Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vaša preporuka u vezi karburatora  (Posjeta: 4855 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #20 : 29 Lipanj, 2008, 23:53:22 »
Moze i meni neka preporuke za  frgu ?
Derbi gp1 open, piaggio masina , LC
kit TP due+
multivar i kevlar remen
stage 6 pro spuh
ostalo sve serijala

Za sad je samo kit na skutu, ceka se da dodje auspuh. Sa auspuhom ide i multivar i remen gore - te zavrsno postelavanje rolica i federa kuplunga ...
Frga mi je samo opcija , ako cu imat nesto viska para   :toothy12: -

1.Ono sto mene najvise zanima je sto cu ja dobiti sa vecim karbom ?
2.Jasno mi je da ce skut ici bolje - al sto znaci bolje ? 10,30,50  %  ?
3.Potrosnja:  kolko citam nebi smijela se povecat nesto drasticno  ::) ili ? (Trenutno je 3,6 L/100km, samo sa kitom, u fazi razrade sam )
4.Oce se masina posljedicno razvrtavat u vece okretaje ili ce jednostavno brže dolaziti do istih ? Pitam zbog serijske radilice, te zbog buke i nerviranja susjeda   ::) :sad1:
5. Ako bi se i odlucio za veci karb. sa gore navedenim setupom : 19 ili 21 ?
6. Koji proizvodjac je neki best buy ? nista ne trazim specijalno, al vidim cijene od 50-150 EUr pa mi nije jasno zasto ?


TnX   :headbang:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #21 : 30 Lipanj, 2008, 00:02:38 »
Iće ti do 20% bolje u startu, bolje će primat gas i iće možda za par km/h više naravno to sve ako ušteluješ a trošit će ne više od 6 l i sad s tim auspuhom i due+om i seriskim 17.5 bi trebo trošit ne više od 5l a more doć i do 7 to ti je sve od stanja karb. more ti manje trošit sa 19 već sa tim 17.5... uzmi dellorto 19 BS
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #22 : 30 Lipanj, 2008, 00:11:44 »
Pretpostavka je da ce karb biiti postelan kak spada, tako da ne dolazi u obzir neka veca potrosnja zbog krivo postelanog karba...  :toothy11:
Krajnja brzina mi je najmanje bitna, iskreno najvise se bojim da nebude mi skut od 70ccm trosio ko auto , a i neda mi se svakih 100 km na benzinsku  :sad3:
Kad  se cijeli setup poslozi  , vidit cu sto ce se dogadjat, a i neku potrosnju,  a do onda imam vremena za razmisljanje o opciji nove frge :)

Offline Hrga

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 1283
  • Spol: Muški
  • 50ccm in memory...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jarmina
  • Moj Skuter: Nije
  • Moja Kaciga: Nije
  • MojSetup: Nije
  • MojSpuh: Nije
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #23 : 30 Lipanj, 2008, 00:15:24 »
Pretpostavka je da ce karb biiti postelan kak spada, tako da ne dolazi u obzir neka veca potrosnja zbog krivo postelanog karba...  :toothy11:
Krajnja brzina mi je najmanje bitna, iskreno najvise se bojim da nebude mi skut od 70ccm trosio ko auto , a i neda mi se svakih 100 km na benzinsku  :sad3:
Kad  se cijeli setup poslozi  , vidit cu sto ce se dogadjat, a i neku potrosnju,  a do onda imam vremena za razmisljanje o opciji nove frge :)


ta opcija ti je medu najvaznijim stvarima, pa jbt niko se nije sjetio da mu treba veci karb, hello!! pa ima due+ to ce se pregrijat, eno alfi na replici sa 17.5 karbom je odjebala replica... a zna se da on zna postelat, tako da stavljaj karb prije sve i spuha i svega

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #24 : 01 Srpanj, 2008, 13:34:12 »
............
3.Potrosnja:  kolko citam nebi smijela se povecat nesto drasticno  ::) ili ? (Trenutno je 3,6 L/100km, samo sa kitom, u fazi razrade sam )........



poceo sam ga vec i stiskat , presao 360 km .. zadnjih 160 km , potrosnja 3,9 L   :glasses9: , zakon, tolko mi je i serijala trosila :)
Samo sto ce biti kad dodje spuh i ostali djelovi  :frajer: bar 2 L gore :)


nego , nije mi nitko odgovorio na pitanje br. 4;
Citat:
4.Oce se masina posljedicno razvrtavat u vece okretaje ili ce jednostavno brže dolaziti do istih ? Pitam zbog serijske radilice, te zbog buke i nerviranja susjeda :)


EDIT : a da ja odmah razmisljam o soluciji 20,5 ili 21 ? jbg, ako vec uzimam da uzmem posteno i bok ... samo  se bojim da nebude mozda preveliko to za ovaj setup, te me najvise yebe potrosnja  :toothy11:
Dali uopce ima svrhe sa 17,5 na 21

Oce me netko odgovoriti od 20,5 ili 21  ili  koga_yebe  uzmem  pa sto bude bude :) ,
« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2008, 13:38:42 Dinac »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #25 : 01 Srpanj, 2008, 14:54:04 »
ima svrhe uzet, najbolje ti 20.5 sa runnera 180 seriski, neće bit nešto velika potrošnja a  razliku ćeš osjetit, ja kad sam sa 17.5 na 20.5 skuter mi se preporodio dizo se na gas na zadnji a prije nije mogo, to kad sam imo prvi kit... ukoliko ne bude isprvan karb. trošit će više a i ti šta si uopće stavljo išta ako ti je bitno da ne troši više od 5l, taj kit ne ide sa 17.5 seriskim karb. i nije mi jasno kako si uzeo due+ a sigurno želiš i da ti traje preko 20000 km bez mjenjanja klipa
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #26 : 01 Srpanj, 2008, 15:06:15 »
Ako sam ja skuzio, u ovoj prici due+ pije 3,6L. Bice da to ne prelazi 6500 rpm...

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #27 : 01 Srpanj, 2008, 15:15:11 »
a taj kit radi normalno tek od 11000 pa nadalje max snagu se more izvuć na 13500 sa nekim auspuhom ko roost, a ovdje i ne radi
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline gumy

  • Tržnica : (+38)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4362
  • Spol: Muški
  • www.sco.hr
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #28 : 01 Srpanj, 2008, 15:21:30 »
due najbolje radi kako je hac rekao od 12 pa do malo ispod 13 tisuća, ostalo je sve prevrtavanje i lošije ide..

ako na due staviš neki base auspuh ići će ti malo bolje od base kita..
www.sco.hr

Najpovoljniji i najbrži servis za skutere i motore u Osijeku!

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #29 : 01 Srpanj, 2008, 17:01:15 »
Ako sam ja skuzio, u ovoj prici due+ pije 3,6L. Bice da to ne prelazi 6500 rpm...
paa, vjerojatno i nije prelazio , to je bilo prvi 200 tinjak km razrade, sad je oko 3,9 L sa dosta "jacom" , ali pazljivijom voznjom  :toothy11:

ima svrhe uzet, najbolje ti 20.5 sa runnera 180 seriski, neće bit nešto velika potrošnja a  razliku ćeš osjetit, ja kad sam sa 17.5 na 20.5 skuter mi se preporodio dizo se na gas na zadnji a prije nije mogo, to kad sam imo prvi kit... ukoliko ne bude isprvan karb. trošit će više a i ti šta si uopće stavljo išta ako ti je bitno da ne troši više od 5l, taj kit ne ide sa 17.5 seriskim karb. i nije mi jasno kako si uzeo due+ a sigurno želiš i da ti traje preko 20000 km bez mjenjanja klipa

ma gle nisam ja napisao da ja hocu da trosi ispod 5 L, i jasno mi je da takav setup nemoze trositi ispod toga ako se "normalno" vozim, al isto tako necu da skut trosi 10 L, a po forumu citam svakakve brojke , cak i do 15 L - e toga se bojim  :confused5:
Uzeo sam taj kit i meni je sasvim jasno da cu mijenjati karike na 5000 ili manje km, klip na ispod 10k i da to nece trajati ko neki base ;)


due najbolje radi kako je hac rekao od 12 pa do malo ispod 13 tisuća, ostalo je sve prevrtavanje i lošije ide..
ako na due staviš neki base auspuh ići će ti malo bolje od base kita..
ide STAGE6 PRO kako sam i napisao. Ne slazem si skoot za trkanje od semafora do semafora ili  za neke provokacije :), nego cisto zato da se osjecam sigurnije dok dam gasa, i da mogu napraviti ono sto hocu bez nekog prevelikog "naprezanja"
Niti ne pomisljam da ce se to okretat na 12k+ rpm - da sam to htio nebi uzeo ovaj spuh, neo neki cistokrvni bolji midrace  :headbang:


« Zadnja izmjena: 01 Srpanj, 2008, 17:03:19 Dinac »

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #30 : 01 Srpanj, 2008, 17:12:05 »
ma ne brini nemore trošit više od 6.5l ako je poštelan i ako ga dereš stalno sa 19 karb
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #31 : 01 Srpanj, 2008, 17:50:09 »
tako sam i mislio oko te brojke da ce biti... pretpostavljam i manje jer se vecinom vozim po otvorenim cestama, a 10 % mozda grad  :glasses9:
A nis onda, ak se mora, mora se   :toothy9: , znaci 19 sasvim dovoljno, tipa ovak nesto :
http://trgovina.cilinder.si/product_info.php?cPath=413_27_203&products_id=838&osCsid=32ce4aae11324480ba0e19d6084a348b

vj. ima automatski čok   :icon_scratch:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #32 : 01 Srpanj, 2008, 17:59:00 »
treba se reg da se vidi, bolje ti sa ručnim čokom uzet
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: Vaša preporuka u vezi karburatora
« Odgovori #33 : 05 Srpanj, 2008, 17:43:40 »
Da li je 21mm preveliki za serijski (preradjeni)airbox sa RedSpongeom ?

PWK bolje da ne uzimam, ako nemam seta svih iglica i diznica za taj karb jelda i nekoga ko je bar jedno vec stelao istoga ?
Da li prelaskom na veci broj frge, se mijenjaju jos neke stvari vezane za usis ?