Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pregrijavanje nrg power  (Posjeta: 1273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
pregrijavanje nrg power
« : 01 Svibanj, 2012, 18:56:49 »
na nrgu je malossi sport, mhr replica, polini vario 6,3 valjci, phva 17,5, klipic 40 igla na sredini dizna 80 vijak smjese na dva kruga.

Skuer se pregrijava vecinom kad u dvoje se vozim na uzbrdici tj pod vecim opterecenjem, sam kad se ganjam nista, max na 7 crtica dodje temp.

Je li kriv hladnjak? Imao sam u planu stavit od nove aprilie i busit plastike za protok i mozda dell 19. Jesam to pametno zborio? Konkretno pitanje je jel se dogadja to zbog premalog hladnjaka? Jel se ikome dogadjalo?

U skuteru je trenutno prevelik postotak mjesavine, moze li to sta smetat?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #1 : 01 Svibanj, 2012, 19:00:55 »
Kolko % ulja? Kakve je boje svjecica? Grije ti se ako je siromasnija smjesa
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #2 : 01 Svibanj, 2012, 19:56:16 »
3,0 ako ne i vise, prelilo se malo. Svjeca je malo svijetlija, boja bijele kave sa 80. Sa 85 je malo tamnija bila. Probat cu stavit ne izbusen airbox.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #3 : 01 Svibanj, 2012, 21:42:40 »
stavi veću diznu.. antifriza nalij do čepa.. odzrači dobro

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #4 : 02 Svibanj, 2012, 11:16:31 »
stavio sam poklopac bez rupa dodatnih, samo one dvije tvornicke, tuljac nije izvadjen, prije je bio saraf smjese na 1,5 krug da nebi trokirn, sad je na 2,5. Al to sam sinoc stelovo bilo je hladnije nego po danu a i sto ce bit narednih dana. Idem sad vidit kakva ce svijeca bit na punom itd pa stavim ovdje. Imam 86 diznu pa budem probao s njom, ali mislim da bi onda tuljac morao ic van?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #5 : 02 Svibanj, 2012, 13:58:05 »
Imam 86 diznu pa budem probao s njom, ali mislim da bi onda tuljac morao ic van?

Da, morao bi van. Ionako u poklopcu karba imas 2 rupe koje smanjuju protok na nekih efektivnih 16-17mm pa nije bitno sto je rupa kad izvadis lulicu 23mm.
Naravno, ako nisi preradjivao poklopac.

Offline zip.sp.tuning

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 350
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio zip sp
  • Moja Kaciga: agv
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #6 : 02 Svibanj, 2012, 15:34:32 »
stavi veću diznu, a koju svjecicu imas

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #7 : 02 Svibanj, 2012, 15:49:24 »
svijeca je dobra, ngk br9es

Probao sam sa 86 diznu s njom trokira do pola gasa, odvijao sam do 3,5 kruga i trokiranje je pistojano tad na 1/3 gasa, na 2/3 ne trokira tad. Ali mogu zaboravit ler tada. Sa diznom 80 osjecam da mu zafali goriva jer na punom padnu okretaji. Mogu eventualno zavit vijak smjese ali nece puno pomoc. Znaci standard airbox, dizna 80 premala a 86 velika, tj trebao bi vise zraka na manjem otvoru, nisam probao iglu dizat?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #8 : 02 Svibanj, 2012, 18:06:13 »
Ako ti treba vise zraka na srednjem otvoru, onda iglu spustas.
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #9 : 02 Svibanj, 2012, 18:08:33 »
i turpijaš klipić.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #10 : 02 Svibanj, 2012, 18:19:32 »
klipic je obradjen po crti, igla na srednjem zarezu. To cu jos probat, ako nista prelazim sutra na 19.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #11 : 02 Svibanj, 2012, 20:04:55 »
svijeca je dobra, ngk br9es

Probao sam sa 86 diznu s njom trokira do pola gasa, odvijao sam do 3,5 kruga i trokiranje je pistojano tad na 1/3 gasa, na 2/3 ne trokira tad. Ali mogu zaboravit ler tada. Sa diznom 80 osjecam da mu zafali goriva jer na punom padnu okretaji. Mogu eventualno zavit vijak smjese ali nece puno pomoc. Znaci standard airbox, dizna 80 premala a 86 velika, tj trebao bi vise zraka na manjem otvoru, nisam probao iglu dizat?

Eto, saznao si ta daj karb nije lako postelat sa vecom diznom jer je mali izbor dodatnih dijelova za stelanje nizih otvora gasa.
Stavi ti 19 karb ako hoces da stvari budu uglavnom kako treba. A i nesto snage ces dobiti.

Pogotovo tebi preporucam PHBG sa W7 iglom jer definitivno trebas neki koji nece imat bogatu smjesu na manjim otvorima gasa

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #12 : 02 Svibanj, 2012, 20:57:24 »
koja je igla na dell 20,5? Imam igluod njega i w16. Probao bi obje ali nema na ovoj drugoj oznaka
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Gelipterina

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Peugeot Jet Force
  • Moja Kaciga: Dainese d181
  • MojSetup: u potpisu...
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #13 : 02 Svibanj, 2012, 21:02:53 »
Samo jedno pitanje, to pregrijavanje, dal tebi zahuha skuter, ili mu se temperatura na urici previse digne kod veceg opterecenja?
Malossi Sport 70ccm, polirani kanali, Gianelli Reverse, Dellorto 17.5 PHVA TS, getriba +17,5%, Stage 6 Sport Pro vario, pomankuto paljenje, HID...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #14 : 02 Svibanj, 2012, 22:18:18 »
na satu, kad pocne treperit i rast opasno, stam sastrane i cekam da padne  na dozvoljeno pa opet. Na cep mi nije izbijalo, i osjetim na onim otvorima sastrane jako vruc zrak.

Edit: indikator sam mjenjo, tako da nebi reko da on siri lazne informacije.
« Zadnja izmjena: 02 Svibanj, 2012, 22:45:12 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15008
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #15 : 02 Svibanj, 2012, 22:47:02 »
koja je igla na dell 20,5? Imam igluod njega i w16. Probao bi obje ali nema na ovoj drugoj oznaka

W igle su iskljucivo za PHBG karbove

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #16 : 02 Svibanj, 2012, 22:57:40 »
W igle su iskljucivo za PHBG karbove
aha, to sam znao, moje pitanje je bilo 20,5 standard igla u phbg, ne ide? Morat cu narucit onda w7, sutra budem svejedno probao postelat sa w16.

Bili mogao netko ako mu nije tesko stavit link za preradu airboxa za 19karb. Malossi upute?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #17 : 02 Svibanj, 2012, 22:59:55 »

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: pregrijavanje nrg power
« Odgovori #18 : 03 Svibanj, 2012, 13:40:13 »
stavljen dellorto 19 phbg bd, klipic 40,  igla je standardna njegova, cini mi se w9, dizna 78, ler dizna 48, vijak smjese na krug i pol igla na drugom zarezu od gore. Skuter ide oke, nastelo sam ga od oka dok je bio na stolu i zasad oke. Iglu budem spustio za zarez jer zna zatrokirat na pola gasa. Nista oko airboxa nisam dirao.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34