da prije svega bio je kiler vruc a u posudici voda nije, a sad je i kiler vruc i u posudici voda. mozda se bilo sam nest pojebalo iako je bilo vode u posudici .  sad je opet hladno i kisno za daljnje istrazivanje dali je sad sve ok, ajd bar da nemoram nist mijenjat po karburatoru i opcenito,jer sve je orginal osim auspuha sto sam odrezao ono slijepo crijevo,ono gumeno i bio polumjesec na ulazu u auspuh-i to skinuto, plus normalno prsten na variomatu. i sad mi je glupo da moram mijenjat dizne itd a samo sam skinuo blokade,

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17035
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #22 : 07 Svibanj, 2012, 12:30:34 »
nisi ga odzracio

Offline marin-w

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1961
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RIJEKA
  • Moj Skuter: SPEEDFIGHT 2 X-FIGHT
  • Moja Kaciga: LAZER VERTIGO ZEBRA
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ARROW EXTREME
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #23 : 07 Svibanj, 2012, 12:47:52 »
Zaplesi sa njim onda po dvoristu da ga odzracis  ;D
A,svjecicu isto provjeri,makar to nije nekia mudrost da to prekrizis  :icon_thumright:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #24 : 07 Svibanj, 2012, 12:51:55 »
nema se sto vise pisat dok ne napises koji je karburator  i dizna u njemu. Majstor koji je skidao blokade morao je promjenit diznu, kod piaggio grupacije je to standard procedura, nakon skidanja blokadi sa standardne dizne 53 na 64.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #25 : 07 Svibanj, 2012, 13:45:22 »
ok evo piše za karburator  PHBN 12HS/DELL'ORTO to je sve sto piše a sad koja je dizna i koja bi trebala ici neznam

Offline geco

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 318
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: STG. MAROF
  • Moj Skuter: YAMAHA YOG RR
  • Moja Kaciga: Arc
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #26 : 07 Svibanj, 2012, 18:27:10 »
ja sem imal problem dok sam kupil rox isto se grijal al pukla je ona plastika kaj vrti pumpu,to promjenio al je on i dalje se grijal do god se nisam tu čul s dečkima da ga treba ozračiti,ovo mi nije uspjelo sa dizanjem motora nego sam ja odzračil na indikator temperature i evo napravil preko 1000km sve u redu,mada meni lampica i dalje malo svijetli al to je do indikatora....
Pravi bajker nije onaj koji nije bar jedan put pao s motora :D hhehe

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #27 : 07 Svibanj, 2012, 20:53:54 »
hvala vam na savijetima budem vidio kako ce se dalje ponasat,jer meni je skuter eto da se jeftinije vozim i da mi sljaka normalno bez blokade,nezanima me dodatno pojacavanje ni nis,nego da je sve serijski, tak da se nadam da necu morat kopat po diznama i ostala kemijanja.

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #28 : 07 Svibanj, 2012, 21:14:42 »
jao sta ga mozete zakomplicirat s tim odzracivanjem...



stavi antifriza na max,skini cep, upali skuter nek radi dok  pumpa ne proradi, kad termostat otvori pusti ga jos minutu-dvije da zrak izađe van kroz posudu gore i stavi cep natrag

ako nekome nije jasno zasto tako nek pita neda mi se sad objasnjavat....  ;D
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline maha123

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: yamaha aerox 2008
  • Moja Kaciga: ips
Odg: grije se yamaha aerox 50
« Odgovori #29 : 08 Svibanj, 2012, 20:06:31 »
svijecica izgleda kao broj 14 znaci  :headbang: ,i to sve skupa znaci da se nemora stavljati veca dizna nakon skidanja blokadi . vozio sam se danas punk.. i nista zasad se nije upalilo osim kontrolke ulja jer mi je prikraju.