Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: gilera dna  (Posjeta: 4403 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: gilera dna
« Odgovori #20 : 28 Lipanj, 2009, 01:24:28 »
vozio sam DNA 50, i DNA 180, kad vozim taj skuter-motor neznam, jednostavno mi dole na nogama fale brzine i kocnica kao na RS-u, Cagivi Mito..itd...
to je fora za vozit par dana, zajebancija....ali radije skuter nego to...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: gilera dna
« Odgovori #21 : 28 Lipanj, 2009, 11:59:07 »
Sranje, ima ga pere sa rr-om nesto meni sere ima poun qurac kubika, a nije brzi ubrzanju od moje lune s spuhom :laughing1:
Fora je par dana, al kad onda skuzis da je to samo skuter, shvatis da je bilo bolje uzet nrg-a ili runnera :icon_thumright:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: gilera dna
« Odgovori #22 : 30 Lipanj, 2009, 13:36:51 »
Imao sam ga ja...to mi je bio prvi skuter...

Ovisi kaj ocekivas od njega..kaj se vozljivosti tice motor je savrsen...14 cola felge...prvi piaggio 50 s digitalnim vuricama koje se danas koriste na novim runnerima i nrg...isto tako zadnje svjetlo od nogo runnera...moze se reci da je DNA bila u ono vrijeme prototip pravi...i puno tog su prenjeli na novije modele piaggio grupacije..polozaj sjedenja je super...svjetlo je najjbolje koje je piaggio ikad napravio na 50ccm...moze bez problema konkurirati s vecim skuterima nexus itd..dvije H4 zarulje su unutra...Jedna zarulja za dugo jedna za kratko...kad ti zgori jedno sam zamjenis,...i mos duplo kiristiti zrulju...jel je zarulja s dvije niti a koristi se uvijek jedna samo....ovjes fenomenalan..samo iza treba neki dobar amortizer bubnuti napred su vilice ko na vecim motorima svaki stap je poseban a komplet volana je trokut..i ima dva trokuta gornji i donji...ovisno o kilazi vozila treba mozda gusce ulje metnuti..orignal je 10w ja sam metao 15w i savrseno je bilo onda..kocnice preobre....napred dvoklipna clejust ko i na vxru 200.


Eh sad...ako mislis neki tuning i to..zaboravi...neisplativo je i nikad neces dobiti to kaj ocekivas...ja sam se namucio i potrosio para i para...serijski prijenos treba postelati najbprije da motor opce ide normalno..kad je serijala...najvise ga kile jebu jel je to jebeno tezak motor..s tekucinama mislim da je nes oko 120kg + 14 cola kotaci + duzi blok...duzi od starog runnera a mislim da je isti ko na novom runneru ali nisam za to sto posto siguran...

Da bubnes trophy gore ili psorta u kombinaciji s zx i 19 frgom  mos racunati da ce ti motor ici negdje ko dobro slozena serijala runner sa zxom...remen obavesno x kevlar ..ili slicno tome da je sto kruci da se ne rasteze jel jako dugacak i kad se zgrije javljaju se problemi u prijenosu...usred ljeta na veicm uzbrdicama se voli pregrijavati jel je mali kiler i nedobiva dovoljno zraka...tak da je preporucljivo ugraditi ventilator sa SPa i sloziti na prekidac ili termoprekidac...

Rama od DNA50 je potpuno ista ko i na 125 i 180...rama ima pripremu za dva amortizera i sve kaj treba za vecu masinu..sam bi trebalo instalaciju sloziti da pase nosac masine sloziti  i masina se da gore naserafiti....ove 125 i 180..ima i kemija di su stalvjali decki 180SP masine gore..to je dobro jako radilo smao je problem felga bila jel mora ostati 13 cola od sp felga pa suga izgleda...

50 masina je preopterecena uglavnom i 125 nije bas nesto...180 4t je super za voziti...ak je vozac visine oko 150-160cm...165 eventulano..i onda odobro zgleda na njemu...ak si visi onda pocne smjesno djelovati kad te neko vidi i skvrcene su ti noge malo...



Ak jos kaj zanima pitaj..znam komplet motor u seraf...bio je vise puta komplet rastavljen..i kad sam ramu lakirao itd...
Under construction...