Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: win7 problem  (Posjeta: 3093 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #20 : 09 Veljača, 2012, 14:11:19 »
64bitni windowsi mogu adresirat više rama od 32bitnih. 32bitni mogu oko 3 gige adresirat, 64bitni 196giga mislim.

I na 64bitnim windowsima možeš instalirat 64bitne programe kojih je još uvijek jako malo. A i od ovih što su dostupni, to su većinom programi za CAD i sl.
Znaci nemam nikakve koristi od njega sad  :angry7:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #21 : 09 Veljača, 2012, 14:13:36 »
Nemaš, al nećeš imat ni problema nikakvih što ih imaš. Nemaš potrebe se zajebavat s reinstalacijom, osim ako to izričito želiš, onda to napravi.  Bolje za tih sat vremena što ćeš minimalno izgubit za reinstalaciju idi ganjaj cure  ;D

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #22 : 09 Veljača, 2012, 14:17:43 »
Nemaš, al nećeš imat ni problema nikakvih što ih imaš. Nemaš potrebe se zajebavat s reinstalacijom, osim ako to izričito želiš, onda to napravi.  Bolje za tih sat vremena što ćeš minimalno izgubit za reinstalaciju idi ganjaj cure  ;D
Evo nasao sam u kuci 2 plocice,jedna od 1gb ddr2,taj valjda meni odgovara i druga kingston i pisu samo neki brojevi po njoj i dosta je uza,
da stavljam il da ne stavljam?
A cure ne smijem ganjat ;D
« Zadnja izmjena: 09 Veljača, 2012, 14:24:01 Miki-speedy-sm »

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #23 : 09 Veljača, 2012, 14:26:48 »
Pa ak imaš slobodni utora na ploči stavi, i naravno ak je ispravna pločica.

A ova jako uska je vjerojatno memorija za laptop.

Ovo za cure neću komentirat jer nije istina to što pišeš  :icon_biggrin:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #24 : 09 Veljača, 2012, 14:30:21 »
Pa ak imaš slobodni utora na ploči stavi, i naravno ak je ispravna pločica.

A ova jako uska je vjerojatno memorija za laptop.

Ovo za cure neću komentirat jer nije istina to što pišeš  :icon_biggrin:

Evo ubacio sam,pise instalirana memorija Ram-4.00GB(2,44 iskoristivo) what's next?  :laughing7:

Ne znam o tome nista :laughing7: :dontknow:

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: win7 problem
« Odgovori #25 : 09 Veljača, 2012, 14:32:39 »
DDR2 ti je standard, ak nije istih dimenzija ko ove di imas unutra onda ne pase. Jedino kaj neke memorije imaju s obe strane mem cipove a neke samo s jedne, pa u tom slucaju moze bit uza. A i ak nije ddr2 nemres je ugurat u slot ionak.

Tebi je tak svejedno jel imas W7 x86 ili x64, glavnu razliku ti je pupo rekel, a p.rograma imas brdo sad vec, ubiti svaki program novijeg datuma ti je x64, to je prije bilo problema s tim sad nema vise
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #26 : 09 Veljača, 2012, 14:33:32 »
Hm, di piše da je 2,44 iskoristivo? Kakav komp imaš, komponente? Jel imaš grafu posebno il neku integrirano?


@danc00

DDR3 je sad standard  :icon_tongue:  Al imaš pravo, nemožeš memoriju koja nepaše ugurat u slot, jer sve imaju različit raspored rupa iako su naizgled fizički jednake.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #27 : 09 Veljača, 2012, 14:37:33 »
DDR2 ti je standard, ak nije istih dimenzija ko ove di imas unutra onda ne pase. Jedino kaj neke memorije imaju s obe strane mem cipove a neke samo s jedne, pa u tom slucaju moze bit uza. A i ak nije ddr2 nemres je ugurat u slot ionak.

Tebi je tak svejedno jel imas W7 x86 ili x64, glavnu razliku ti je pupo rekel, a p.rograma imas brdo sad vec, ubiti svaki program novijeg datuma ti je x64, to je prije bilo problema s tim sad nema vise
Provjerio sam prvo jel se podudaraju kontakti,nisam bas toliko mutav :frajer:
I da ova ima s obje strane - http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/PartsInfo.asp?ktcpartno=KVR800D2N6/1G eto je
Aha,glavno da ja mogu picit kantera i nfs

Hm, di piše da je 2,44 iskoristivo? Kakav komp imaš, komponente? Jel imaš grafu posebno il neku integrirano?


@danc00

DDR3 je sad standard  :icon_tongue:  Al imaš pravo, nemožeš memoriju koja nepaše ugurat u slot, jer sve imaju različit raspored rupa iako su naizgled fizički jednake.


a graficka je 9600GT,samo to znam :toothy12:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: win7 problem
« Odgovori #28 : 09 Veljača, 2012, 14:40:15 »
di piše 4 gb... jesi siguran da si dobro gurnuo :icon_biggrin:

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #29 : 09 Veljača, 2012, 14:44:06 »
di piše 4 gb... jesi siguran da si dobro gurnuo :icon_biggrin:
Kad guram,ne masam  :toothy12:
http://prntscr.com/5zl81

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: win7 problem
« Odgovori #30 : 09 Veljača, 2012, 14:45:25 »
Zato mu velim da provjeri plocice, a on da je provjeril kontakte.

Imas 2.5Gb RAM-a, ne 4. A sad kaj si ti stavil u utore ne znam, samo pazi kak i kaj guras jer ti lako prede van bijeli dim, a bez njega ni jedna komponenta nece delati.
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #31 : 09 Veljača, 2012, 14:49:51 »
Zato mu velim da provjeri plocice, a on da je provjeril kontakte.

Imas 2.5Gb RAM-a, ne 4. A sad kaj si ti stavil u utore ne znam, samo pazi kak i kaj guras jer ti lako prede van bijeli dim, a bez njega ni jedna komponenta nece delati.
Al da nije ok ne bi prepoznao 2 dodatne plocice koje su po 1GB

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #32 : 09 Veljača, 2012, 14:53:30 »
De probaj upalit komp samo s jednom pločicom, pa onda opet ugasit i didat sve. Ovo sad ploča tj bios truje jer neće remapirat memoriju. Taj tvoj problem se rjetko desi, al se desi.


Il možeš probat prvo ovako

start->run->msconfig->Boot tab->Advanced options->Maximum memory  i stavi kvačicu, OK i kad te pita, restartaj komp.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #33 : 09 Veljača, 2012, 15:02:04 »
De probaj upalit komp samo s jednom pločicom, pa onda opet ugasit i didat sve. Ovo sad ploča tj bios truje jer neće remapirat memoriju. Taj tvoj problem se rjetko desi, al se desi.


Il možeš probat prvo ovako

start->run->msconfig->Boot tab->Advanced options->Maximum memory  i stavi kvačicu, OK i kad te pita, restartaj komp.
evo sad sam to uradio i opet isti k...

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #34 : 09 Veljača, 2012, 15:04:56 »

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #35 : 09 Veljača, 2012, 15:06:24 »
Onda probaj izvadit mem module van i upait samo s jedim, i onda opet restart i upalit sa svima.

I probaj procesor van izvadit i vratit. Moguće da ti neki pin na procesoru neleži dobro pa da imaš problema pošto je memorijski kontroler u procesoru.

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #36 : 09 Veljača, 2012, 15:08:33 »
Onda probaj izvadit mem module van i upait samo s jedim, i onda opet restart i upalit sa svima.

I probaj procesor van izvadit i vratit. Moguće da ti neki pin na procesoru neleži dobro pa da imaš problema pošto je memorijski kontroler u procesoru.
Daj reci mi da me zezas :icon_biggrin:
sjecam se da mi je nekad davno drug donosio ram i nije ga htio nikako prepoznat i on je nesto na pocetku cackao valjda u biosu
aj sad cu iscupat plocice

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #37 : 09 Veljača, 2012, 15:16:46 »
ev izvadio one 2 stare sto su bile i onu jednu novu i ostavio samo kingston onu malu sto ima s 2 strane chipove xD
komp malo vise steka

Offline Miki-speedy

  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4570
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Nexus 250
Odg: win7 problem
« Odgovori #38 : 09 Veljača, 2012, 15:37:31 »
A j****u pleme njegovo...vratio sam plocice,upalim komp radi al na ekranu nista,samo crno :angry7:

Offline Pupo

  • moderator mini
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: win7 problem
« Odgovori #39 : 09 Veljača, 2012, 15:42:43 »
A morat ćeš rastavit sve ponovo i sastavit. Izgleda da te nešto memorija hebe il nešto, pa najoblje da ostaviš kako je railo prije, sa 2,5gb memorije. Jer nepada mi ništa više napamet šta bi mogo pogledat/promjenit