Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia sr amortizer problem  (Posjeta: 876 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danyq7

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 677
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: ◘Minarelli◘
  • Moja Kaciga: Uvex
Aprilia sr amortizer problem
« : 25 Listopad, 2011, 20:27:17 »
Imam stariji model aprilie sr50 i na njemu onaj serijski žuti zadnji amortizer. Problem je što se kad ga stisneš sporo vrača. Znači on normalno radi i upija rupe ali se sporo vrača. Da li mu ima spasa ili je on odvozio svoje?
« Zadnja izmjena: 25 Listopad, 2011, 20:29:25 danyq7 »

Offline mark055

  • Tržnica : (+4)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia sr amortizer problem
« Odgovori #1 : 25 Listopad, 2011, 20:30:18 »
kod tebe je još i dobro,,kod mene ulje sve iscurilo..sad poslije svake rupe skačem još 10 min  :laughing9:
a sa dvoje da ne pričam :D

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Aprilia sr amortizer problem
« Odgovori #2 : 25 Listopad, 2011, 20:40:06 »
Mislim da ces morati mijenjati, ne moze se popraviti! Imas na SC-u dobre amortizere, ja sam danas stavio svoj na skuter (BGM PRO R1- 80e kosta).




Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Aprilia sr amortizer problem
« Odgovori #3 : 26 Listopad, 2011, 16:39:00 »
ja sam za 220kn kupio sa SC YSS amortizer sa štelanjem tvrdoće al uljni

doduše to je 300mm amortizer koji je za 1cm duži od serijskog i ima dolje prihvat za minarelli, tj šaraf koji prolazi kroz amortizer je nešto manji i treba piksicu uprešat u selen da to nikud ne mrda, ali na minarelli blok ide bez problema

taj amortizer je sad kod peksya i neznam šta je on radio s njim, nadam se da je sve složio kako spada jer amortizer je jako dobar ali ako ga se popusti preko pola onda je užasno premekan što meni nije odgovaralo jer je 70% vremena dvoje na skuteru i kad bi ga se zateglo do kraja meni je bio taman na SRki, ja imam 90kg i cura oko 55 i nas dvoje je fino držao po neravninama i zavoju a kad sam bio sâm bio je nešto tvrđi što nisam previše osjetio, dok recimo bio sam dao starom đir i rekao je da je motor tvrd za popizdit  :icon_biggrin:

bilo kako bilo sad imam od Forze amortizer i mislim da je kombinacija plin/ulje ili je full plin nisam siguran i popušten je skoro skroz do kraja al to je i dalje jako jako tvrdo,kad bi ga zategao maximalno bio bi koda zavarim šipku umjersto amortizera

bestbuy je sigurno YSS jer za 30€ dobiješ odličan i jako kvalitetan amortizer, možda nije za utrke i za stazu ali za svakodnevnu nadprosječnu vožnju više je nego dovoljan

e sad, ima ljudi koji imaju problema s njim poput mog frenda na F12, zategnut je na najviše i kad je suvozač iza amortizer sjedne do kraja :(
al kad se čovjek sam vozi skuter je jako udoban i solidan za vožnju
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka